reklama

Router a vysoká provozní teplota

Router a vysoká provozní teplota
« kdy: 12. 06. 2019, 10:36:30 »
Cele roky jsem mel router na pude, vždy bez problemu. Obcas technici rikali, ze to pro nej není dobre, tak jsem pod nej dal akorát dlaždičku, kdyby se mu chtelo hořet, a nechal to byt. Včera bylo na pude tak 50 stupnu, na router se skoro nedalo sahnout, tak jsem ho precejen po letech premistil do podkrovi. Mam low-end cisco, ve specifikaci ma provozni teplotu 0-40C. Na pude je urcite rozpeti teplot -20C - 50+C.

A ted k mym otazkam k aktivnim sitovym prvkum umistenym v extrémních teplotních podminkach.

- zacaly nekomu horet (pripadne zdroj)?
- pozorovali jste kratsi zivotnost zarizeni?

Tak to jsem tedy zvedavy.....
« Poslední změna: 12. 06. 2019, 12:17:20 od Petr Krčmář »

reklama

Re:Router a vysoka provozni teplota
« Odpověď #1 kdy: 12. 06. 2019, 11:23:17 »
Mám na půdě AP Mikrotika, už tři roky, rozsah teplot podle počasí -15 do +50, tři roky a stále funguje bez viditelných problémů. Jen napájecí trafo se mi hodně nelíbilo mít na půdě, tak jsem použil PoE a trafo je v běžně používané místnosti.

RDa

• 715
    • Zobrazit profil
Re:Router a vysoka provozni teplota
« Odpověď #2 kdy: 12. 06. 2019, 12:14:57 »
Pridelej vetracek, nebo to odkrytuj jestli to je z plastu.

Re:Router a vysoká provozní teplota
« Odpověď #3 kdy: 12. 06. 2019, 13:07:25 »
Take zariadenie ma ucite kratsiu zivotnost. Zalezi od kvality daneho zariadenia, ci ta zivotnost bude kratsia ako moralna zivotnost.

Jeden priklad z mojej praxe. DSL router vigor 2700. V normalnych podmienakch zivotnost dlhsia ako moralna(+-10 rokov). V podobnych podmienkach ako tvoje zivotnost 4-5 rokov. Tych routrov sme mali nasadenych asi tak 150.

Jose D

• 488
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 12. 06. 2019, 14:23:36 »
- zacaly nekomu horet (pripadne zdroj)?

Mám jednu instalaci na půdě, a všechno jsem zavřel do litinového rozvaděče
(takový ten, co ho míval telecom na dřevěných sloupech), tam to blafnout může, a bude to jedno.

Nechceš riskovat že si v zařízení udělají hnízdo pavouci, pak po výpadnu proudu ve zdroji blafne kondík a.. ..bingo.

reklama

mhi

« Odpověď #5 kdy: 13. 06. 2019, 14:02:51 »
Za mne: na pude jsem provozoval nekolik zarizeni. Odchazi tam casto zdroje, kdyz mne prestalo bavit kupovat stale nove, poridil jsem "levne" prumyslove z CN. Ze by odchazela zarizeni (routery, switche) rychleji se mi moc nezda, treba router Asus WL500g (kolik ma? 10 let urcite) bezi stale bez zavahani, nepocitam li hromadu zdroju ktere jsem mu musel postupne dodat. Moralne router uz zastaral.

Bezpecnost (hlavne pozarni) je urcite potreba resit, minimalne nejakym plechem/dlazdici a krytim proti vode. Lepe samozrejme materialy na to urcenymi. Ja mam tyto veci v plechove vodotesne skrini, vse udelane tak, aby se nic nemohlo utopit ve vode nebo zpusobit pozar kdyz neco "ukapne". Na vetrani jsem se vykaslal.

reklama