PoE na Mikrotiku

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
PoE na Mikrotiku
« kdy: 15. 07. 2019, 12:58:10 »
Mam dotaz - mam MikroTik RB952Ui-5ac2nD. Podporuje PoE na vstupu a vystup PoE na jednom portu.

Muzu pouzit PoE vystup i kdyz je mikrotik napajeny adapterem? Nebo to jde jenom, kdyz mikrotik napajim pres PoE?
(Mikrotiky pry hreji vic pri napajeni pres PoE, tak bych radsi nechal adapter)

Diky


Džan

Re:PoE na Mikrotiku
« Odpověď #1 kdy: 15. 07. 2019, 16:03:31 »
Ano můžeš, ten PoE output není závislý na PoE vstupu a dá se libovolně nastavit, viz obrázek.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:PoE na Mikrotiku
« Odpověď #2 kdy: 15. 07. 2019, 18:18:15 »
Vyborne, diky :-)

V datasheetu koukam, ze to podporuje max 500 mA na port. Zdroj to ma 24V, tak asi to same bude poustet do PoE. (Tady si nejsem jisty, normalne PoE muze byt 48V). Datasheet rika max 6.5 W na port. To ja tak na jednu kameru, vic to asi neutahne.


Re:PoE na Mikrotiku
« Odpověď #3 kdy: 15. 07. 2019, 19:51:26 »
Vyborne, diky :-)

V datasheetu koukam, ze to podporuje max 500 mA na port. Zdroj to ma 24V, tak asi to same bude poustet do PoE. (Tady si nejsem jisty, normalne PoE muze byt 48V). Datasheet rika max 6.5 W na port. To ja tak na jednu kameru, vic to asi neutahne.

Mikrotik používá pro napájení 12 až 24V. Pro napájení dalších Mikrotik produktů. Pár produktů Mikrotik lze jenom napájet přes aktivní PoE 48V. Jenom Mikrotik switche umí standard 802.3af/at.
Ta kamera asi používá standard IEEE802.3af nebo at. 48V až 52V. Co říká manuál ?

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:PoE na Mikrotiku
« Odpověď #4 kdy: 16. 07. 2019, 14:26:43 »
Kameru jsem jeste nezakoupil. Chtel jsem neco podporujici IEEE802.3af, treba HikVision.
Existuje nejaka kamera, ktera by zvladla napajeni PoE generovane Mikrotik routerem?

Druha moznost je, ze tam dam nejaky switch maly zvladajici pridat napajeni pres PoE (treba D-Link DES-1005P). Nevyhoda je, ze k nemu musim dotahnout zvlast napajeci kabel.


Re:PoE na Mikrotiku
« Odpověď #5 kdy: 16. 07. 2019, 16:17:47 »
Kameru jsem jeste nezakoupil. Chtel jsem neco podporujici IEEE802.3af, treba HikVision.
Existuje nejaka kamera, ktera by zvladla napajeni PoE generovane Mikrotik routerem?

Druha moznost je, ze tam dam nejaky switch maly zvladajici pridat napajeni pres PoE (treba D-Link DES-1005P). Nevyhoda je, ze k nemu musim dotahnout zvlast napajeci kabel.

Nevím o ničem co má Mikrotik v portfoliu resp. router co má PoE výstup podle 802.3af/at .
Norma 802.3af dovoluje délku 100m. Potřebuješ kameru občas vypnout když ano tak switch co má mng.
Když ne, tak si kup PoE injector třeba Tenda v bílém provedení. (pozor na Tendu v černém provedení, není podle normy, pouští natvrdo 48V) .

Re:PoE na Mikrotiku
« Odpověď #6 kdy: 16. 07. 2019, 16:26:38 »
Mikrotik zvládne napájet zařízení do spotřeby max. 12W.
Jsi limitovaný délkou kabelu, 24V/12W  do 10m.
Malou webová kameru by Mikrotik utáhl ale musíš trochu zabastlit a dát ke kameře DC/DC měnič 24V na 12.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:PoE na Mikrotiku
« Odpověď #7 kdy: 16. 07. 2019, 17:39:15 »
Podle parametru umi router 100 mbit.

V mikrotik wiki:
MikroTik uses RJ45 mode B pinout for power distribution over spare pairs, where the PoE is passed trough pins 4,5 (+) and 7,8 (-).

Takže případně čínský PoE splitter a napěťový měnič. Nebo najít kameru, která to podporuje, ale jde tak připojit jen jedna.

Nechám si ten PoE port asi na případ, že bych potřeboval dokrývací mikrotik wifi.

Díky!

MikyM

  • ***
  • 124
    • Zobrazit profil
Re:PoE na Mikrotiku
« Odpověď #8 kdy: 16. 07. 2019, 18:06:32 »
Kameru jsem jeste nezakoupil. Chtel jsem neco podporujici IEEE802.3af, treba HikVision.
Existuje nejaka kamera, ktera by zvladla napajeni PoE generovane Mikrotik routerem?

Druha moznost je, ze tam dam nejaky switch maly zvladajici pridat napajeni pres PoE (treba D-Link DES-1005P). Nevyhoda je, ze k nemu musim dotahnout zvlast napajeci kabel.
Ahoj,

ohledne pouziti MK pro napajeni kamer a venkovnich AP (MK wAP) mam vyzkousene tyto produkty:

HEX_POE - Je treba vymenit standartne dodavany adapter 24V za 48-57V nebo napajeni privest pres PoE pomoci pasivniho injektoru (napriklad UBNT POE-50-60W).

https://mikrotik.com/product/RB960PGS

PowerBox Pro - Stejne pozadavky jako HEX jen ve venkovnim provedeni
https://mikrotik.com/product/RB960PGS-PB

Switch/Router - Je treba dokoupit druhy napajeci adapter (48V-56V), pote se v menu objevi volba pozadovaneho druhu napajeni (low/high).
https://mikrotik.com/product/crs112_8p_4s_in

AP OmniTIK 5 PoE ac - Napajeni lze privest jen pres PoE
https://mikrotik.com/product/rbomnitikpg_5hacd

Nektere kamery umoznuji krome PoE take napajeni pres DC-in, tady je v omezene mire mozne pouzit PoE splitter (injektor/extraktor).