Ignore LinkedIn

Ignore LinkedIn
« kdy: 15. 08. 2019, 12:06:31 »
Zdravím kolegové,

znáte někdo srovnatelnou nebo lepší alternativu k LinkedIn pro zahraničí i Českou Republiku?

Díky


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2019, 12:26:45 »
Lepsi v jakem faktoru?

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #2 kdy: 15. 08. 2019, 12:38:37 »
github, leetcode, hackerrank

ale linkedin to nenahradí, jen doplní
« Poslední změna: 15. 08. 2019, 12:41:23 od gill »

Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #3 kdy: 15. 08. 2019, 12:42:41 »
Lepsi v jakem faktoru?

Lepší ve smyslu počtu subjektů a jejich aktivní účasti co se týče nabídek a poptávek zaměstnání, resp. obecně řečeno co se týče profesní sítě.

github, leetcode, hackerrank

ale linkedin to nenahradí, jen doplní

Aha, tak ne, já hledám náhradu, protože s LinkedIn jsem dneškem skončil.

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #4 kdy: 15. 08. 2019, 12:47:03 »
github, leetcode, hackerrank

ale linkedin to nenahradí, jen doplní

Aha, tak ne, já hledám náhradu, protože s LinkedIn jsem dneškem skončil.

normální životopis.


Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #5 kdy: 15. 08. 2019, 12:53:46 »
normální životopis.

:-D Jasně, bez toho to nikdy nejde, ale chceš držet konexe a být taky vidět do budoucna např. kvůli nějaké zajímavé nabídce i když bys nic zrovna sám o sobě nehledal ...

Díky za reakci, ale nechci aby se to tu zvrhlo do "Jak hledat práci" .... mě opravdu zajímá jenom jestli někdo neví o nějaké rovnocenné nebo lepší alternativě, idálně z vlastní zkušenosti.

Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #6 kdy: 15. 08. 2019, 12:57:45 »
Můžu se zeptat, proč jste s Linkedin skončil?

(taky jsem ho zrušil, tak mě to zajímá)

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #7 kdy: 15. 08. 2019, 13:00:11 »
normální životopis.

:-D Jasně, bez toho to nikdy nejde, ale chceš držet konexe a být taky vidět do budoucna např. kvůli nějaké zajímavé nabídce i když bys nic zrovna sám o sobě nehledal ...

Díky za reakci, ale nechci aby se to tu zvrhlo do "Jak hledat práci" .... mě opravdu zajímá jenom jestli někdo neví o nějaké rovnocenné nebo lepší alternativě, idálně z vlastní zkušenosti.

myslel jsem, že hledáš alternativní způsob hledání práce/zaměstnanců. Proč hledáš náhradu za linkedin, která má fungovat stejně?

Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #8 kdy: 15. 08. 2019, 13:09:50 »
Můžu se zeptat, proč jste s Linkedin skončil?

(taky jsem ho zrušil, tak mě to zajímá)

Můžeš. Skončil jsem s ním ze dvou důvodů, prostě jsem se dnes definitivně naštval.

1) Mě neustále otravuje různými nevyžádanými a velmi nepodstatnými kampaněmi jako "Někdo žádá o přidání do konexí" a až se proklikáš k tomu co to skutečně je tak zjistíš že to ani ten člověk nechce ale protože např. studoval ve stejném městě 8 let po tobě, MS nemá na práci nic jiného než s tím oba začít otravovat - pro mě je to obdoba toho když někdo chodí dveře od dveří, zvoní na lidi a pak se ptá jestli by nechtěli třeba novou deku nebo nějakou jinou blbost. 

2) Ne poprvé, ale měl jsem žádost o konexi a chtěl jsem slušně odepsat že nyní nemám zájem ale rozhodně je nezavrhuju. Jediná možnost byla Accept/Ignore, ale já jsem je nechtěl ignorovat a to vedlo přes dva další kliky do "Zaplatťe si premium" bez nějakého varování že tato cesta nikam jinam nevede a tak člověk nesplní co chtěl a jenom musí klikat jak osel (já vím, můžu tam klikat i normálně :-D :-D) bludištěm toho kudy by se mohlo dát odpovědět ve kterém mu tyto pastičky nachystal nějaký génius který se živí tím jak lidi hezky vodit za nos po webu - oba víme že se tyto věci dobře plánují, testují a že je to záměr a že některé společnosti do dělají (jaksi náhodou) pořád a pořád zatímco jiné jako zázrakem takto hluboko klesnout nepotřebují. Naprosto chápu že je to komerční produkt, ale tak snad máme nějakou důstojnost ... a já jim tam blbečka dělat nehodlám a rozhodně se chci tohoto shitu v životě zbavit.

3 (bonus) celé to jak se ten web chová je že člověk pořád jenom hledá, kliká a pořád někde něco nahání aby udělal nějakou blbost. Je to něco jako obdoba Redmine ...

To jsou mé důvody. Dneska prostě pohár přetekl ...

Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #9 kdy: 15. 08. 2019, 13:11:46 »
myslel jsem, že hledáš alternativní způsob hledání práce/zaměstnanců. Proč hledáš náhradu za linkedin, která má fungovat stejně?

Ano hledám, ale nemusí fungovat naprosto stejně nebo naprosto jinak. Vzhledem k tomu že se jedná o podobný obor činnosti, tak očekávám že některé věci budou stejné nebo podobné, jde mi ale o to aby to mělo mezi potenciálnámi subjekty stejný záběr/širokou komunitu

Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #10 kdy: 15. 08. 2019, 15:45:16 »
Citace
1) Mě neustále otravuje různými nevyžádanými a velmi nepodstatnými kampaněmi jako "Někdo žádá o přidání do konexí" a až se proklikáš k tomu co to skutečně je tak zjistíš že to ani ten člověk nechce ale protože např. studoval ve stejném městě 8 let po tobě,
Na LinkedIn obvykle chodím jen v případě, když mi někdo pošle zprávu, nebo žádá o nové spojení. Oboje lze celkem dobře poznat z předmětu e-mailové notifikace, kde většinou je i poměrně přímý link, takže není třeba nic moc prohledávat.

Citace
2) Ne poprvé, ale měl jsem žádost o konexi a chtěl jsem slušně odepsat že nyní nemám zájem ale rozhodně je nezavrhuju.
Já moc nevidím důvod, proč spojení nepřijmout. Obvykle pak dotyčný pošle zprávu s nabídkou, já mu případně řeknu, že aktuálně nemám zájaem a tím interakce zatím téměř vždy skončila.

Ale možná jen nemám v seznamu profily generující velké množství notifikací.

Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #11 kdy: 15. 08. 2019, 16:45:43 »
Na LinkedIn obvykle chodím jen v případě, když mi někdo pošle zprávu, nebo žádá o nové spojení. Oboje lze celkem dobře poznat z předmětu e-mailové notifikace, kde většinou je i poměrně přímý link, takže není třeba nic moc prohledávat.

A jak poznáš z toho linku že je to jeden z těch "LinkedIn si myslí že byste se mohli propojit (protože jedno slovo v profilu máte stejné :-)" a ne někdo relevantní kdo skutečně žádá o propojení? Jedině tak že tam vlezeš.

Citace
Já moc nevidím důvod, proč spojení nepřijmout. Obvykle pak dotyčný pošle zprávu s nabídkou, já mu případně řeknu, že aktuálně nemám zájaem a tím interakce zatím téměř vždy skončila.

Ale možná jen nemám v seznamu profily generující velké množství notifikací.

Já vidím důvod proč nepřijmout. Protože touto dobou bych měl za ty roky konexí které jsem v životě nepotkal a jsou relevantní jenom nějakému polotupému algoritmu LinkedIn asi už babilión a o to nemám zájem ...

To je ale jedno, tobě to možná vyhovuje, mě ne - nějaká ta rada ohledně podobné sítě by nebyla?

Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #12 kdy: 15. 08. 2019, 16:58:14 »
Citace
A jak poznáš z toho linku že je to jeden z těch "LinkedIn si myslí že byste se mohli propojit (protože jedno slovo v profilu máte stejné :-)" a ne někdo relevantní kdo skutečně žádá o propojení? Jedině tak že tam vlezeš.
No, takové maily myslím mají předměty jako "Do you know ...?" Rozhodně to není "Please join me ...".

Citace
Já vidím důvod proč nepřijmout. Protože touto dobou bych měl za ty roky konexí které jsem v životě nepotkal a jsou relevantní jenom nějakému polotupému algoritmu LinkedIn asi už babilión a o to nemám zájem ...
Nevidím problém v konexích, které jsem nikdy nepotkal (a zřejmě ani nepotkám – obecně nevidím problém v tom, když se reálný a virtuální svět i dramaticky liší), jelikož v mém případě zatím negenerují dostatek notifikací (tzn. je úplně jedno, jestli určité spojení existuje či ne, emailovou schránku mi to nezapolňuje). Takže jestli si z mého počítání nějaký algoritmus něco odvodil, zatím mi to nedal dostatečně pocítit (a neměl jsem důvod jej zkoušet nějak opravovat).

Citace
To je ale jedno, tobě to možná vyhovuje, mě ne - nějaká ta rada ohledně podobné sítě by nebyla?
O ničem jiném podobného ražení nevím. Jak již bylo řečeno, třeba na GitHubu (ano, opět MS) můžeš zaškrtnout, že hledáš práci (zatím to ale pro mě nemělo žádný efekt), nebo třeba Stack Overflow také něco na hledání práce, nicméně též s tím nemám zkušenosti.

Záleží, co od takového nástroje očekáváš. Já jen nabídky práce, nic víc (nevidím důvod udržovat na LI nějaký sociální život).

Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #13 kdy: 15. 08. 2019, 21:13:06 »
Xing.com pre nemecky hovoriace krajiny.
Inak takmer vsetky LinkedIn emaily/push notifikacie sa daju vypnut. Ja ich mam vypnutá a vsetky nutne veci (v zasade iba connect requesty a spravy), riesim asychronne. T.j. az ked si ich vsimnem.

Re:Ignore LinkedIn
« Odpověď #14 kdy: 15. 08. 2019, 22:01:00 »
@Martin Dráb

Hmmm, vidíš, ten Github mě ani nenapadl ... o Stackowerflow jsem četl několikrát že je to  k něčemu jenom pro ty super reputované členy, já postnu jenom výmečně z práce ...
No očekávám od LI že to je profesní internetová nástěnka - škola, zkušenosti - a právě ty konexe, to si nechci zaplevelit , protože podstatná část jsou kolegové a kamarádi hlavně z oboru, to podle mě má smysl.

No nevadí, asi možná ani alternativa není kromě lokálních, a hlavně specificky inzertních, serverů - tam mi trošku vadí že je jich hromada, tak si člověk musí zřídit několik ...