Notebook postavený na Raspberry Pi

Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #15 kdy: 12. 04. 2019, 15:01:34 »
Kdybys dělal krabičku a celý to nějak dal dohromady, tak to sem určitě hoď. :)


crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #16 kdy: 12. 04. 2019, 15:19:31 »
S mojim tempem to bude asi chvíli trvat ;-)
Objednal jsem ten displej a až to bude k něčemu, tak sem můžu dát fotku. Snad mi to Petr nesmaže, že to patří do blogu ...

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #17 kdy: 12. 04. 2019, 19:25:36 »
Tak asi nakonec pořídím jen malý displej s driverem s HDMI vstupem [...] a dám k tomu akumulátor. Krabičku na to vytisknu.
ze se tak ptam, proc si nezvolil napr. to SUNKEE nebo Tempus? ze to nema akumulator? (stacilo by pripojit PowerBanku), ze to ma pidi klavesnici? (to bych chapal :-)

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #18 kdy: 13. 04. 2019, 12:46:22 »
Kdybys dělal krabičku a celý to nějak dal dohromady, tak to sem určitě hoď. :)

K čemu krabičku?

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #19 kdy: 13. 04. 2019, 15:36:22 »
Tak asi nakonec pořídím jen malý displej s driverem s HDMI vstupem [...] a dám k tomu akumulátor. Krabičku na to vytisknu.
ze se tak ptam, proc si nezvolil napr. to SUNKEE nebo Tempus? ze to nema akumulator? (stacilo by pripojit PowerBanku), ze to ma pidi klavesnici? (to bych chapal :-)

Ani jeden z nich se mi nelibi za 100 Eur. Stejne bych na to pak delal nejakou krabicku na displej a na akumulatory. To si radsi za 20 dolaru koupim jen displej a pak dalsi soucastky zvlast. Klavesnici tu mam v supliku nejakou malou nebo normalni, musim vyzkouset. Jeste tu mam nejake stare notebooky a kdyz by se mi podarilo sehnat kontroler na jejich displej, tak bych z nich rovnou pouzil i case a mel bych vetsi displej. Uvidime, co z toho vyleze.

Jo, kdyby byl ten NexDock k dispozici hned a ne v zari za 200 USD+ 50 doprava + clo, tak by se mi libil ten.


crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #20 kdy: 13. 04. 2019, 15:39:06 »
Kdybys dělal krabičku a celý to nějak dal dohromady, tak to sem určitě hoď. :)

K čemu krabičku?

Displej + kontroller na kšandě z něho vysící + akumulátory + stepdown + nabíjecí modul + raspberry je bez krabičky, která by to držela dohromady dost odvážné. S tím bych vypadal jako robocop.

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #21 kdy: 13. 04. 2019, 16:12:09 »
Ani jeden z nich se mi nelibi za 100 Eur
chapu, jen pro info SUNKEE s 7" je s postovnym za 85$ ;-)

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #22 kdy: 14. 04. 2019, 16:38:06 »
Kdybys dělal krabičku a celý to nějak dal dohromady, tak to sem určitě hoď. :)

K čemu krabičku?

Displej + kontroller na kšandě z něho vysící + akumulátory + stepdown + nabíjecí modul + raspberry je bez krabičky, která by to držela dohromady dost odvážné. S tím bych vypadal jako robocop.

Však to potřebuješ jen na chvilku, než nastavíš správné parametry. Když budeš mít displej HDMI, tak už kontroler nepotřebuješ. Akumulátory + stepdown + nabíjecí modul = jedna powerbanka. Dohromady tedy jen tři komponenty. Navíc můžeš powerbanku  přilepit k monitoru místo stojánku, takže jen dvě: Monitor s powerbankou a RPi.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #23 kdy: 14. 04. 2019, 23:12:22 »
Však to potřebuješ jen na chvilku, než nastavíš správné parametry. Když budeš mít displej HDMI, tak už kontroler nepotřebuješ. Akumulátory + stepdown + nabíjecí modul = jedna powerbanka. Dohromady tedy jen tři komponenty. Navíc můžeš powerbanku  přilepit k monitoru místo stojánku, takže jen dvě: Monitor s powerbankou a RPi.

Malý levný displej s hdmi jsem nenašel. Je ale fakt, že jsem moc nehledal. Kdyby to mělo formát tabletu s HDMI vstupem, tak by to určitě šlo použít. Takhle budu muset na displej a kontroler nakreslit a vytisknout krabicku. Budu si tedy mít s čím hrát na pár dní.

Ten Sunkee by šel, jen stojí 85 USD proti 20 USD za displej + kontroler. Možná na něj nakonec i dojde, jestli to nedám dohromady ;-)


Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #25 kdy: 15. 04. 2019, 13:41:30 »
Máme ve firmě dneska kolem 130ti RPi a nikdy jsme nic takoveho nepotrebovali. Mam jeden maly prenosny monitor 10" s HDMI, ktery jsem asi dvakrat vyuzil kdyz jsem opravdu chtel ukazat "uzivateli" ze chyba je na jeho strane (ze skenuje scanerem chybny kod). Take jsem hledal reseni jak si to udelat mobilni, na baterku atd. nakonec je jednodussi varianta, mam stale pripravene SD karty s image, v tom image je rovnou i nastaveni wifi. Strcim do jakekoholiv rpi a prvni co to po nabootovani udela je, že se to pomoci scriptu v pythonu pripoji do mysql na siti a hodi mi to tam cas a IP adresu a vyrobni cislo a jaky to je image (mame nekolik typu) ja si pak v klidu sednu v kanclu k pocitaci a pomoci SSH se na tu posledni IP adresu v tabulce pripojim. Pokud mi to nezapise IP adresu tak menim cele rpi a dal si s nim hraju na stole. Zbytek uz proste resim pomoci SSH. A i kdyz neni nic pokazenyho a jen potrebuju vedet jakou IP ma tohle RPi tak proste staci restart, po kazdem nabootovani se opet do tabulky zapise ip adresa ...

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #26 kdy: 17. 04. 2019, 12:19:48 »
Ten Sunkee by šel, jen stojí 85 USD proti 20 USD za displej + kontroler. Možná na něj nakonec i dojde, jestli to nedám dohromady ;-)

Tak ten displej s kontrolerem a powerbankou slepíš do jednoho kusu a hotovo.

Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #27 kdy: 17. 04. 2019, 17:59:55 »
Ony také různé větší kopirky-multifunkce mají občas připojení přes HDMI a dotykáč přes USB. Tak zkusit jako náhradní díl nebo brzo na vrakovišti. Zkusím kouknout do manuálů.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #28 kdy: 18. 04. 2019, 10:32:29 »
@TechnikTom: Diky za inspiraci. Kdybys mel nazev nejakeho dilu nebo tip na vrakoviste kopirek, tak by to pomohlo.

@Kit: jasne. Ono power banka a baterie + desticka s nabijeci/vybijeci logikou je vlastne to same. Uvidim, jaky ten displej bude mit odber a jestli to zvladne normalni power banka. Myslim ale, ze spis ne pokud ma napajet displej i raspberry. Taky tam muzu dat dve nezavisle powerbanky. Proste uvidim. Az to bude fungovat na stole, tak udelam nejaky ten obal. Vytisknout krabicku je to nejmensi, plastu mam dost.

r223

Re:Notebook postavený na Raspberry Pi
« Odpověď #29 kdy: 18. 04. 2019, 11:52:47 »
Pokud chces ARMovy notebook, doporucuji Chromebooky s RK3399. Ted jsem na tento CPU portoval aktualni kernel (rockchip je zamrzly na 4.04, ale je podpora i v mainline).