Nevím co si mám počít s kernelem

Re:Nevím co si mám počít s kernelem
« Odpověď #15 kdy: 02. 05. 2019, 17:30:43 »
@k3dAR: díky za vysvětlivku.
Jasně, snaží se přikompilovat 3rd-party modul do distribučního jádra - o tom žádná.

Teď jak jste to sesumíroval, tak mě teprve trknul ten rozdíl: 4.4 je OK, 3.10 padne kompilace. To je totiž už dost velký rozdíl verzí, přestože dneska Linus počítá "druhé číslo" už jenom do dvaceti. Řekněme 14 major verzí, jedna vyjde jak často, každé dva měsíce? To je tak dva a půl roku. Za tu dobu se v interním API můžou změnit drobnosti, na které externí modul odkazuje... sám na to pravidelně narážím, u těch ultra-primitivních miniatur co tu a tam napíšu. Přesto zrovna v tomhle případě ta chybová hláška nevypadá, že vůbec došlo na kompilaci nějakého .c ...

OT: Máte pravdu, DKMS neznám a nepoužívám. Automatizace buildování out-of-tree driverů pro nové kernely, zajímavé... 1) Dokáže to nějak automaticky opravovat kosmetické změny interního API v oblasti modulů?  Rozuměl bych, že je to užitečné pro styl práce, kdy dostáváte rekompilované distribuční jádro poměrně často, ale inkrementární změny mezi nimi jsou maličké... a máte hafo svých modulů mimo hlavní strom. 2) Řeší to nějak "the kernel is tainted" u modulů kompilovaných "out of tree"?


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nevím co si mám počít s kernelem
« Odpověď #16 kdy: 02. 05. 2019, 19:39:37 »
mě teprve trknul ten rozdíl: 4.4 je OK, 3.10 padne kompilace. To je totiž už dost velký rozdíl verzí
jde o CentOS kde rozdil mezi 3.10 a 4.4 nebude tak velkej jako u jineho distra, tim ze ma do 3.10 backportovane hromady veci z novejsich, dulezitejsi ale je, ze autor(i) Anbox s CentOS pocitaji a posledni commit(pred ~pul rokem) byl prave o uprave/oprave kompilace pod 3.10 jadrem, pravdepodobne ale od te doby doslo v CentOS 3.10.necoposledi k nejake zmene na kterou opet musi udelat opravu, nejsem kernel vyvojar a tak me warning/error kompilace k nicemu nedovedlo abych upravu zvladl sam (neco jineho je kdyz by rvalo ze nema nejakej hlavickovej soubor kterej bych proste zkusil dodat odjinud :)

ad otazka 1-2: nevim :-)

Re:Nevím co si mám počít s kernelem
« Odpověď #17 kdy: 02. 05. 2019, 22:46:09 »
jak sem psal nepouzivam CentOS(ani jine rpm based distra) a tak nevim zda/jake problemu to muze prinest, ale pridal sem elrepo repositar, doinstaloval jadro 4.4.179 (balicky kernel-lt a kernel-lt-devel) a s nim (po rebootu (do nej)) byly moduly ashmem_linux i binder_linux natazene (pri instlaci jadra se diky dkms automaticky zbuildily)

Jsi nejlepší, všechno běží. Dík moc za pomoc a hlavně tvůj čas a ochotu, když ses odhodlal i instalovat Centos. Aktualizovat kernel mě také napadlo, ale pak sem si říkal, že to je blbost, že na tom stávajícím to musí taky fungovat, kor, když na githubu autor píše, že fixnul bug na kernelu 3:10.  :) Jsi fakt machr.