Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace
« kdy: 14. 06. 2019, 17:50:14 »
Potrebujem poradit mobilni klimatizaci za ~8000 czk. Pokoj 20 m2, chcem schladit z 30 stupnov na priblizne 25 stupnov. Idealne by bolo aby tam bol regulator teploty, to znamena ze to nebude len blbo fukat jak v levnych autach. Dost podstatna je hlucnost. Nechcem aby sa susedia stazovali.
Moze mi niekto poradit? Mate niekto skusenost s podobnych typom zariadeni?
Neviem ci je toto forum vhodne na podobne otazky, ale skusim to. Prinajhorsom to skonci v sekcii Odkladiste.
« Poslední změna: 17. 06. 2019, 10:03:18 od Petr Krčmář »


gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #1 kdy: 14. 06. 2019, 20:03:33 »
jestli jste z Prahy, prodam za 4000 KC Tristar AC-5495.

https://www.alza.cz/tristar-ac-5495-d449973.htm

nekolik let stara, ale pouzita byla jen parkrat. Regulator teploty ma, ale je celkem hlucna. Sousedi neuslysi, ale spat se pri tom moc neda. Proto ji nepouzivam.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #2 kdy: 14. 06. 2019, 20:15:25 »
Dost podstatna je hlucnost.
Papírově to má podobné decibely jak mluvené slovo. V realitě to dost hučí. Musíš  vyřešit kam budeš odvádět horký vzduch z výfuku.

Pokud dobře spíš, můžeš si místnost vychladit dopředu, pak klimu vypnout a usnout, teplota přes noc stoupá pomalu.

Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #3 kdy: 14. 06. 2019, 21:04:51 »
Najviac ma zaujima, co kupit z dnesnej ponuky v eshopoch. Je tam toho vela a recenzii malo.

Dokaze takato klima schladit z 30 stupnov na 25 stupnov?

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #4 kdy: 14. 06. 2019, 21:13:06 »
Najviac ma zaujima, co kupit z dnesnej ponuky v eshopoch. Je tam toho vela a recenzii malo.

Dokaze takato klima schladit z 30 stupnov na 25 stupnov?

dokaze bez problemu.


rr-zz

Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #5 kdy: 14. 06. 2019, 21:59:40 »
mobilní klima takovou místnost z 30°C klidně stáhne na 20°C, ale je to fakt hlučný...  rozhodně se u toho nedá spát a nebo třeba telefonovat... je potřeba vyřešit napojení tlustý roury ven z okna pro odvod horkýho vzduchu (tak aby nebylo zároveň otevřený, jinak to nemá moc smysl), vylejvat jednou za pár hodin nádržku s kondenzátem.. (nebo koupit dražší model kterej to nějak řeší rekuperací či co)

Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #6 kdy: 14. 06. 2019, 22:52:17 »
mobilní klima takovou místnost z 30°C klidně stáhne na 20°C, ale je to fakt hlučný...  rozhodně se u toho nedá spát a nebo třeba telefonovat... je potřeba vyřešit napojení tlustý roury ven z okna pro odvod horkýho vzduchu (tak aby nebylo zároveň otevřený, jinak to nemá moc smysl), vylejvat jednou za pár hodin nádržku s kondenzátem.. (nebo koupit dražší model kterej to nějak řeší rekuperací či co)

Ked to porovnas s vysavacom? Je to menej hlucne?

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #7 kdy: 15. 06. 2019, 06:07:22 »
Jednak s tim vychlazenim bych si to prilis neidealizoval. Kazdopadne i kdyz udelate z 30 jen 27 s nizsi vlhkosti, bude to velky rozdil.

Druhak hluk je nemaly, delat se u toho da, protoze clovek proste vi, ze bez kravalu je peklo, tak to nejak dusevne prekona.

Tretak jiz zminovany odvod horkeho vzduchu. Ja to resil lexanem, ktery mel v sobe diru na rouru s teplym vzduchem a ktery sem proste kazdy den vsadil do ramu okna a necim trocha zafixoval.

Ctverak je nutny i privod vzduchu, protoze vnitrni/mobilni klima cast nasateho vzduchu proste posle mimo mistnost jako horky vzduch, takze do mistnosti musi proudit novy luft. Idealne treba z chodby. My sme museli otvirat dvere prave do chodby, jinak se zminovany lexan okamzite vcucnul do mistnosti a vzduch se zacal sat kolem nej oknem.

Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #8 kdy: 15. 06. 2019, 10:10:49 »
Jednak s tim vychlazenim bych si to prilis neidealizoval. Kazdopadne i kdyz udelate z 30 jen 27 s nizsi vlhkosti, bude to velky rozdil.

Druhak hluk je nemaly, delat se u toho da, protoze clovek proste vi, ze bez kravalu je peklo, tak to nejak dusevne prekona.

Tretak jiz zminovany odvod horkeho vzduchu. Ja to resil lexanem, ktery mel v sobe diru na rouru s teplym vzduchem a ktery sem proste kazdy den vsadil do ramu okna a necim trocha zafixoval.

Ctverak je nutny i privod vzduchu, protoze vnitrni/mobilni klima cast nasateho vzduchu proste posle mimo mistnost jako horky vzduch, takze do mistnosti musi proudit novy luft. Idealne treba z chodby. My sme museli otvirat dvere prave do chodby, jinak se zminovany lexan okamzite vcucnul do mistnosti a vzduch se zacal sat kolem nej oknem.

S ktorym modelom klimy mate skusenost?

rr-zz

Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #9 kdy: 15. 06. 2019, 15:39:02 »
mobilní klima takovou místnost z 30°C klidně stáhne na 20°C, ale je to fakt hlučný...  rozhodně se u toho nedá spát a nebo třeba telefonovat...

Ked to porovnas s vysavacom? Je to menej hlucne?

Jak s kterým..  mám starší Elektrolux a ten je hlučnější, ale taky mám Rowentu silence force AAAA a ta je spíš tišší.
On ten komresor v tom není tak hlučnej, ale hlavně je slyšet větrák kterej honí vzduch (dá se pustit i na míň ale to pak samozřejmě míň chladí)

Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #10 kdy: 15. 06. 2019, 15:51:05 »
mobilní klima takovou místnost z 30°C klidně stáhne na 20°C, ale je to fakt hlučný...  rozhodně se u toho nedá spát a nebo třeba telefonovat...

Ked to porovnas s vysavacom? Je to menej hlucne?

Jak s kterým..  mám starší Elektrolux a ten je hlučnější, ale taky mám Rowentu silence force AAAA a ta je spíš tišší.
On ten komresor v tom není tak hlučnej, ale hlavně je slyšet větrák kterej honí vzduch (dá se pustit i na míň ale to pak samozřejmě míň chladí)

Jaku mas znacku klimatizacie? Spokojny si s nou?

Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #11 kdy: 15. 06. 2019, 16:30:49 »
Asi kupim toto. Za 8500 czk.
https://klimatizace.heureka.cz/whirlpool-pacw29col/
Co na nu hovorite?

Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #12 kdy: 15. 06. 2019, 17:29:00 »
Dnes jsem byl v Hornbachu a tam ty mobilní klimy vozili na plac po paletách, za čtvrt hodiny jsem viděl, jak ji 3 koupili.
Starý vysavač má klidně 80 dB, u té tvé píšou hluk 64 dB, ale to dáš, když budeš mít teplotní komfort. Klimu (splitovou) vypínám, když je venku kolem 23 °C, což bývá přibližně okolo 22-23 hodiny (město), takže ona pomůže, aby se ten prostor nevyhřál, v noci to vydrželo a když je nejhůř, tak už se kolem 9-10 hodiny ráno zapne. Přes odpolední hic žere přibližně 400 W (chladím s ní dva pokoje 40 m2), ale večer si vezme do 200 W (má frekvenční měnič - invertor). Když to srovnám, že před klimou jsem měl po bytě klidně 3 větráky, které žraly 3x60 W a honily horký vzduch dokola, tak tohle je o něčem jiném.

Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #13 kdy: 15. 06. 2019, 18:01:17 »
Dnes jsem byl v Hornbachu a tam ty mobilní klimy vozili na plac po paletách, za čtvrt hodiny jsem viděl, jak ji 3 koupili.
Starý vysavač má klidně 80 dB, u té tvé píšou hluk 64 dB, ale to dáš, když budeš mít teplotní komfort. Klimu (splitovou) vypínám, když je venku kolem 23 °C, což bývá přibližně okolo 22-23 hodiny (město), takže ona pomůže, aby se ten prostor nevyhřál, v noci to vydrželo a když je nejhůř, tak už se kolem 9-10 hodiny ráno zapne. Přes odpolední hic žere přibližně 400 W (chladím s ní dva pokoje 40 m2), ale večer si vezme do 200 W (má frekvenční měnič - invertor). Když to srovnám, že před klimou jsem měl po bytě klidně 3 větráky, které žraly 3x60 W a honily horký vzduch dokola, tak tohle je o něčem jiném.
Ja viem citat. Hodnoty hluku udavane a to co nameras su vacsinou uplne ine cisla.

Ventilator je hnus.

Re:mobilni klimatizace
« Odpověď #14 kdy: 15. 06. 2019, 21:34:37 »
Davej si pozor, dost pochybuju, jestli za 8000 neco schopneho sezenes, noveho. A od lidi, co klimu prodavaji, bych to uz vubec nekoupil - beztak to je krap.