Rozvaděč pro domácí síť a učení

Re:Rozvaděč pro domácí síť a učení
« Odpověď #15 kdy: 07. 05. 2019, 08:59:02 »
Domaci sit udelat jednou a poradne, staci jeden L3 switch typu Mikrotik a k tomu pripadne neco typu Intel NUC jako domaci server. Rozvadec/rack do technicke mistnosti/chodby, at je to tichy a moc to nezere. Pro sebe planuju https://www.intelek.cz/product.jsp?artno=86000562 - vejde se tam akorat ten switch, patch panel a par hracek typu UPC modem, ten NUC, atd.

Díky

Zatraceně dobře si to spočítejte. Udávaná hloubka 15 cm bude v praxi stěží použitelných 10 cm pro rackové zařízení (switch, RB3011 apod). Je potřeba počítat s tím, že vertikální montážní ližiny jsou několik centimetrů od kraje a musíte mít většinou rezervu vepředu i vzadu na kabeláž. Nehledě na to, že některá zařízení docela hřejí a trošičku bych se obával vyšších teplot při více zařízeních (NAS, NUC, modemy, routery).

Já napřed koupím switche a router a až pak koupím rack...

Jinak já to pořád nechápu, jaká udávaná hloubka 10/15 cm?

Cisco 2960-S má hloubku 30-36cm

Rack má rozměry:
Triton RBA-15-AD5-CAX-A1, 15U
  š600 * v770 * h515

Mám tedy nějakých 15 cm na kabely vepředu a vzadu. Je to málo? Mám koupit hlubší?
Vepředu mám počítat kolik cm na RJ45 a vzadu kolik na síťové podle vašich zkušeností?

To nebylo určené Vám, ale byla to reakce na citovaného uživatele dzavy.
Vpředu racku počítejte cca 5 cm (na ohyb patch kabelů). Záleží také na zvolených vyvazovacích panelech. Vzadu bych to viděl také na cca min. 5 cm od dveří / zadní stěny - opět záleží na tvaru a druhu napájecích kabelů.

Díky, teď jsem to pochopil, vy jste psal ne o volném místě v mém racku, ale o tom, že zapuštěný rack, který uváděl dzavy má 15 cm celkem a fakt pak není místo.