Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #15 kdy: 16. 06. 2019, 13:40:44 »
právě že bohužel, žádný xorg.conf s jakýmkoliv dalším přízviskem tam nemám ... zkusil jsem tam dát alespoň ten xorg.conf z fóra, které jsem zmiňoval v začátku příspěvku, ale nestala se žádná změna, tak jsem jej také smazal

nejvíce mne štve, že přepnutím mezi režimy na PowerSaving a zpět na Performance nedojde ke skutečnému vrácení stavu, tedy že se nVidia karty znovu neobjeví v nvidia-settings

zkusil jsem přeinstalovat ovladače nvidia-430, ale karty se neobjevily, takže bude asi nutná nějaká "čistá reinstalace", hádám přepnout na X.Org Nouveau a použít na nvidii
Kód: [Vybrat]
sudo apt remove --purge nvidia-430, restart a opět instal, zda-li se "chytí" ........ to vše ale až opět jedině v pondělí ... zatím si jen chystám myšlenkové pochody :)


k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #16 kdy: 16. 06. 2019, 14:29:00 »
právě že bohužel, žádný xorg.conf s jakýmkoliv dalším přízviskem tam nemám ...
Ne prizvisko, ale soubory v ADRESARI /etc/X11/xorg.conf.d/

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #17 kdy: 16. 06. 2019, 18:28:00 »
Ne prizvisko, ale soubory v ADRESARI /etc/X11/xorg.conf.d/

Tak na tohle mrknu ... to mne nenapadlo, že by tam mohl být ještě nějaký adresář toho jména.  ;)

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #18 kdy: 16. 06. 2019, 21:42:42 »
Ne prizvisko, ale soubory v ADRESARI /etc/X11/xorg.conf.d/

Tak na tohle mrknu ... to mne nenapadlo, že by tam mohl být ještě nějaký adresář toho jména.  ;)
Ocekavam ze tam neco bude, je to adresar kterej se uz nejakou dobu pouziva kdyz chces (nebo nejakej nastroj/ovldadac/atd) pripravit nejakou "rucni" konfiguraci ale pouze konkretni casti, tedy treba jen pro GPU, s tim ze narozdil od pouziti primo xorg.conf souboru se takto zajisti ze zbytek(monitor, klavesnice, mys, atd) se dale auto-virtualne-detekuje-generuje pri pusteni X11...

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #19 kdy: 16. 06. 2019, 23:38:19 »
Nepoužívám Ubuntu ani Cuda, ale popíšu ti můj případ na desktopu, jestli tě to v něčem inspiruje:
- Místo Prime používám Bumblebee. Bumblebee má pro mě výhodu, že když mám primární iGPU a chci použít Nvidii, tak nemusím resetovat Xka.
- Všechny aplikace se defaultně vykreslují na iGPU, ale když chci nějakou aplikaci spustit na Nvidii, tak použiji příkaz: optirun <jméno_aplikace>
- Nemám ASUS, ale u mě v biosu pokud chci, aby první bootovala iGPU, tak musím nastavit Boot > CSM > Video OpROM > Legacy only
- Když "Legacy only" nemám nastavené, tak na iGPU sice nevidím bootovací obrazovku, ale přihlášení do linuxu vidím, protože mám Nvidii na blacklistu (/etc/modprobe.d/blacklist.conf). Z určitých důvodů jsem ji měl na blacklistu již před tím, ale mám dojem, že ji tam přidávají také přímo ovladače Bumblebee.


Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #20 kdy: 17. 06. 2019, 08:29:13 »
když chci nějakou aplikaci spustit na Nvidii, tak použiji příkaz: optirun <jméno_aplikace>

Díky za inspiraci, ale obávám se, že to nebude pro mě cesta. PC které se snažím postavit je založené podobně jako mining stroje na multi-GPU. Pro současné testy mám 2x GTX 780 TI ale do budoucna počítáme s rozšířením na cca 12x GPU. Což je i důvod proč se tu, jako jinak klasický widlák, hrabu v Linuxu. Protože Widle (ani 10tky) neají podporu tolika GPU najednou  8) Otázka je jestli ten příkaz by tedy povolil VŠECHNY připojené nVidia karty a nebo jen jednu.

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #21 kdy: 17. 06. 2019, 09:13:35 »
Ocekavam ze tam neco bude, je to adresar kterej se uz nejakou dobu pouziva kdyz chces (nebo nejakej nastroj/ovldadac/atd) pripravit nejakou "rucni" konfiguraci ale pouze konkretni casti, tedy treba jen pro GPU, s tim ze narozdil od pouziti primo xorg.conf souboru se takto zajisti ze zbytek(monitor, klavesnice, mys, atd) se dale auto-virtualne-detekuje-generuje pri pusteni X11...

Tak nevím, buď jsem slepej nebo blbej. Ale žádný xorg.conf soubor tam (etc/x11/...) nemám. (viz obr 1)
Zkusil jsem celkové prohledání ... viz obr. 2. Tam jediné co vypadá nadějně je xorg.conf.d v ard. usr/share/x11 .... ale neodvažiju se na něj zatím sáhnout.

Nyní se mi podařilo zprovoznit "zatím" Ubuntu na Xorg přepnutím v klasických "ovladačích". Z tohoto bodu bych asi zkusil komplet reinstalaci nVidia.

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #22 kdy: 17. 06. 2019, 10:29:59 »
Ještě dodám jednu věc
v původním funkčním stavu, kdy jsem normálně mohl síťově renderovat přes GPU v Ubuntu, jsem měl v
Kód: [Vybrat]
sudo lshw -c video podobný výpis jako tady

přesněji řečeno.. u obou 780TI byl driver=nouveau ... ikdyž jsem již měl nvidia ovladače a CUDA nainstalované.
(rozdíl typu karty v obrázku je z důvodu, že jsem použil obrázek jiného uživatele, podle jehož návodu jsem ručne instaloval nvidia ovladač)

Nyní když dám stejný výpis tak dostanu u nvidia karet hodnotu driver=nvidia.

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #23 kdy: 17. 06. 2019, 14:57:46 »
Tak mne současný stav štval na tolik, že jsem prostě nelenil, udělal na Fleshce WinPE a obnovil zálohovanou Ubuntu funkčního stavu z Paragon Recorvery.  >:(

Takže zpět k mé prvotní otázce ..... je cesta pomocí modifikovaného xorg.conf správná?

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #24 kdy: 17. 06. 2019, 15:43:17 »
xorg.conf by mělo fungovat, musíš mu to ale dát tam, kde to čeká a pak zkontrolovat v logu, že to skutečně použil

problém je, že xorg teď naběhne úplně i bez xorg.conf

co to zkusit dát do /usr/share/X11 nebo /usr/share/X11/xorg.conf.d, což jak vidím tam máš

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #25 kdy: 17. 06. 2019, 15:55:23 »
xorg.conf by mělo fungovat, musíš mu to ale dát tam, kde to čeká a pak zkontrolovat v logu, že to skutečně použil

problém je, že xorg teď naběhne úplně i bez xorg.conf

co to zkusit dát do /usr/share/X11 nebo /usr/share/X11/xorg.conf.d, což jak vidím tam máš
do share bych to urcite nedaval, *buntu 100% bere z /etc/X11/xorg.conf komplet, nebo modularne z /etc/X11/xorg.conf.d/cokoliv.conf, ja si treba v Xubuntu 18.04 pridal /etc/X11/xorg.conf.d/trackpoint.conf a v nem nastaveni pro TrackPoint aby button3 se choval jako stick skrolovacihokolecka mysi...
Kód: [Vybrat]
Section "InputClass"
    Identifier "TrackPoint"
    MatchProduct "TrackPoint"
    MatchDevicePath "/dev/input/event*"
    MatchIsPointer "true"
    Option "EmulateWheel"  "true"
    Option "EmulateWheelButton"    "2"
EndSection
normalne se to automaticky pouzije, /etc/X11/xorg.conf NEmam zadnej a zbytek si klasicky generuje "virtualne" pri pusteni X...

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #26 kdy: 23. 06. 2019, 21:33:13 »
 8) Tak až zase v práci smontujeme do kupy všechny mašiny - a dají-li tomu bytosti mocností svolení a bude to fungovat, tak se pokusím vrhnout na ten xorg.conf

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #27 kdy: 25. 06. 2019, 13:44:20 »
Tak pokud tu sleduje někdo tohle vlákno  ;D

Mám jeden mini dotaz před tím než se začnu hrabat v xorg.conf  :-\
Podle toho to návodu https://gist.github.com/alexlee-gk/76a409f62a53883971a18a11af93241b se má nainstalovat ovladač nVidia bez OpenGL
Kód: [Vybrat]
sudo ./NVIDIA-Linux-x86_64-375.26.run --no-opengl-files
Dotaz:
Co dělat jestli mám Ubuntu 18.04 nainstalovanou s ovladači nVidia v plném rozsahu ?
Pomohla by jen odebrání ovladačů a nová instalace s tímto paramatrem?

Oddůvodnění tohoto parametru jsem našel na fóru Askubuntu "This prevents not only the nvidia opengl files from overwriting the existing mesa files but also installs the driver without nvidia prime!!"

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #28 kdy: 25. 06. 2019, 14:16:21 »
Tak pokud tu sleduje někdo tohle vlákno  ;D
Pomohla by jen odebrání ovladačů a nová instalace s tímto paramatrem?
a ty sledujes tohle vlakno? ;-) https://forum.root.cz/index.php?topic=21295.msg312333#msg312333