Windows USB mode mass storage pro Nokia C2-01

Pauls

Windows USB mode mass storage pro Nokia C2-01
« kdy: 12. 08. 2019, 15:24:37 »
Dobrý den.
Můžu poprosit někoho ochotného o radu, jak docílit ve Windows při připojení mobilu Nokia C2-01 módu USB mass storage.
Našel jsem tento program: NokiaRevo_Wp7UsbStorageEnabler, ale bohužel je pro Windows Phone, což tento starý model Nokie není. Nešlo by to třeba nějak přes regedit?
Proč to potřebuji? Protože jsem si omylem smazal nějaké fotky na mobilu, a chci je obnovit pomocí Recuvy, ale to můžu jenom v případě, že to bude připojeno jako paměťové zařízení, což se bohužel nestane a je to připojeno v módu MP3 přehráváč.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows USB mode mass storage pro Nokia C2-01
« Odpověď #1 kdy: 12. 08. 2019, 16:07:44 »
v registrech si myslim ze nemas sanci zmeniit, protoze rezim jak se hlasi bude ucrovat zarizeni...
tady https://mobilne-telefony.heureka.sk/nokia-c2-01/specifikace/ pisou ze "mass storage" umi, zkousel si prosmejdit nastaveni zda tam nekde nebude volba rezimu usb pripojeni?

Pauls

Re:Windows USB mode mass storage pro Nokia C2-01
« Odpověď #2 kdy: 12. 08. 2019, 19:17:02 »
Ano, je tam volba režimu a to režim Ukládání dat, ale to chce po zvolení vložit do mobilu pam. kartu, kterou bohužel nemám. A zapomněl jsem zmínit, že se jedná o interní paměť, kde byly ty fotky uloženy, nikoli pam. kartu. A také nevím jestli by to pomohlo když bych jí měl, jestli by se mi nezobrazila pouze ta pam. karta a ta interní paměť třeba ne?

Možná by to přes ten regedit šlo, tady http://www.asoftech.com/articles/windows-phone-enable-mass-storage.html jsem našel bohužel jenom návod pro Nokia Windows Phone, v mém registru ty 3 stěžejní položky z webu vůbec nemám, tak nevím jestli to jde u mé obyč. Nokie.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows USB mode mass storage pro Nokia C2-01
« Odpověď #3 kdy: 12. 08. 2019, 22:32:22 »
pametova karta by asi nepomohlo zpristupneni interni pameti, akorat kdyz bys fotil na pametovou kartu tak pri momentalnim problemu bys kartu jednoduse vyndal a strcil do ctecky v pc a pri pokusu o obnovu mel i vetsi jistotu ze pristupujes primo ke karte a ne pres usb/telefon/os/nejakou_prekladovou_vrstvu...

reseni pro WindowsPhone nebude mit s telefonem bez WIndows asi nic spolecneho, ocekavam ze telefon zvoli rezim a OS v PC se podridi... mas aspon nainstalovane Nokia PC Suite? s tim tusim sli i nejake ovladace...

Pauls

Re:Windows USB mode mass storage pro Nokia C2-01
« Odpověď #4 kdy: 13. 08. 2019, 11:09:12 »
Ano, mám nainstalováno Nokia PC Suite.
No, ale právě, že ten režim MP3 ve Windows se zvolí když vyberu zbývající dva režimy na mobilu po připojení přes USB kabel do PC ale právě taky se zvolí sám od sebe, když žádný režim na mobilu nevyberu. Tak jsem z toho vyvodil, jestli to při tom nezvolení žádného režimu na mobilu třeba určuje Windows.


Re:Windows USB mode mass storage pro Nokia C2-01
« Odpověď #5 kdy: 13. 08. 2019, 15:15:09 »
Citace
Tak jsem z toho vyvodil, jestli to při tom nezvolení žádného režimu na mobilu třeba určuje Windows.
Neurčují. Zařízení reportuje nějaké identifikátory, podle kterých se Windows rozhodnou, o co se jedná a použijí konkrétní ovladače. Tzn. telefon by měl reportovat příslušná ID podle toho, v jakém je režimu.