MD Rate medior / senior java developer v Praha v porovnani s Brnom

Re:MD Rate medior / senior java developer v Praha v porovnani s Brnom
« Odpověď #15 kdy: 13. 06. 2019, 22:24:34 »
Ahoj,

vidim, ze ostatni tu riesia voloviny, ktore nesuvisia s dotazom. Pravdepodobne absolventi vysokej skoly zivota, co si to mastia uz 10 rokov na tom istom mieste za 30-50 klackov v hrubom a o praci na volnej nohe nemaju ani paru.

K veci, senior rates - Brno 6k/MD, Praha 8k/MD. Dost orientacne, zalezi co vies a kolko si schopny vyjednat si.

lol ... hej MD 8000 je mozny, momentalne berem 8500, never ludom co ti vravia ze MD za 15k ci kolko, to mali mozno zpekla stastie na nejaku kombinaciu technologii alebo projekt ale absolutne to nie je standard. V Brne by som ako freelancer nechcel byt, neviem ... je to male mesto na to, aby si sa tam dokazal uzivit dlhodobo, ked nesedis v nejakom ich korporate a la RH.


Re:MD Rate medior / senior java developer v Praha v porovnani s Brnom
« Odpověď #16 kdy: 14. 06. 2019, 07:28:05 »
V Brne by som ako freelancer nechcel byt
Ja mam porad nejak pocit, ze freelance je o tom, ze je jedno odkud delas a kde je prijemce te prace.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:MD Rate medior / senior java developer v Praha v porovnani s Brnom
« Odpověď #17 kdy: 14. 06. 2019, 08:52:21 »
Ne, freelancer může za svými klienty klidně fyzicky docházet. Třeba při poskytování služeb instalace a nastavení nějakého hardwaru to ani jinak nejde.

Re:MD Rate medior / senior java developer v Praha v porovnani s Brnom
« Odpověď #18 kdy: 14. 06. 2019, 11:23:15 »
Jo mimochodem kapitola sama o sobe jsou cyklostezky :D To je opravdu hruza, jdes tak rano mestem do prace, vsude plno aut a hluku, chodniky obsazene lidma, a do kopce v malem prouzku vyhrazenem pro cyklisty jede nekdo na kole, zatimco tesne vedle nej ho predjizdeji auta, dodavky, kamiony, autobusy - jedno vozidlo vedle druheho. A to ma ten dotycny jeste stesti, protoze ne vsude ten pruh pro kola je.

Neni nad to dat si svou ranni davku stresu jizou na kole po Praze, jeste nez nastoupis do stresu v praci.

V mojem meste muzu jet klidne na hlavnim tahu co vede pres cele mesto a budu se tam citit mnohem bezpecneji, nez v tom pruhu pro cyklisty v Praze, pokud tam teda vubec nejaky bude. A to ani nemluvim, kdyz si sjedu na normalni cyklistickou stezku - dostanu se do jakekoli casti mesta chci a nemusim klickovat mezi lidma a auty. A jeste si to dam hezky rano vedle reky - a mam na vyber hned 3 reky, podel kterych mimo veskery automobilovy provoz vedou stezky.

Dodnes mam jeste trauma z toho, jak se o pulnoci v Praze, kdyz jsem se chtel v lete v horku dobre vyspat do me prace, vzdycjy vyrojil nejaky debil na Harleji s otevrenyma laufama a delal takovy kraval, ze byl problem usnout i se zavrenym oknem. A to jsem prosim spal na nekolika ruznych mistech Prahy.

Tipuju, ze populacni hustota v Praze si moc nezada s japonskymy mesty.

A pak vyjedes z Prahy ven a projizdis si mestecka, kde se zastavil cas nekde v dobe hluboke totality - vsude same kostkove bytovky a panelaky - Praha asi vsechno vycucla :D
« Poslední změna: 14. 06. 2019, 11:26:09 od PetrK »

Re:MD Rate medior / senior java developer v Praha v porovnani s Brnom
« Odpověď #19 kdy: 14. 06. 2019, 13:40:58 »


Tipuju, ze populacni hustota v Praze si moc nezada s japonskymy mesty.


Neblábol.

Tokio  - 6,158 persons per square kilometer,
Praha - Density 2,600/km2


Re:MD Rate medior / senior java developer v Praha v porovnani s Brnom
« Odpověď #20 kdy: 14. 06. 2019, 15:30:24 »


Tipuju, ze populacni hustota v Praze si moc nezada s japonskymy mesty.


Neblábol.

Tokio  - 6,158 persons per square kilometer,
Praha - Density 2,600/km2

A jsou do toho zapocitani turisti a naplava, nebo jen ti co maji v Praze trvale bydliste?

Re:MD Rate medior / senior java developer v Praha v porovnani s Brnom
« Odpověď #21 kdy: 14. 06. 2019, 15:43:13 »
Jo, v Tokiu nikdy žádný turista nebyl a ty ranní rychlovlaky tam jezdí prázdné...

Re:MD Rate medior / senior java developer v Praha v porovnani s Brnom
« Odpověď #22 kdy: 14. 06. 2019, 19:15:38 »
Páči sa mi, že na fórum root chodia len špičkoví odborníci - zvyčajne senior vývojári s platmi 40,- €/hod. a viac :D

Re:MD Rate medior / senior java developer v Praha v porovnani s Brnom
« Odpověď #23 kdy: 15. 06. 2019, 18:50:07 »
Páči sa mi, že na fórum root chodia len špičkoví odborníci - zvyčajne senior vývojári s platmi 40,- €/hod. a viac :D

Majme zamestnanca, ktorý ma 75K v hrubom (kľudne s bonusmi, ...). Náklady zamestnávateľa sú teda minimálne 100K (superhrubá mzda). Započítajme päť týždňov platenej dovolenky na ktorú si musí zamestnanec zarobiť, keď pracuje [240 MD - 5x5MD]. Zamestanec teda musí zarobiť aspoň 700Kč/hodina.

Ak to nie je švarc, ale človek si fakt zháňa zákazky, tak nedokáže fakturovať 100% času. Klasický odhad je 80%. Teda má ~800 korún/hodina a to je ešte bez dovolenky a benefitov. [[ áno, časť toho zachráni daňový paušál ]]

Re:MD Rate medior / senior java developer v Praha v porovnani s Brnom
« Odpověď #24 kdy: 15. 06. 2019, 21:32:54 »
Jo, v Tokiu nikdy žádný turista nebyl a ty ranní rychlovlaky tam jezdí prázdné...

Zdroj?  8)

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:MD Rate medior / senior java developer v Praha v porovnani s Brnom
« Odpověď #25 kdy: 15. 06. 2019, 22:09:10 »
Jo, v Tokiu nikdy žádný turista nebyl a ty ranní rychlovlaky tam jezdí prázdné...

Zdroj?  8)

https://www.czc.cz/evga-650-bq-650w/253384/produkt

(ironie...)

Re:MD Rate medior / senior java developer v Praha v porovnani s Brnom
« Odpověď #26 kdy: 16. 06. 2019, 02:16:43 »
Páči sa mi, že na fórum root chodia len špičkoví odborníci - zvyčajne senior vývojári s platmi 40,- €/hod. a viac :D

ano, 320 MD je uplne vpoho mozny, z toho ked zaplatis dane 21% a podobne, vynasobis to 20timi dnami a 12timi mesiacmi, v cistom mas 60K euro rocne. Co je na tom akoze nemozne? Sak to je malo by som este povedal.