Jakým směrem?

Jakým směrem?
« kdy: 31. 05. 2019, 10:57:08 »
Krásný den vespolek,

rád bych s vámi probral jednu věc. Uvažuju o tom, že bych se pár hodin týdně věnoval psaní kódu z domova. Normálně pracuju na HPP v jiném oboru a současnou práci zatím určitě opouštět nechci, ale doména IT všeobecně mě zajímá a případně bych časem přeběhl. Co umím? Základní znalost .NET (C#), trochu Python, střední znalost HTML5/CSS3. Co je moje představa?

- Práce z domova v rozsahu několika hodin týdně a jednou za pár dní osobní setkání se zadavatelem práce kvůli konzultacím apod.
- Z počátku bych byl ochotný se zapojit jako úplná lopata do nějakého menšího projektu bez nároku na honorář, stěžejní jsou pro mě zkušenosti
Teď vyvstává několik otázek - jednak, je moje představa slučitelná s realitou? Další věc je - jakou cestu zvolit? Osobně mi přijde reálnější dělat z domova frontend webu / web aplikace, než např. desktop/mobile aplikace. Takže prohloubit znalost HTML, CSS, přidat JavaScript, react / angular / vue...? Web ale není uplně ta oblast, která by mě nejvíc lákala, spíš právě ty desktop / mobile aplikace, popř. embedded systémy.
Další možnost co mě napadla by bylo uplatnit znalosti z domény ve které pracuju např. jako konzultant v nějaké IT firmě a odtamtud se prokousat na pozici samotného vývojáře softwaru?
Váš pohled na tuhle problematiku?

Díky všem za komentáře.


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakým směrem?
« Odpověď #1 kdy: 31. 05. 2019, 12:34:12 »
uplatnit znalosti z domény ve které pracuju [...] odtamtud se prokousat na pozici samotného vývojáře softwaru
Tohle je ta správná cesta (ne nutně ovšem jediná správná). I dobrý vývojář, který neumí nic jiného (a i takoví jsou v menšině), je jen fachidiot použitelný pouze omezeně. Rozhodně je dobrý nápad začít od pokročilé znalosti své domény a odtud proniknout do programování.

borekz

  • ****
  • 493
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakým směrem?
« Odpověď #2 kdy: 31. 05. 2019, 12:57:41 »
Nevím jak desktop, ale mobilní aplikace se z domova dělat dají a byly na to nějaké inzeráty.
Pokud bych byl spokojený v práci v jiném oboru a nechtěl peníze, tak bych možná zkusil vlastní projekt v tomto oboru jako freeware a po jeho rozšíření nějaké symbolické zpoplatnění. Ten obor asi neprozradíš.