Plat IT support

Plat IT support
« kdy: 23. 05. 2019, 16:17:30 »
Ahoj,

Jelikož zrovna mám hotovou maturitu (síťař) tak uvažuji nad práci pro datacentrum jako IT support v nepřetržitém provozu, většina firem nenapíše veřejně plat před pohovorem tak se chci vás zeptat, pokud někdo na této pozici pracoval/pracuje v jaké částce můžu očekávat plat pro tuto pozici, beru v potaz celou ČR .

Děkuji Petr .
« Poslední změna: 24. 05. 2019, 08:43:52 od Petr Krčmář »


Džan

Re:Plat IT Support
« Odpověď #1 kdy: 23. 05. 2019, 17:56:30 »
Jestli je to alespoň trochu v tvých možnostech, jdi na VŠ - minimálně získáš rozhled a kontakty a to říkám jako odpadlík z navazujícího studia.
Jinak to na tebou popsané pozici bude bída, budeš rád za nástupák 25k (beru v potaz největší IT firmu v Ově)

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Plat IT Support
« Odpověď #2 kdy: 23. 05. 2019, 21:51:31 »
Podle mě strašně záleží jestli už máš alespoň nějaké zkušenosti. 20-40.

Re:Plat IT support
« Odpověď #3 kdy: 24. 05. 2019, 13:36:31 »
Bez zkušeností a kontaktů to odhaduji stejně, jako kolega jeniceek, tedy okolo 25k.

creatura

Re:Plat IT Support
« Odpověď #4 kdy: 24. 05. 2019, 23:07:27 »
... to na tebou popsané pozici bude bída, budeš rád za nástupák 25k (beru v potaz největší IT firmu v Ově)
Nevim kde je "ova", ale v české republice záleží co a kde chce supportovat a co vlastně umí ... tebe vidim něco mezi minimální mzdou až 25k


Re:Plat IT support
« Odpověď #5 kdy: 25. 05. 2019, 12:58:42 »
Ahoj,

Jelikož zrovna mám hotovou maturitu (síťař) tak uvažuji nad práci pro datacentrum jako IT support v nepřetržitém provozu, většina firem nenapíše veřejně plat před pohovorem tak se chci vás zeptat, pokud někdo na této pozici pracoval/pracuje v jaké částce můžu očekávat plat pro tuto pozici, beru v potaz celou ČR .

Děkuji Petr .

Tak reálně podle toho co umíš můžeš očekávat plat + záleží na místě. Jako síťař se střední a zkouškou CCNA jsem začínal v Praze před 15ti lety v prvním jobu za 22, za 2 měsíce mě vyhodili a já pak našel job za 25k, za 2 měsíce šla firma do kopru a já se přestěhoval do Londýna a bral jsem v přepočtu asi 70.000 Kč čistého, no a za další 4 měsíce jsem se s nimi dohodl, že budu pracovat z domova z Prahy a bral jsem 30-35k čistého podle kurzu koruny, asi tak.

Hlavně se nesnaž někde zašít a setrvat, klidně během roka můžeš brát dvojnásobek, takže bych se moc nesoustředil na to, za kolik nastoupíš, ale spíše to, jestli se něco naučíš, to je teď důležitější než brát o 3.000 Kč měsíčně více, a zcela upřímně, i když jsem dost nepřítelem menších firem, tak v dobré malé firmě máš možnost se hodně rychle učit, často lepší než v korporátu, korporát je lepší, když je člověk už seniornější.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plat IT support
« Odpověď #6 kdy: 26. 05. 2019, 07:21:05 »
Ahoj,

Jelikož zrovna mám hotovou maturitu (síťař) tak uvažuji nad práci pro datacentrum jako IT support v nepřetržitém provozu, většina firem nenapíše veřejně plat před pohovorem tak se chci vás zeptat, pokud někdo na této pozici pracoval/pracuje v jaké částce můžu očekávat plat pro tuto pozici, beru v potaz celou ČR .

Děkuji Petr .

Tak reálně podle toho co umíš můžeš očekávat plat + záleží na místě. Jako síťař se střední a zkouškou CCNA jsem začínal v Praze před 15ti lety v prvním jobu za 22, za 2 měsíce mě vyhodili a já pak našel job za 25k, za 2 měsíce šla firma do kopru a já se přestěhoval do Londýna a bral jsem v přepočtu asi 70.000 Kč čistého, no a za další 4 měsíce jsem se s nimi dohodl, že budu pracovat z domova z Prahy a bral jsem 30-35k čistého podle kurzu koruny, asi tak.

Hlavně se nesnaž někde zašít a setrvat, klidně během roka můžeš brát dvojnásobek, takže bych se moc nesoustředil na to, za kolik nastoupíš, ale spíše to, jestli se něco naučíš, to je teď důležitější než brát o 3.000 Kč měsíčně více, a zcela upřímně, i když jsem dost nepřítelem menších firem, tak v dobré malé firmě máš možnost se hodně rychle učit, často lepší než v korporátu, korporát je lepší, když je člověk už seniornější.

S timhle absolutne souhlasim. V IT je se zdravym pristupem mozne rust platove skokove a urcite je donre soustredit se na ziskani zkusenosti spise nez mit o nakou tu kacku navic, dokud ji clovek tak uplne nepotrebuje. Mensi firmy maji tu vyhodu, ze se clovek dostane k vicero technologiim a ma tedy sanci ziskat vice zkusenosti. Seniorni lidi ale hure zaplatej povetsinou.
Jestli se domluvis anglicky a umis s linuxem tak mi napis soukromou zpravu a treba bychom neco vymysleli.