Váš názor na kombinaci několika technologií

Re:Váš názor na kombinaci několika technologií
« Odpověď #45 kdy: 02. 08. 2019, 21:22:26 »
Kdyz delas architekturu plochou s dependency injection, tak prirozene potrebujes udelat domenove pojo tridy, a na tech pojo se skvele uplatnuje dedicnost.

Mimochodem kdyz se tu resily ty staticky a dynamicky typovane jazyky, tuhle jsem se setkal s nazorem, jaka ze to je rpuda, ze nemuzu v Jave pracovat primo s JSONem. Podle me je to blbost, v cem je problem udelat si tridu, ktera predstavuje ten json se kterym pracuju (a namapovat si JSON do te tridy). Neni v tom podle me vubec zadna prace navic u jakekoliv aplikace vetsi nez male a podle me to dokonce setri praci a dela poradek v kodu.
« Poslední změna: 02. 08. 2019, 21:30:24 od PetrK »


Re:Váš názor na kombinaci několika technologií
« Odpověď #46 kdy: 02. 08. 2019, 23:42:23 »
Překvapuje mne vlažné rozšíření Groovy. IMHO jakýkoli javista může začít psát v Groovy a postupně adoptovat jeho vylepšení oproti javě. A přitom je to jvm jazyk.

Re:Váš názor na kombinaci několika technologií
« Odpověď #47 kdy: 03. 08. 2019, 08:35:30 »
Překvapuje mne vlažné rozšíření Groovy. IMHO jakýkoli javista může začít psát v Groovy a postupně adoptovat jeho vylepšení oproti javě. A přitom je to jvm jazyk.

Zbytecne, naco, proc by to nekdo mel chtit delat? to uz mi prijde lepsi nez Groovy Typescript. To uz bych se radeji naucil Python nez Groovy.

Re:Váš názor na kombinaci několika technologií
« Odpověď #48 kdy: 03. 08. 2019, 11:20:18 »
Máte dost nedospělý pohled na svět. Dospělý člověk řeší problém, puberťák jazyk. "OK, vratme sa späť k pôvodnej otázke, je teda Gotron vhodný pre CMS?" Ne.

Nesmysl, dospělí lidé přeci taky řeší jazyky (byť rozhodně ne způsobem vedeným v této diskuzi).
Ano, řešíme jazyky, ale ne na téhle úrovni. Takže jste to pochopil (?)

Re:Váš názor na kombinaci několika technologií
« Odpověď #49 kdy: 03. 08. 2019, 12:11:02 »
Překvapuje mne vlažné rozšíření Groovy. IMHO jakýkoli javista může začít psát v Groovy a postupně adoptovat jeho vylepšení oproti javě. A přitom je to jvm jazyk.
Podle mne je to tím, že přístup k syntaxi je v Groovy je přesně opačný než v Javě. Java je založená na tom, že každá věc se dělá právě jedním způsobem, takže když dva programátoři budou psát totéž, napíšou stejný kód. (Samozřejmě to neplatí úplně stoprocentně, ale v Javě je tenhle rys hodně silný.) Groovy naopak dává programátorovi spoustu možností, jak napsat jednu a tu samou věc. Takže když píšu nějaký kód, můžu ho napsat přesně tak, jak by se mi to líbilo. Problém ovšem je se čtením takového kódu. Groovy mi tímhle připomíná Perl… Jako skriptovací jazyk je Groovy super, closures zavedl dávno před tím, než měla Java lambdy, ale ta rozvolněná syntaxe je podle mne pro lidi zvyklé na Javu spíš matoucí. Je otázka, zda by se Groovy neuchytilo třeba spíš u lidí zvyklých na JavaScript.


Re:Váš názor na kombinaci několika technologií
« Odpověď #50 kdy: 03. 08. 2019, 12:27:08 »
Máte dost nedospělý pohled na svět. Dospělý člověk řeší problém, puberťák jazyk. "OK, vratme sa späť k pôvodnej otázke, je teda Gotron vhodný pre CMS?" Ne.

Nesmysl, dospělí lidé přeci taky řeší jazyky (byť rozhodně ne způsobem vedeným v této diskuzi).
Ano, řešíme jazyky, ale ne na téhle úrovni. Takže jste to pochopil (?)

Měl jsem na mysli, že bude skupina praktiků kteří budou řešit praktické problémy a volba jazyka pro ně bude víceméně vedlejší věc a pak tu bude skupina teoretiků či akademiků, kteří budou jazyky studovat případně vyvíjet nové. Potřebné jsou obě skupiny - dospělostí bych se neoháněl (byť v mládí člověka skutečně zpravidla zajímají ideály a v pozdějším věku víc praxe, nicméně ani to není 100% pravidlo).

Re:Váš názor na kombinaci několika technologií
« Odpověď #51 kdy: 03. 08. 2019, 12:30:53 »
Překvapuje mne vlažné rozšíření Groovy. IMHO jakýkoli javista může začít psát v Groovy a postupně adoptovat jeho vylepšení oproti javě. A přitom je to jvm jazyk.

Zbytecne, naco, proc by to nekdo mel chtit delat? to uz mi prijde lepsi nez Groovy Typescript. To uz bych se radeji naucil Python nez Groovy.

Mohl by to chtít dělat, protože je mu java příliš těsná a chce featury, která java nemá. Třeba ty lepší traity.

Re:Váš názor na kombinaci několika technologií
« Odpověď #52 kdy: 03. 08. 2019, 12:40:18 »
Překvapuje mne vlažné rozšíření Groovy. IMHO jakýkoli javista může začít psát v Groovy a postupně adoptovat jeho vylepšení oproti javě. A přitom je to jvm jazyk.
Podle mne je to tím, že přístup k syntaxi je v Groovy je přesně opačný než v Javě. Java je založená na tom, že každá věc se dělá právě jedním způsobem, takže když dva programátoři budou psát totéž, napíšou stejný kód. (Samozřejmě to neplatí úplně stoprocentně, ale v Javě je tenhle rys hodně silný.) Groovy naopak dává programátorovi spoustu možností, jak napsat jednu a tu samou věc. Takže když píšu nějaký kód, můžu ho napsat přesně tak, jak by se mi to líbilo. Problém ovšem je se čtením takového kódu. Groovy mi tímhle připomíná Perl… Jako skriptovací jazyk je Groovy super, closures zavedl dávno před tím, než měla Java lambdy, ale ta rozvolněná syntaxe je podle mne pro lidi zvyklé na Javu spíš matoucí. Je otázka, zda by se Groovy neuchytilo třeba spíš u lidí zvyklých na JavaScript.

Máte nějaké příklady (nejsem Groovista)? Mě se líbí ta nulová bariára Java -> Groovy (Groovy používám na skriptování).

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Váš názor na kombinaci několika technologií
« Odpověď #53 kdy: 03. 08. 2019, 12:53:14 »
Máte nějaké příklady (nejsem Groovista)? Mě se líbí ta nulová bariára Java -> Groovy (Groovy používám na skriptování).

nulovou bariéru má i Kotlin, na Androidu se prosadil. Groovy a Grails ve své době těžily z popularity Rails, ale na webovém backendu je JVM spíš nevýhoda než výhoda.

Mě se líbí ta nulová bariára Java -> Groovy (Groovy používám na skriptování).

Kotlin má k Javě ještě blíž. Na skriptování se víc hodí interpretované jazyky.
« Poslední změna: 03. 08. 2019, 12:56:55 od gill »

Re:Váš názor na kombinaci několika technologií
« Odpověď #54 kdy: 03. 08. 2019, 14:04:20 »
Máte nějaké příklady (nejsem Groovista)? Mě se líbí ta nulová bariára Java -> Groovy (Groovy používám na skriptování).
Já také Groovy používám jen občas na skriptování, a potom v Gradle. Exemplárním příkladem je podle mne volání metod – závorky, jsou nepovinné, pokud je kód jednoznačný, pokud je poslední parametr closure, může být uvedený až za závorkami, volání setterů a getterů můžete napsat jako přiřazení/čtení do/z fieldu. Jasně, všechno to šetří „zbytečné“ psaní… Ale když jsem začínal s Gradle, tenkrát byla navíc ještě doporučovaná syntaxe s přetíženým operátorem <<, strašně těžko se mi orientovalo v dokumentaci a příkladech, protože jsem neustále musel pracně luštit, co je to vlastně za kód – je to volání metody? Je to přiřazení? Je to closure? Jasně, není to úplně čisté Groovy, Gradle je spíš další jazyk postavený nad Groovy a možnosti Groovy využívá do krajností. Ale o to více to vyniklo. Tím, že Groovy jinak používám pouze pro své skripty, bylo to vlastně poprvé, kdy jsem musel číst větší množství kódu napsaného v Groovy někým jiným. A díky tomu jsem si uvědomil, co mi na Groovy vlastně vadí. Ale pro soukromé skriptíky je fajn, stejně jako kdysi Perl.

Re:Váš názor na kombinaci několika technologií
« Odpověď #55 kdy: 03. 08. 2019, 18:14:48 »
Viz poslední průser Boeingu, kde šlo dokonce o lidské životy, to někdo parádně podělal.

to byla chyba senzoru.
Ale prdlajz, jako vzdy slo o prachy. Boeing slibil ze vyrobi modifikaci bez nutnosti preskoleni. Zmenou motoru a jejich umisteni se posunulo teziste a motor to letadlo moc tahal. Proto tam udelali onen system ktery to mel regulovat. Dali tam DVA senzory, jenze kdyby to byl system zapojeny na DVA jednalo by se o kriticky system a NUTNE PRESKOLENI posadek. Takze to zapojili na jeden :-). A voala, vysledek vsichni zname.