Máte volný čas na programovaní?

novomente

Máte volný čas na programovaní?
« kdy: 22. 04. 2011, 18:05:05 »
Určitě každý z vás buď pracuje, nebo studuje, nebo je nezaměstnaný anebo nic z toho. Někdo třeba pracuje v IT (někdo jako programátor), někdo studuje (třeba IT), někdo si aktivně nebo pasivně shání práci a někdo třeba dělá něco jiného.

A mne by zajímalo, jestli při tom, co děláte, máte také volný čas na svoje IT věci, jako je třeba vývoj vlastního software, nebo učení se novému programovacímu jazyku, nebo jen na takové blbnutí s počítačem apod.

Takže jak na tom jste? Máte volný čas na programování něčeho svého?


Re: Máte volný čas na programovaní?
« Odpověď #1 kdy: 22. 04. 2011, 18:27:20 »
Ani moc ne. 40h v práci je na nic. Pokud člověk nedělá v Googlu nebo nějaké podobné firmě, kde je ten 20% individuální čas, tak to asi nemá smysl.  :(
Dávám výpověď a zkusím jet na sebe. Kdyžtak se pak zase do běžného zaměstnání vrátím.

stewe

Re: Máte volný čas na programovaní?
« Odpověď #2 kdy: 22. 04. 2011, 19:56:00 »
dolezite je vybrat si daku technologiu a venovat sa jej trochu dlhodobejsie. ja v poslednom case zapasim s tym, ze sa sice na nieco zameram, ale nedokazem sa tomu venovat hlbsie, vsetko preletim len po povrchu alebo to vzdam ... vyber si jeden max dva jazyky + co ta zaujima a intenzivne sa tomu skus venovat. o problemoch a programovani mozes rozmyslat aj vtedy, ak nie si fyzicky pri klavesnici. ja niekedy kedykolvek cez den rozmyslam nad tym ako nieco spravit, vylepsit ... a ku klavesnici si uz sadam s napadom.

rohlik

Re: Máte volný čas na programovaní?
« Odpověď #3 kdy: 22. 04. 2011, 20:34:10 »
Programovat 8,5 hodinach programovani v praci proste nejde. Natoz se ucit nejake nove knihovny, navrhove vzory, cokoliv.
Ja mam pristup, ze kdyz narazim na jakykoliv problem tak ho resim tak, abych ho uz nikdy resit nemusel. Tedy delam dost knihovny, ci alespon obecne napsane tridy tak abych to mohl pouzit vsude dal. Ze zacatku se do me samozrejmne obouvali, ze mi to trva. Ted jsem tak ve stavu, ze uz neco krasne recykluju a pritom mam i cas vymyslet nove veci.

Krasny priklad byl pozadavek na tlacitko zpet. Jde to odflaknout, ale taky to jde udelat podle Command pattern a ktomu i specializovat nejake to tlacitko z GUI, aby se slo jednim kliknutim vracet o vice kroku zpet.
Nebo logovani. Muzes jako ucho vypisovat do textaku, muzes pouzis standartni logovaci nastroj frameworku. Ja si precet par diskuzi na stackoveflow.com a vybral si knihovnu co mi bude urcite stacit i za 2 roky.

Re: Máte volný čas na programovaní?
« Odpověď #4 kdy: 22. 04. 2011, 21:16:34 »
Programovat 8,5 hodinach programovani v praci proste nejde. Natoz se ucit nejake nove knihovny, navrhove vzory, cokoliv.
Ja mam pristup, ze kdyz narazim na jakykoliv problem tak ho resim tak, abych ho uz nikdy resit nemusel. Tedy delam dost knihovny, ci alespon obecne napsane tridy tak abych to mohl pouzit vsude dal. Ze zacatku se do me samozrejmne obouvali, ze mi to trva. Ted jsem tak ve stavu, ze uz neco krasne recykluju a pritom mam i cas vymyslet nove veci.

Krasny priklad byl pozadavek na tlacitko zpet. Jde to odflaknout, ale taky to jde udelat podle Command pattern a ktomu i specializovat nejake to tlacitko z GUI, aby se slo jednim kliknutim vracet o vice kroku zpet.
Nebo logovani. Muzes jako ucho vypisovat do textaku, muzes pouzis standartni logovaci nastroj frameworku. Ja si precet par diskuzi na stackoveflow.com a vybral si knihovnu co mi bude urcite stacit i za 2 roky.

Souhlasim a potvrzuji. 1. aplikaci delam treba o 10-20% dele, ale ty dalsi, podobne zalozene mam o 50-60% drive a to delam treba jen par (cca 5) "odnozi" z jednoho projektu a vysledkem ma byt vzdy web jineho charakteru.

Po praci nemam na programovani ani pomysleni, spise ctu portaly a blaboly :)
S PC si hraju a programuji pro radost v 95% jen o vikendech.
Jestliže máte Windows tak si nafackujte, protože Váš počítač právě útočí na některý server. Děkujeme


nhx

Re: Máte volný čas na programovaní?
« Odpověď #5 kdy: 22. 04. 2011, 23:55:27 »
Ani moc ne. 40h v práci je na nic. Pokud člověk nedělá v Googlu nebo nějaké podobné firmě, kde je ten 20% individuální čas, tak to asi nemá smysl.  :(
Dávám výpověď a zkusím jet na sebe. Kdyžtak se pak zase do běžného zaměstnání vrátím.

40h je v pohode, horsi je 80h.

ghost

Re: Máte volný čas na programovaní?
« Odpověď #6 kdy: 23. 04. 2011, 01:03:36 »
Svoje veci nestiham, teda ne tak jak bych chtel.

Je tolik oblasti, ktere jsem nikdy nedelal, ale presto bych si je chtel zkusit. Veci, ktere me jen tak zajimaji a chtel bych vedet o nich neco hloubeji. Nebo osahat veci, kterem znam jen okrajove.
Klidne jen ve svem casu a dal nikam nepublikovat. S hodne vecma, ktere se mi libi se pak clovek v praxi asi ani nesetka ... no je to tezke :) Ale snad se jednou podari :)

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re: Máte volný čas na programovaní?
« Odpověď #7 kdy: 23. 04. 2011, 01:07:47 »
Moc ne. Ale snažím se si ho udělat. Protože pokud by člověk nevěnoval čas i sám sobě, asi by dost brzo vyhořel.

test

Re: Máte volný čas na programovaní?
« Odpověď #8 kdy: 23. 04. 2011, 11:28:21 »
Vzdy, po praci vzdy muzu najit nekolik hodin na vyvoj sw. To je moje hobbi.

Pavel 'TIGER' Ruzicka

Re: Máte volný čas na programovaní?
« Odpověď #9 kdy: 23. 04. 2011, 13:16:06 »
Nejvetsim uspechem je, kdyz si mohu udelat cas na sebe a mohu vypadnout do prirody. Pocitacu mam nad hlavu.

Re: Máte volný čas na programovaní?
« Odpověď #10 kdy: 23. 04. 2011, 13:50:16 »
...pokud by člověk nevěnoval čas i sám sobě, asi by dost brzo vyhořel.
Môj prípad :( Dostáva sa z toho dosť ťažko.

nm

Re: Máte volný čas na programovaní?
« Odpověď #11 kdy: 23. 04. 2011, 15:31:26 »
Jako ve filmu TRON. Po celodenni "praci" a honicce v system grid si pak syn vyjel se svoji holkou na motorce do prirody (kdyz teda pominu HydePark). A jeho otce nakonec, kdyz uz byl stary, mrzelo, ze svuj volny cas radsi nevenoval svemu malemu synkovi.

Ale tak me napada, kdo vlastne pise ty open source programy? Kdyz teda pominu firmy jako Red Hat, SuSE apod., nebo projekty, ktere maji financni sponzory, kdo tam jeste teda prispiva?

Pavel 'TIGER' Ruzicka

Re: Máte volný čas na programovaní?
« Odpověď #12 kdy: 23. 04. 2011, 16:18:36 »
Podle mne přispívají studenti, dokud jsem byl studentem, nebyl problém. Dnes na to není čas, nemám ani tolik nápadů, určitě jsem pomalejší, takže pro mne je výhodnější si někoho zaplatit. Zkrátka už mi není ....náct.