Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf

Ahoj,
mám nyní hotový stroj na desce ASUS B250 Mining Expert s Intel HD GPU a 2x nVidia GeForce GTX 780Ti pro GPu Rendering pod Octane. Momentálně to funguje, i když v nastavení se mi ukazuje, že obraz jde přes GeForce GTX 780Ti, monitor je však pře HDMI zapojen do Intel GPU  :D
Uvažuji o lepším řešení. Tedy aby obraz šel čistě přes Intel iGPU a výpočet CUDA přes všechny 780Ti.
Vygůůglil jsem toto řešení:
https://gist.github.com/alexlee-gk/76a409f62a53883971a18a11af93241b
Než se v tom ale začnu vrtat, tak se chci zeptat, zda je to opravdu správný směr, kterým se vydat?
Samozřejmě s přihlédnutím zadání správných hodnot pro BusID.
Podle jednoho z vláken zde jsem si nechal vygenerovat xorg.conf.new, který mi, mimo jiné, vyhodil tento současný stav:
Kód: [Vybrat]
Section "Device"
Identifier  "Card0"
Driver      "intel"
BusID       "PCI:0:2:0"
EndSection

Section "Device"
Identifier  "Card1"
Driver      "nouveau"
BusID       "PCI:11:0:0"
EndSection

Section "Device"
Identifier  "Card2"
Driver      "nouveau"
BusID       "PCI:13:0:0"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device     "Card0"
Monitor    "Monitor0"
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     1
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     4
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     8
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     15
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     16
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     24
EndSubSection
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Screen1"
Device     "Card1"
Monitor    "Monitor1"
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     1
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     4
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     8
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     15
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     16
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     24
EndSubSection
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Screen2"
Device     "Card2"
Monitor    "Monitor2"
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     1
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     4
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     8
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     15
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     16
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     24
EndSubSection
EndSection
« Poslední změna: 12. 06. 2019, 06:06:08 od Petr Krčmář »


Re:zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #1 kdy: 12. 06. 2019, 00:39:36 »
Nemas tam nahodou neco jako nvidia prime? to totiz muze zpusobovat, ze display je pres intel gpu, ale renderuje nvidia, v nvidia settings bys pak ten diplej videl jako "prime display"

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #2 kdy: 12. 06. 2019, 10:54:18 »
jo, Prime Display je v nVidia Settings nastaven - viz obr. pokud je to co myslíš

Respektive .... postup instalace byl takový, že jsme nainstalovat Ubuntu, ovladače nVidia a nVidia CUDA Tools. Nic jsme na nastavení neměnil, prostě jsme to nechal tak jak proběhly instalace. Funguje to. Hlavně jde GPU rendering na Octane Render nebo pod Blenderem. Menší potíž je, že jedna z nVidií je prostě trochu stále zatížená (když si dám zjistit  nvidia-settings GPU Utilization). Při CUDA výpočtu se pak plocha znatelně trhá.

Když jsem jsi prvně "hrál" s nastavením přepínání Prime a nějaké úpravy ohledně deaktivace Nouveau, tak se mne stávalo, že jsme se nemohl přihlásit pod Gnome a celý systém při pokusu o GPU rendering zamrzal. Dospělo to až k tomu, že po jednom takovém zamrznutí ani nešlo nabootovat. Tak jsem to vzal  od píky, reinstaloval U a v ničem se nehrabal.

Proto chci také od zkušenějších radu, jestli návod uváděný výše s úpravou xorg.conf má smysl a bude pro mě funkční?
Zní to dobře, nechat zobrazení plochy čistě na Intelu a na nVidia GPU jet už jenom potřebné CUDA výpočty. Desktop by pak byl plynulý i během výpočtu.

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #3 kdy: 12. 06. 2019, 12:05:31 »
V PRIME Profiles se podivej, jestli mas Performance Mode (pak plochu dela nvidia), nebo Power Saving Mode (pak plochu dela Intel), vic bys nemel menit a zadna dalsi magie by tam bejt nemela, tvoje situace je presne stejna, jako je v noteboocich, ale delas to torsku za jinym ucelem

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #4 kdy: 12. 06. 2019, 13:36:28 »
Tak v PRIME Profiles mám NVIDIA (performance Mode)

ale .... jak už jsem zmínil. Něco podobného jsem už dělal při prvním pokusu, DTTO
https://www.linuxbabe.com/ubuntu/install-nvidia-driver-ubuntu-18-04
šel jsem cestou instalace přes terminál a právě v případě "přepnutí" na Intel
Kód: [Vybrat]
sudo prime-select intel a následný restart mne dostal do pozice, kdy se mi opět objevila přihlašovací obrazovka (ač mám přihlášení dané automatické) a po přihlášení jsem se nedostal do desktopu ale zůstal jsem viset na přihlašovací obrazovce. Musel jsem jedině změnit na jiný Dektop (zubaté kolečko), kde mi pak ale nefungovaly jiné aplikace (VNC, Remote desktop), z nVidia Setting zmizely ve výpisu obě 780TI a při spuštění výpočtu PC komplet zamrznul.


Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #5 kdy: 12. 06. 2019, 14:34:58 »
No, ja bych zkusil vratit zmeny v xorg.conf do default a pak nastavil renderovani v nvidia-settings na intel

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #6 kdy: 12. 06. 2019, 15:03:05 »
No já právě .... jsme ještě žádné změny v xorg.conf neprovedl :) přesněji řečeno nemám vytvořený /etc/X11/xorg.conf .... jedu zatím na jakýsi neznámý default, ten xorg.conf.new co jsem vygeneroval je jakýmsi výpisem současného stavu.

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #7 kdy: 13. 06. 2019, 08:27:54 »
Tak momentálně se chystám udělat si komplet bitovou kopii disku s UBUNTU a pak se v tom zkusím pohrabat.  :)

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #8 kdy: 14. 06. 2019, 08:28:18 »
nastavil renderovani v nvidia-settings na intel

Tak bohužel tento způsob nefunguje. Tedy ne tak jak potřebuji. Ano, Ubuntu naběhne pod Intelem, ale "zapomene" že tam jsou nějaké nVidia karty a tutíž pak nelze ani spustit Octane Slave Daemon a výpočet přes GPU.

Tudíž vrátím zpět na rendering nVidia a pokusím se vytvořit  xorg.conf dle návodu na stránce, kde přímo uživatel zmiňoval, že by to mělo fungovat. Jediná asi velká nevýhoda, že tam musí být definované všechny připojené karty. Takže v budoucnu až budeme rozšiřovat sestavu, tak nesmíme zapomenout opět upravit xorg.conf.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #9 kdy: 14. 06. 2019, 14:19:35 »
Tak bohužel tento způsob nefunguje. Tedy ne tak jak potřebuji. Ano, Ubuntu naběhne pod Intelem, ale "zapomene" že tam jsou nějaké nVidia karty a tutíž pak nelze ani spustit Octane Slave Daemon a výpočet přes GPU.
koukal si do BIOSu zda tam nejde vynutit Integrovana only nebo first?


Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #11 kdy: 14. 06. 2019, 15:51:24 »
Hm, tak po restartu  mne čekalo stejné peklo jako s první instalací UBUNTU = smyčka na přihlašovací obrazovce, kdy nejsem schopen se přihlásit pod Xorg ale jedině pod Wayland. Pod ním sice vidím obě nVidia 780TI, pokud pustím Blender s GPU renderingem, tak to i jede, ale nefunguje mi prakticky nic jiného co jsem si zprovoznil síťově - Anydesk, x11vnc, a především Octne_Slave_Daemon

Takže jedině se vrátit k předchozí záloze :(

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #12 kdy: 14. 06. 2019, 20:23:12 »
Hm, tak po restartu  mne čekalo stejné peklo jako s první instalací UBUNTU = smyčka na přihlašovací obrazovce, kdy nejsem schopen se přihlásit pod Xorg ale jedině pod Wayland. [...]
po restartu po cem? po rucnim xorg.conf? pak samozrejme staci ho jen smazat...
zkouknul si ten bios a neresit xorg.conf?

Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #13 kdy: 15. 06. 2019, 21:38:45 »
ne .. xorg.conf jsme zatím nezkoušel

Wayland mne čekal po restartu z přepnutí v nVidia Settings na zpětném přepnutí na Performance Mode (dle Ziktofel nefungovalo přepnutí na PowerSaving Mode - PC přestal "vidět" nVidia karty).

V BIOSU jsem bohužel nic takového nenašel :( Celkově tenhle BIOS od B250 Mining Expert je pro mne trochu záhadou.

Rád bych se alespoň nějak vrátil zpět k funkčnímu stavu bez toho aniž bych musel "flasnout" záložní kopii.
Naději mi dává přepnout na X.Org Nouveau, odinstalace+vyčištění od nVidia komplet a nová instalace. Jinak mne čeká obnova ze zálohy.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #14 kdy: 15. 06. 2019, 21:54:49 »
Zkoukni zda nemas (od nvidia configuratoru) vytvorenej /etc/X11/xorg.conf a/nebo neco v /etc/X11/xorg.conf.d/ a pokud ano tak smaz...