Za jak dlouho se naučím C++?

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #60 kdy: 14. 06. 2019, 09:33:13 »
1)Kdybyste se mohli vrátit na počátek, udělali byste něco jinak? Jaký by byl Váš postup, když se na to podíváte s odstupem času?

2)Jaké nejčastější chyby jste dělali?

3)Kdybyste mohli nováčkovi poradit, jakou literaturu a jaký jazyk byste mu doporučili?

  • Asi bych se víc věnoval Lispu
  • Programování je hlavně o chybování
  • Jazyk Python, knihu Clean Code


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #61 kdy: 15. 06. 2019, 22:33:33 »
a jaký jazyk byste mu doporučili?
Rust. Pro začátečníka je náročný na učení, ale to C++ taky. Výkon srovnatelný s C++. Spousta chyb, které se v C++ projeví až za běhu, odchytí Rust už při překladu.

Souhlasím. Pokud mohu být trochu kategorický, tak věnovat se C++ má v dnešní době smysl v případě, kdy se chceš věnovat nějakým legaci věcem. Osobně jsem přesvědčen, že Rust je nástupce C, C++, a nemá smysl se učit pro danou niku něco jiného.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #62 kdy: 16. 06. 2019, 04:26:40 »
3)Kdybyste mohli nováčkovi poradit, jakou literaturu a jaký jazyk byste mu doporučili?

To docela záleží co chceš dělat (což z tebe ještě nevypadlo). Osobně bych pro obecné programování začal s Pythonem, a až ho trochu budeš umět, tak přidat C (obyčejné, ne C++) - jednak z praktického důvodu (výkon, lowlevel embedded platformy), jednak proto, že si člověk uvědomí, jak počítače fungují uvnitř. S tím se pak nějak domluvíš všude.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #63 kdy: 16. 06. 2019, 20:00:24 »
Lost In Stupid Parenthesis?
Když chceš bejt vtipnej, nauč se aspoň nejdřív skloňovat.
A ty i časovat.
Neumíš přiznat chybu a místo toho kolem sebe kopeš? Super přístup ???

Ne, já to beru. Opravdu. Jen je to takové nedůstojné, když někdo kritizuje něco, co sám nezvládá a ještě i něco navíc. :)
Jen blábolíš. Možná až se dovzděláš a něco dokážeš, budeme se moci bavit na úrovni.

Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #64 kdy: 16. 06. 2019, 20:29:35 »
Jen blábolíš. Možná až se dovzděláš a něco dokážeš, budeme se moci bavit na úrovni.

Na úrovni se můžeme bavit, až nějakou získáš. Zatím místo k věci reaguješ na vtípky kritikou skloňování, které (vedle časování) sám nezvládáš.

Jinak tím "až něco dokážeš" se dost ohání lidé, se kterými nevím, jestli bys chtěl být spojován. Hlavně by mě zajímalo, co ty víš o tom, co kdo dokázal.  ::)


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #65 kdy: 16. 06. 2019, 20:44:09 »
Jen blábolíš. Možná až se dovzděláš a něco dokážeš, budeme se moci bavit na úrovni.
které (vedle časování) sám nezvládáš.
Tohle je právě ten blábol, nemáš jediný příklad.

Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #66 kdy: 16. 06. 2019, 20:54:26 »
Jen blábolíš. Možná až se dovzděláš a něco dokážeš, budeme se moci bavit na úrovni.
které (vedle časování) sám nezvládáš.
Tohle je právě ten blábol, nemáš jediný příklad.

 :o :o :o :o :o :o :o

Když chceš bejt vtipnej, nauč se aspoň nejdřív skloňovat.

A kdyby ti to nestačilo, tak ve vedlejším vlákně si můžeš opravit čárku. Ale chápu, že vlastní medicína nechutná.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #67 kdy: 16. 06. 2019, 20:57:08 »
Jen blábolíš. Možná až se dovzděláš a něco dokážeš, budeme se moci bavit na úrovni.
které (vedle časování) sám nezvládáš.
Tohle je právě ten blábol, nemáš jediný příklad.

 :o :o :o :o :o :o :o

Když chceš bejt vtipnej, nauč se aspoň nejdřív skloňovat.

A kdyby ti to nestačilo, tak ve vedlejším vlákně si můžeš opravit čárku.
Meleš blbosti, tady ani vedle žádná chyba není. Ovčáčku ;)

Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #68 kdy: 16. 06. 2019, 21:19:18 »
Jen blábolíš. Možná až se dovzděláš a něco dokážeš, budeme se moci bavit na úrovni.
které (vedle časování) sám nezvládáš.
Tohle je právě ten blábol, nemáš jediný příklad.

 :o :o :o :o :o :o :o

Když chceš bejt vtipnej, nauč se aspoň nejdřív skloňovat.

A kdyby ti to nestačilo, tak ve vedlejším vlákně si můžeš opravit čárku.
Meleš blbosti, tady ani vedle žádná chyba není. Ovčáčku ;)

Stačí jedna citace

Neumíš přiznat chybu a místo toho kolem sebe kopeš? Super přístup ???

:)

Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #69 kdy: 17. 06. 2019, 10:26:09 »
Souhlasím. Pokud mohu být trochu kategorický, tak věnovat se C++ má v dnešní době smysl v případě, kdy se chceš věnovat nějakým legaci věcem. Osobně jsem přesvědčen, že Rust je nástupce C, C++, a nemá smysl se učit pro danou niku něco jiného.
Pro osamoceného programátora ve vakuu by to možná platilo. :) Výběr jazyka není čistě technické rozhodnutí. Pro C++ mluví třeba to, že management daleko snáze sežene lidi kteří umí C++ než Rust. Taže i projekt na zelené louce je stále pravděpodobnější v C++ než v Rustu.
A ta zmínka o legacy věcech mě fakt pobavila. Třeba "legacy" state of the art herní enginy, co?

Rust je rozhodně zajímavý jazyk a krok správným směrem. Ale jestli se vůbec ujme je stále ve hvězdách.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #70 kdy: 17. 06. 2019, 10:32:23 »
a jaký jazyk byste mu doporučili?
Rust. Pro začátečníka je náročný na učení, ale to C++ taky. Výkon srovnatelný s C++. Spousta chyb, které se v C++ projeví až za běhu, odchytí Rust už při překladu.

Souhlasím. Pokud mohu být trochu kategorický, tak věnovat se C++ má v dnešní době smysl v případě, kdy se chceš věnovat nějakým legaci věcem. Osobně jsem přesvědčen, že Rust je nástupce C, C++, a nemá smysl se učit pro danou niku něco jiného.
Mnohem rozšířenějším "nástupcem" je spíš Go.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #71 kdy: 17. 06. 2019, 11:37:20 »
GO bych videl vic jak C potomka s vlivem dalsich jazyku.
Rust je zas vic potomek C++.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #72 kdy: 17. 06. 2019, 11:43:38 »
GO bych videl vic jak C potomka s vlivem dalsich jazyku.
Rust je zas vic potomek C++.
Ve smyslu, že Rust je složitější?

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #73 kdy: 17. 06. 2019, 11:46:18 »
A ta zmínka o legacy věcech mě fakt pobavila. Třeba "legacy" state of the art herní enginy, co?

Proč by aplikace v Rustu nemohla využívat engine v C++? Na PHP se mi například líbí bezešvé napojení na hromadu dalších jazyků. Nemusím vše dělat v jednom monolitu, jako například v Javě, ale mohu určitou komponentu aplikace napsat v něčem vhodnějším. Taková vlastnost je významnou devizou každého jazyka, který to umí.

Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« Odpověď #74 kdy: 17. 06. 2019, 12:03:15 »
A ta zmínka o legacy věcech mě fakt pobavila. Třeba "legacy" state of the art herní enginy, co?

Proč by aplikace v Rustu nemohla využívat engine v C++? Na PHP se mi například líbí bezešvé napojení na hromadu dalších jazyků. Nemusím vše dělat v jednom monolitu, jako například v Javě, ale mohu určitou komponentu aplikace napsat v něčem vhodnějším. Taková vlastnost je významnou devizou každého jazyka, který to umí.
No samo že mohla. O tom žádná. Já to psal jako reakci na to, že C++ má být potřeba jen pokud se chce věnovat legacy věcem. Což mi přijde kapku mimo, pokud "legacy" není úplně prázdný pojem.

Ale teda jako vyšší vrstvu nad nějakým enginem si dokážu představit spoustu lepších jazyků, než zrovna Rust. Ten se hodí právě spíš do těch spodních vrstev, ale IMO bude problém ho tam dostat.