TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« Odpověď #45 kdy: 17. 08. 2019, 15:08:32 »
a ten tigerVNC vie aj ovladat aktualnu plochu? a tym je lepsi ako tighvnc?

Ano!

Kromě již zmíněného x11vnc je možné použít x0vncserver z balíčku Tiger VNC. Dle mých zkušeností je tento VNC software nejpokročilejší z dostupných.



Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« Odpověď #46 kdy: 26. 08. 2019, 15:20:53 »
a ten tigerVNC vie aj ovladat aktualnu plochu? a tym je lepsi ako tighvnc?

Ahoj, trochu to rozvedu ze svého pohledu na Ubuntu 18.04 LTS - desktop (display) :0, pouze jeden uživatel

Nejprve jsem provozoval x11vnc, ale bylo docela obtížné jej správně nakonfigurovat ... hlavně co se týče chování kláves, např. nefunkční clippboard, nefunkční některé klávesy (F#, Alt Gr +), držení klávesy nefugovalo, musel jsem pokaždé stisknout

Poté jsem zkusil zprovoznit TigerVNC. Musím ale spouštět x0vncserver pro sdílení aktuální plochy. instalace přes
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install tigervnc-scraping-serverŘekl bych, že je plynulejší a rychlejší než x11vnc a hlavně zmizely potíže s klávesnicí

A ještě poznatek. Do spouštěcího řádku jsem si přidal parametry
Kód: [Vybrat]
-SendCutText -AcceptCutText
, aby sem mohl kopírovat texty/kódy z W7 do Ubuntu a zpětně. Sice v helpu mají, že standardně je nastaveno 1 (True), ale bez toho mi to nefungovalo, jakmile jsem ty parametry přidal, mohu vesele užívat clipboard, včetně vkládání do terminálu.

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« Odpověď #47 kdy: 26. 08. 2019, 17:37:16 »
[...] na Ubuntu 18.04 LTS [...] Nejprve jsem provozoval x11vnc, ale bylo docela obtížné jej správně nakonfigurovat ... hlavně co se týče chování kláves, např. nefunkční clippboard, nefunkční některé klávesy (F#, Alt Gr +), držení klávesy nefugovalo, musel jsem pokaždé stisknout
asi problem na strane klienta nebo server DE.. ja na Xubuntu 18.04 i kdyz pustim x11vnc pouze bez parametru, tak mi vse co si vypsal (s Remmina klientem) funguje ;-)

Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« Odpověď #48 kdy: 30. 08. 2019, 14:55:21 »
asi problem na strane klienta nebo server DE.. ja na Xubuntu 18.04 i kdyz pustim x11vnc pouze bez parametru, tak mi vse co si vypsal (s Remmina klientem) funguje ;-)

Mluvíš řečí jiného kmene  :o Ale asi máš pravdu.
Laicky - potíž bude ve spojení VNC z Windows na Ubuntu. Klientů (viewer) jsem zkoušel několik - TightVNC, TigerVNC, RealVNC. U všech se to chová stejně. Takže pro mě jedině řešení správně nakonfigurovat server na Ubuntu. Prostě to serveru musím říct "na tvrdo" jinak určité funkcionality přijímané z Windows ignoruje.

Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« Odpověď #49 kdy: 04. 10. 2019, 14:29:55 »
Pokud chceš přepínat mezi více uživateli, tak u každého uživatele musíš spustit:
x11vnc -autoport 5910 -noxrecord -noxfixes -noxdamage -nomodtweak -xkb -display :0 -localhost
U každého uživatele nastavíš jiné číslo portu (-autoport 5910) a číslo display, kde daný uživatel běží (-display :0).

Ovšem pro více uživatelů bych zkusil nainstalovat spíš freenx.


funguje to super len taka otazka funguje to len vtedy ked tam nedam na konci -localhost
x11vnc -autoport 5910 -noxrecord -noxfixes -noxdamage -nomodtweak -xkb -display :0
ked dam takto vypise port v putty a potom sa cez ultravnc v pohode napojim a pracujem..

naco prosim ta sa tam dava to  -localhost

diki


Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« Odpověď #50 kdy: 04. 10. 2019, 14:36:05 »
bez zapojeneho monitoru to pouzivam pres x.org dummy ovladac:

Kód: [Vybrat]
sudo apt install xserver-xorg-video-dummyPOZOR, pokud pouzivas HWE(mas ted(zjistis pres: uname -a) jadro 4.18 nebo v budoucnu vyssi), tak to oznami nesplnene zavyslosti, pro HWE(ale JEN pro HWE) je potreba instalovat jinej balik:
Kód: [Vybrat]
sudo apt install xserver-xorg-video-dummy-hwe-18.04
a rucni vytvoreni souboru s nastaveni /etc/X11/xorg.conf
Kód: [Vybrat]
Section "Monitor"
    Identifier "Monitor0"
    HorizSync 28.0-80.0
    VertRefresh 48.0-75.0
    Modeline "1872x1050_60.00" 163.00 1872 1992 2184 2496 1050 1053 1063 1089 -hsync +vsync
    Modeline "1920x1080_60.00" 173.00 1920 2048 2248 2576 1080 1083 1088 1120 -hsync +vsync
    Modeline "1920x1200_60.00" 193.25 1920 2056 2256 2592 1200 1203 1209 1245 -hsync +vsync
EndSection

Section "Device"
    Identifier "Card0"
    Driver "dummy"
    VideoRam 256000
EndSection

Section "Screen"
    Identifier "Screen0"
    DefaultDepth 24
    Device "Card0"
    Monitor "Monitor0"
    SubSection "Display"
        Depth 24
        Modes "1920x1200" "1920x1080" "1872x1050"
    EndSubSection
EndSection
pokud chces jine rozliseni, tak Modeline radek kterej do xorg.conf vlozis (a pridas k Modes rozliseni) vygenerujes nastrojem cvt, napr:
Kód: [Vybrat]
cvt 1024 768
ad rychlost x11vnc, pouzivam tyto parametry:
Kód: [Vybrat]
x11vnc -display :0 -usepw -rfbport 5900 -no6 -ping 60 -noxdamage -ncache_cr -bg -forever -dontdisconnect -noxrecordpokud chces aby to ukladalo log, tak pridat:
Kód: [Vybrat]
-o /var/log/x11vnc.log s tim ze x11vnc pousti uzivatel, tak log soubor pripravit pro zapis uzivatelem:
Kód: [Vybrat]
sudo touch /var/log/x11vnc.log
sudo chown uzivatel:uzivatel /var/log/x11vnc.log

toto funguje:
Kód: [Vybrat]
x11vnc -display :0 -usepw -rfbport 5900 -no6 -ping 60 -noxdamage -ncache_cr -bg -forever -dontdisconnect -noxrecord
super len pls ten ping 60 to tam je ze ak je vacsi ako 60ms takt o odmietne ci ako chapat tomu parametru?

diki

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« Odpověď #51 kdy: 04. 10. 2019, 15:00:46 »
super len pls ten ping 60 to tam je ze ak je vacsi ako 60ms takt o odmietne ci ako chapat tomu parametru?
nn, je to ze server posila klientovi kazdych 60s aktualizaci 1x1pixel obrazovky aby udrzoval spojeni, viz "man x11vnc"
Send a 1x1 framebuffer update to all clients every n seconds (e.g. to try to keep a network connection alive)

Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« Odpověď #52 kdy: 06. 10. 2019, 11:55:22 »
super len pls ten ping 60 to tam je ze ak je vacsi ako 60ms takt o odmietne ci ako chapat tomu parametru?
nn, je to ze server posila klientovi kazdych 60s aktualizaci 1x1pixel obrazovky aby udrzoval spojeni, viz "man x11vnc"
Send a 1x1 framebuffer update to all clients every n seconds (e.g. to try to keep a network connection alive)

super diki za vysvetlenie.. vsetko funguje takze ovladanie aktualne beziacej plochy na monitore mam zmaknute...
uz len hento dam pekne co rc.local aby to auto spustilo pri starte debianu a automaticky mi aj uzivatela TV prihlasi a uz pekne pak na TV pustim film abo co chcem v obyvacke..

tu druhu cast co mas na ovladanie uzivatela ale mimo toho co bezi prave na monitore... (to aby som si na dialku vedel robit svoje veci a nerusil ak bude doma nikto cosi pozerat cez tv ucet..)
skusal som nainstalovat:
sudo apt install xserver-xorg-video-dummy
to pekne preslo ale pozeram po nete mas nato tiez nejake rychle prikazy ktorymi sa potom lahko prihlasim alebo ako vlastne to pracuje?

ak nie skusim pak ist do toho tigervnc tne sa mi celkom pozdava...

diki..

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« Odpověď #53 kdy: 06. 10. 2019, 18:53:12 »
[...]uz len hento dam pekne co rc.local aby to auto spustilo pri starte debianu[...]
do rc.local nedavej, jednak to musis pustis pod uzivatelem pod kterym bezi Desktop a zaroven pri spusteni x11vnc uz musi bezet X.Org,
tzn. autospusteni nastav jako uzivatel v nastaveni tveho Desktopu (v Xfce je to "Relace a spousteni/Automaticke...)

tu druhu cast co mas na ovladanie uzivatela ale mimo toho co bezi prave na monitore... [...] xserver-xorg-video-dummy
to sme si nerozumeli, ten dummy ovladac NEni aby jsi mel nezavysle VNC a na LCD bylo neco jineho, je to POUZE moznost,
jak aktivovat "virtualni" grafarnu v pripade ze NEmas LCD (nebo fyzickou grafarnu) pripojene...

ak nie skusim pak ist do toho tigervnc tne sa mi celkom pozdava...
ano, to je z meho pohledu nejlepsi cesta na nezavyslej VNC desktop s tim ze na LCD bude primarni/normalni Desktop...
uz je to dele co sem to nastavoval, tak snad dam vse potrebne...

1. vytvoris noveho uzivatele, prihlasis se na nej lokalne do desktopu a v terminalu pustis: vncserver
(zepta se na heslo, vytvori v home .vnc a v nem soubor hesla a xstartup)
2. puvodni xstartup prejmenujes a misto nej vytvoris v /home/novejuzivatel/.vnc/xstartup
Kód: [Vybrat]
#!/bin/sh
unset SESSION_MANAGER
unset DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS
startxfce4 &

[ -x /etc/vnc/xstartup ] && exec /etc/vnc/xstartup
[ -r $HOME/.Xresources ] && xrdb $HOME/.Xresources
xsetroot -solid grey
3. nastavis ho spustitelnej:
Kód: [Vybrat]
chown a+x /home/novejuzivatel/.vnc/xstartup4. v /etc/default/vncservers pridas na konec:
Kód: [Vybrat]
VNCSERVERS="1:novejuzivatel 2:jinejnovejuzivatel"
VNCSERVERARGS[1]="-geometry 1280x800"
VNCSERVERARGS[2]="-geometry 1280x800"
(uvadim pro pripad ze bys chtel 2 nezavysle vnc kazdej pro jineho uzivatele)

V klientovi pak nastavis jako port 5901 (pripadne pro druheho jinejnovejuzivatel 5902)
btw: ten xstartup pokud to neni jasne, pousti Xfce, pro jinej desktop to musis dohledat sam :-) vychozi xstartup nepousti desktop (alespon ne ve verzi co sem rozebihal jeste na xubuntu 14.04)

edit: s systemd a/nebo novejsi verzi tigervnc muze byt neco jinak, kdyztak davam link co sem nasel v historii:
https://linoxide.com/linux-how-to/install-configure-tigervnc-arch-linux/

Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« Odpověď #54 kdy: 07. 10. 2019, 09:29:42 »
[...]uz len hento dam pekne co rc.local aby to auto spustilo pri starte debianu[...]
do rc.local nedavej, jednak to musis pustis pod uzivatelem pod kterym bezi Desktop a zaroven pri spusteni x11vnc uz musi bezet X.Org,
tzn. autospusteni nastav jako uzivatel v nastaveni tveho Desktopu (v Xfce je to "Relace a spousteni/Automaticke...)

tu druhu cast co mas na ovladanie uzivatela ale mimo toho co bezi prave na monitore... [...] xserver-xorg-video-dummy
to sme si nerozumeli, ten dummy ovladac NEni aby jsi mel nezavysle VNC a na LCD bylo neco jineho, je to POUZE moznost,
jak aktivovat "virtualni" grafarnu v pripade ze NEmas LCD (nebo fyzickou grafarnu) pripojene...

ak nie skusim pak ist do toho tigervnc tne sa mi celkom pozdava...
ano, to je z meho pohledu nejlepsi cesta na nezavyslej VNC desktop s tim ze na LCD bude primarni/normalni Desktop...
uz je to dele co sem to nastavoval, tak snad dam vse potrebne...

1. vytvoris noveho uzivatele, prihlasis se na nej lokalne do desktopu a v terminalu pustis: vncserver
(zepta se na heslo, vytvori v home .vnc a v nem soubor hesla a xstartup)
2. puvodni xstartup prejmenujes a misto nej vytvoris v /home/novejuzivatel/.vnc/xstartup
Kód: [Vybrat]
#!/bin/sh
unset SESSION_MANAGER
unset DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS
startxfce4 &

[ -x /etc/vnc/xstartup ] && exec /etc/vnc/xstartup
[ -r $HOME/.Xresources ] && xrdb $HOME/.Xresources
xsetroot -solid grey
3. nastavis ho spustitelnej:
Kód: [Vybrat]
chown a+x /home/novejuzivatel/.vnc/xstartup4. v /etc/default/vncservers pridas na konec:
Kód: [Vybrat]
VNCSERVERS="1:novejuzivatel 2:jinejnovejuzivatel"
VNCSERVERARGS[1]="-geometry 1280x800"
VNCSERVERARGS[2]="-geometry 1280x800"
(uvadim pro pripad ze bys chtel 2 nezavysle vnc kazdej pro jineho uzivatele)

V klientovi pak nastavis jako port 5901 (pripadne pro druheho jinejnovejuzivatel 5902)
btw: ten xstartup pokud to neni jasne, pousti Xfce, pro jinej desktop to musis dohledat sam :-) vychozi xstartup nepousti desktop (alespon ne ve verzi co sem rozebihal jeste na xubuntu 14.04)

edit: s systemd a/nebo novejsi verzi tigervnc muze byt neco jinak, kdyztak davam link co sem nasel v historii:
https://linoxide.com/linux-how-to/install-configure-tigervnc-arch-linux/

skusim to aj cez rc... tam nie je problem aby to spustalo pod danym uzivatelom to vies definovat praimo prikazom:
das tam

su uzivatel - -c "prikaz"

ten navod na tiger diki teda skusim to a dufam ze to nebude problem...
kazdopadne diki za tvoj cas a nasmerovanie...

Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« Odpověď #55 kdy: 24. 10. 2019, 08:44:11 »
Zdravim
len pre info a velkej uvahe a skusania som nakoniec od tighvnc
a na ovladanie neprihlsenej plochy teda nie co prave bezi na monitore je najlepsie xrdp....

staci len nainstalovat a hned sa mozte cez rdp napojit...

Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« Odpověď #56 kdy: 24. 10. 2019, 11:50:13 »
[...]uz len hento dam pekne co rc.local aby to auto spustilo pri starte debianu[...]
do rc.local nedavej, jednak to musis pustis pod uzivatelem pod kterym bezi Desktop a zaroven pri spusteni x11vnc uz musi bezet X.Org,
tzn. autospusteni nastav jako uzivatel v nastaveni tveho Desktopu (v Xfce je to "Relace a spousteni/Automaticke...)


mas pravdu ani kedto dam spustit v rc. local ako ten dany uzivatel tak to nefunguje...
automaticky sa mi uzivatel pekne prihlasi to som nasiel v nastaveni este idem najpst aby presne po spusteny uzivatela spustilo prikaz:
x11vnc -display :0 -usepw -rfbport 5900 -no6 -ping 60 -noxdamage -ncache_cr -bg -forever -dontdisconnect -noxrecord

skusim nieco pogooglit pak to tu doplnim aj pre ostatnych nech to tu je uplne..