MySQL a phpMyAdmin jako informační systém

dzavy

Re:MySQL a phpMyAdmin jako informační systém
« Odpověď #15 kdy: 18. 04. 2019, 13:19:52 »
Mne se na nektere veci osvedcilo tohle - https://www.sqlmaestro.com/products/mysql/phpgenerator/

Vygeneruje to PHP kod podle DB schematu, je tam hodne moznosti customizace.


Pepan

Re:MySQL a phpMyAdmin jako informační systém
« Odpověď #16 kdy: 18. 04. 2019, 14:30:01 »
Ahojte, na několik nezávislých jednoduchých aplikací (úkolníček, docházka a pokladna zájmového sdružení, přehled faktur a plateb, evidence spotřeb energií v bytě a záloh) bych potřeboval databázovou aplikaci s možností správy oprávnění. Furt se snažím něco vynalézat sám, případně hledat různá dostatečně univerzální řešení, ale poslední dobou jsem se upnul na phpMyAdmin, protože vlastně řeší skoro úplně všechno, co potřebuji - má formuláře, umí reporty, umí oprávnění na jednotlivé úkony na jednotlivých entitách databáze, pohledy, procedury.

Za každou radu budu nesmírně vděčný.
phpMyAdmin, tohle umí? :D No, hlavně to umí to, nad čím běží (MySQL). Zajímalo by mě, jak nadšený byste byl z třeba SQL Server Management Studia - to už je úplný SAP, ne? Teď vážně: běžný uživatel nemá v administraci databáze co dělat a už vůbec si sám nemá sestavovat SQL dotazy (i přes "správně" nastavená oprávnění).
To, co od toho chcete, by lehce zkušený programátor spíchnul ve starém dobrém Delphi za pár hodin (asi by jen upravil sample programy :) ), věřím, že někdo schopnější než já, to bude mít relativně rychle i jako webovou aplikaci...

Re:MySQL a phpMyAdmin jako informační systém
« Odpověď #17 kdy: 18. 04. 2019, 17:50:39 »
Koukněte na LibreOffice Base, můžete tam mít pohled na tabulku a při procházení řádků se vám v dalším pohledu načítají řádky z jiné tabulky, hodnoty lze upravovat a můžete na to udělat i formuláře. To je takové „kancelářské“ řešení. Ale je o něm dobře vědět.

Pak jsou „plnotučné“ systémy, které umožní vygenerovat administraci na základě existujícího modelu, pro javu třeba Apache Isis. Je ale potřeba toho dost vědět - pak to udělá dost práce.

Re:MySQL a phpMyAdmin jako informační systém
« Odpověď #18 kdy: 19. 04. 2019, 14:02:45 »
Zauvažoval bych nad některými typy hostingu - např. pro Sharepoint nebo webnode.cz. Není to přímo databáze, ale seznamy se tu vytvářet dají. Ovšem nějaké babky to stát bude. Mnoho zdaru.  ;)

Re:MySQL a phpMyAdmin jako informační systém
« Odpověď #19 kdy: 27. 04. 2019, 22:18:47 »
Někdo tu zmiňoval Django. Já bych ho také doporučil. Tím spíš, pokud původní tazatel píše, že v PHP je jen začátečník. Než se snažit naučit se na nějaké lepší úrovni PHP, to je snad skoro lepší ten čas investovat do naučení se Pythonu.

S Drupalem mám z minulosti také zkušenosti (byť se staršími verzemi), ano, šlo si tam leccos "naklikat", ale hůř se to z mého pohledu udržovalo a navíc model EAV (Entity-Attribute-Value) mi také moc nevyhovoval, s těmi tabulkami se pak přeci jenom hůře pracovalo, hůř se nad tím dělaly dotazy...