Seznam odmítá můj záznam SPF

Re:Seznam odmítá můj záznam SPF
« Odpověď #15 kdy: 01. 08. 2019, 13:25:13 »
Něco podobného jsem pár měsíců zpátky řešil taky.

Nechápu, jak je to možný, nevím jestli jsem idiot já, nebo ti ze Seznamu, ale měl jsem to nastavené natotata stejně jako ty a když můj mail-server chtěl komunkovat po ipv6, seznam mě poslal do háje se stejnou hláškou.

Vypadá to tak, že pokud máš MX nastavenej na tvou doménu, SPFko na tvé MX, a teprve v DNS tvé domény máš pak nastavené IP pomocí A a AAAA záznamů, tak seznam sežere jen A záznam v DNS a na AAAA kašle.

Já to pár měsíců zpátky vyřešil tím, že jsem do SPF přímo narval ipv4 a ipv6 adresu mail-serveru a dál to neřešil, prostě to začalo fungovat.
Pokud máš čas a náladu se dohadovat se Seznamáky, hodně štěstí, já na to nervy neměl a raději změnil SPFko.


McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Seznam odmítá můj záznam SPF
« Odpověď #16 kdy: 01. 08. 2019, 14:15:03 »
Já mám na serveru IPv4 i IPv6, striktní SPF jako tazatel, striktní DMARC, ale se Seznamem jsem nikdy problém neměl. Pravda, můj server má jako hostname doménu 3. řádu, např. mail.example.com (MX pro example.com je tedy mail.example.com), samozřejmostí jsou korektně nastaveny A & AAAA a příslušné PTR záznamy.

robac

  • ***
  • 197
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Seznam odmítá můj záznam SPF
« Odpověď #17 kdy: 01. 08. 2019, 16:28:25 »
Pokud máš čas a náladu se dohadovat se Seznamáky, hodně štěstí, já na to nervy neměl a raději změnil SPFko.
A dal jste jim alespoň vědět nebo teď jenom děláte chytráka a naznačujete, že to jdou idioti? Protože chybu může udělat každý, ale napravit ji může jen těžko, když o ní neví...

Re:Seznam odmítá můj záznam SPF
« Odpověď #18 kdy: 03. 08. 2019, 23:10:20 »
Něco podobného jsem pár měsíců zpátky řešil taky.

Nechápu, jak je to možný, nevím jestli jsem idiot já, nebo ti ze Seznamu, ale měl jsem to nastavené natotata stejně jako ty a když můj mail-server chtěl komunkovat po ipv6, seznam mě poslal do háje se stejnou hláškou.

Vypadá to tak, že pokud máš MX nastavenej na tvou doménu, SPFko na tvé MX, a teprve v DNS tvé domény máš pak nastavené IP pomocí A a AAAA záznamů, tak seznam sežere jen A záznam v DNS a na AAAA kašle.

Já to pár měsíců zpátky vyřešil tím, že jsem do SPF přímo narval ipv4 a ipv6 adresu mail-serveru a dál to neřešil, prostě to začalo fungovat.
Pokud máš čas a náladu se dohadovat se Seznamáky, hodně štěstí, já na to nervy neměl a raději změnil SPFko.

Njn, tam bude pes zakopany :) ten server komunikuje s postfixom cez ipv6, takze v tom maily je ipv6 adresa odosielatela.

Re:Seznam odmítá můj záznam SPF
« Odpověď #19 kdy: 03. 08. 2019, 23:18:16 »
Pokud máš čas a náladu se dohadovat se Seznamáky, hodně štěstí, já na to nervy neměl a raději změnil SPFko.
A dal jste jim alespoň vědět nebo teď jenom děláte chytráka a naznačujete, že to jdou idioti? Protože chybu může udělat každý, ale napravit ji může jen těžko, když o ní neví...

Par krat som uz s ludmi z IT zo seznamu nieco riesil. Ak sa niekto so mnou bavi ako s debilom, hoci mohol postrehnut ze co to o problematike viem, tak nemam chut s nimi nieco riesit. To ze o tom nieco viem, sa domievam na zaklade toho ze mi bola prejavena dovera v moznosti spravovat globalne servre vratane ad, pod ktorymi isli dalsie servre na 8 odstepnych zavodoch. Nebudem tu komentovat znalosti adminov so seznamu, boli by to zrejme len domienky, ale co im urcite chyba je mierna pokora a povedomie ze nikto nie je tak chytry aby sa mu nenasiel rovnocenny oponent.
« Poslední změna: 03. 08. 2019, 23:19:54 od Death Walker »


Re:Seznam odmítá můj záznam SPF
« Odpověď #20 kdy: 05. 08. 2019, 09:22:52 »
mno jestliže má server ipv4 a ipv6 tak postfix pokud není nastavený, že má používat jen ipv4, tak pokud může používá ipv6 a tím může vzniknout ten problém, kdy email dojde do cílový smtp server, jako odesilací adresu tam má ipv6, která ale není nikde uvedená v dns takže v spf se neobjeví a tim pádem to neprojde přes spf check

ono dneska bojovat proti spamům je dost náročný a mít správně nastavený náležitosti na svém serveru je základ.

Re:Seznam odmítá můj záznam SPF
« Odpověď #21 kdy: 05. 08. 2019, 17:46:44 »
Hola,

nesnažíš se forwardovat email, který byl doručený z jiné domény? Pokud ano, může dojít k problému viz odkaz
https://support.forpsi.com/kb/a3070/presmrovani-zprav-a-spf.aspx

další odkaz, jak problému předejít.

https://github.com/roehling/postsrsd

J.


Re:Seznam odmítá můj záznam SPF
« Odpověď #22 kdy: 09. 08. 2019, 21:06:00 »
mno jestliže má server ipv4 a ipv6 tak postfix pokud není nastavený, že má používat jen ipv4, tak pokud může používá ipv6 a tím může vzniknout ten problém, kdy email dojde do cílový smtp server, jako odesilací adresu tam má ipv6, která ale není nikde uvedená v dns takže v spf se neobjeví a tim pádem to neprojde přes spf check

ono dneska bojovat proti spamům je dost náročný a mít správně nastavený náležitosti na svém serveru je základ.

server ma dns zaznamy jak pre ipv4 tak pre ipv6, a spf je nastaveny spravne. Ako, nechal by som tam pustenu len ipv6 ale v dnesnej dobe este vodafon nevie ipv6.

Re:Seznam odmítá můj záznam SPF
« Odpověď #23 kdy: 09. 08. 2019, 21:07:54 »
Hola,

nesnažíš se forwardovat email, který byl doručený z jiné domény? Pokud ano, může dojít k problému viz odkaz
https://support.forpsi.com/kb/a3070/presmrovani-zprav-a-spf.aspx

další odkaz, jak problému předejít.

https://github.com/roehling/postsrsd

J.

Praveze nie, pisal som o tom uz vyssie. A to ako si spravne nastavit server viem, problem je zrejme na strane primaca, viz vyssie.

Re:Seznam odmítá můj záznam SPF
« Odpověď #24 kdy: 09. 08. 2019, 21:11:20 »
Ked tak vyriesene,

cielova mail schranka presunuta inde kde nemaju problem z tym ze mail ma v hlavickach jak ipv6 tak aj ipv4 adresy sucastne.

Mozno ked tak uzavriet.