Nejlepší nabídku za pevný mobilní internet

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nejlepší nabídku za pevný mobilní internet
« kdy: 05. 04. 2019, 12:46:53 »
přátelé, používáte někdo jako zálohu internetového připojení mobilní data ? jde mi samozřejmě o tarif s neomezenými daty, myslim, že tomu říkají pevný mobilní internet, hledam co nejlepsi nabidku, operatori dost mlzi a neche se jim to davat, treba u O2 mi rekli, ze si mam koupit  normalni datovou simku na 30 GB a po 3 mesicich se ozvat ze mi data nestaci a prevedou me na neomezeny, ale pouze na jedne adrese :/
« Poslední změna: 05. 04. 2019, 14:51:49 od Petr Krčmář »


Re:hledam nejlepsi nabidku za pevny mobilni internet
« Odpověď #1 kdy: 05. 04. 2019, 13:02:33 »
potrebujes znameho na ministerstvu. jinak jsi póvl, jen takova onuce.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hledam nejlepsi nabidku za pevny mobilni internet
« Odpověď #2 kdy: 05. 04. 2019, 13:34:52 »
a ja myslel, ze cim vice dat stahnu, tim to bude levnejsi !

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hledam nejlepsi nabidku za pevny mobilni internet
« Odpověď #3 kdy: 05. 04. 2019, 14:28:19 »
a ja myslel, ze cim vice dat stahnu, tim to bude levnejsi !

No jo, ale to prohlásil někdo, kdo má číslo na Bureše. Ty nemáš, tak to má levnější někdo jiný ;D

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Nejlepší nabídku za pevný mobilní internet
« Odpověď #4 kdy: 05. 04. 2019, 17:17:19 »
Google dneska nefunguje? Například https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma

Další možnost je koupit nějaký 30GB a nastavit omezení rychlosti tak, aby to do konce měsíce vyšlo. Pro 30 GB vychází minimum 90 kb/s :-)


thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nejlepší nabídku za pevný mobilní internet
« Odpověď #5 kdy: 06. 04. 2019, 11:42:26 »
Google dneska nefunguje? Například https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma

funguje, ale operatori jako na potvoru nezverejnuji ceny neverejnych nabidek :)

Re:Nejlepší nabídku za pevný mobilní internet
« Odpověď #6 kdy: 06. 04. 2019, 19:04:37 »
Google dneska nefunguje? Například https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma

funguje, ale operatori jako na potvoru nezverejnuji ceny neverejnych nabidek :)

Mam jako hlavní wifi od docela solidního dodavatele za cca 500 kč 20/4 Mbit
K tomu mám Odorik.cz sim kartu v mobilu. Používám to i na volání a když nejde internet, tak tam zapnu mobilní data.
Koupím třeba 2GB dat. Odorik.cz nemá žádné paušály, který bys musel platit každý měsíc a platíš jen to co opravdu využiješ. Pokud bys nevyužíval volání od Odoriku a neměl útratu za posledních 30 dní aspoň 100 kč, tak platíš za aktivní sim kartu 0,7 kč za den. To mi jako záložní řešení internetu stačí. Využiju to tak třikrát za rok jeden den kvůli výpadkům a sem tam, když jsem v pohybu. Nemusím mít kvůli tomu celý rok tarif a je to opravdu mobilní varianta.

Re:Nejlepší nabídku za pevný mobilní internet
« Odpověď #7 kdy: 09. 04. 2019, 18:17:19 »
Pred par dňami som sa na to pozeral a majú to všetci. Ponúkajú DSL a kde nie je, sú ochotní ponúknuť LTE prípadne 5G. Musíš to skúsiť vyjednat, myslim, že by Ťa mali pripojiť.
Je to bez FUP, ale musí to byť na jednej adrese. Je to celkom drahé to zariadenie, lebo ma vonkajšiu anténu a musí to inštalovať technik a obvykle to zabijú uvazkom na 24m
nedavno bolo v novinach, ze take pripojenie pouziva cca 300tisic ludi a spotrebuju viac ako polovicu vsetkych dat, myslim, ze data pouziva 3mil ludi.

Keď to má byť mobilné, tak emtecko ma 10GB za 419 a ďalších 10GB sa da dokúpiť za 210, je to bez zavazku.
Emtecko ma výhodu, že to nemusíš mať aktívne a sam si to aktivujes, kedy chceš. Potom máš celých 10GB, ale platis len pomernú časť mesiaca.
Vypnúť sa do ale dá len cez infolinku ku koncu mesiaca.

Re:Nejlepší nabídku za pevný mobilní internet
« Odpověď #8 kdy: 09. 04. 2019, 18:25:44 »
Ponúkajú DSL a kde nie je, sú ochotní ponúknuť LTE prípadne 5G.

Kde nabízí 5G?

Re:Nejlepší nabídku za pevný mobilní internet
« Odpověď #9 kdy: 09. 04. 2019, 19:26:32 »
Zatiaľ Nordic a O2, ale neviem kde presne.
A asi aj Poda.
Myslím, že prvý a posledný menovaný ma na webe formulár, kde sa to dá zistiť.

Inak na bežné pripojenie stačia aj 3G rýchlosti:-)
Niekde som čítal, že keď sa rozšíri 5G, tak nahradí internet po WiFi

Re:Nejlepší nabídku za pevný mobilní internet
« Odpověď #10 kdy: 10. 04. 2019, 00:19:51 »
Google dneska nefunguje? Například https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma

funguje, ale operatori jako na potvoru nezverejnuji ceny neverejnych nabidek :)

Mam jako hlavní wifi od docela solidního dodavatele za cca 500 kč 20/4 Mbit
K tomu mám Odorik.cz sim kartu v mobilu. Používám to i na volání a když nejde internet, tak tam zapnu mobilní data.
Koupím třeba 2GB dat. Odorik.cz nemá žádné paušály, který bys musel platit každý měsíc a platíš jen to co opravdu využiješ. Pokud bys nevyužíval volání od Odoriku a neměl útratu za posledních 30 dní aspoň 100 kč, tak platíš za aktivní sim kartu 0,7 kč za den. To mi jako záložní řešení internetu stačí. Využiju to tak třikrát za rok jeden den kvůli výpadkům a sem tam, když jsem v pohybu. Nemusím mít kvůli tomu celý rok tarif a je to opravdu mobilní varianta.

Taky jdu do Odorika, vypada to jako jediny normalni operator, co s tebou nechce vyjebat, spis naopak. Akorat co me stve na legislative je, ze operatori ocividne vubec neuvolnili datove tarify - je to jakoby i u virtuala sis musel platit data per package, jako kdyby virtualove mohli nakupovat ve velkem pouze minuty volani. Tak mi to pripada.

Re:Nejlepší nabídku za pevný mobilní internet
« Odpověď #11 kdy: 10. 04. 2019, 06:08:33 »
Odorik som ja osobne zavrhol, lebo si účtuje za SIM 50kč, ma drahé data pre vyššie spotreby, drahý roaming a ked clovek nedá na Sim 100/mesačne, účtujú 70 halierov za deň.
V tomto je lepšie emtecko, pretože za základný paušál si voláme všetci zadarmo, síce nemaju balíček podľa spotreby, ale už od 1.5GB to majú celkom rozumne za 139Kc, účtujú to pomerne (ak sa to zapne v priebehu mesiaca) . Jedno zhoršenie nastalo, že už sa nedajú data vypnúť kedykoľvek, ale iba na konci mesiaca. Zmeniť sa dajú raz, či už hore alebo dole. Data z FUP reset, ktoré sa nespotrebujú, sa prenášajú.
Emtecko ma tiež veľmi rozumne ceny volania/sms a mms mimo EU v roamingu.

V každom mobile máme zoiper s odorikom, ktorý používame na volania do zahraničia a ked sme v zahraničí. Tieto veci ma odorik skvelé.

K chybám emtéčka patria drahé data mimo EU, nemožnosť zdielania dat a drahé základné data (200MB za 99Kc)

Výhoda VoLTE

 
« Poslední změna: 10. 04. 2019, 06:10:15 od Aladar123 »

Re:Nejlepší nabídku za pevný mobilní internet
« Odpověď #12 kdy: 10. 04. 2019, 09:02:10 »
Taky jdu do Odorika, vypada to jako jediny normalni operator, co s tebou nechce vyjebat, spis naopak. Akorat co me stve na legislative je, ze operatori ocividne vubec neuvolnili datove tarify - je to jakoby i u virtuala sis musel platit data per package, jako kdyby virtualove mohli nakupovat ve velkem pouze minuty volani. Tak mi to pripada.

Dobrý postřeh, ano Petr Soukup ma nastavenou cenovou politiku přátelsky vůči zákazníkům a to se mu vyplácí. Jsme zákazníci Odoriku prakticky od založení firmy MiniTel. Hodně používám také VOIP linku.

Re:Nejlepší nabídku za pevný mobilní internet
« Odpověď #13 kdy: 20. 04. 2019, 08:38:18 »
Odorik 50 Kč za SIM? To je myšleno ten měsíční poplatek při malém využití (ten je pokud vím tak 20 Kč), nebo pořizovací náklady? Cena za novou SIM je 80 Kč. Tak nevím, kterých 50 Kč myslíte. Jistina za číslo? Ta je snad ale zase vratná, ne? Takže pán bude asi velký odborník na Odorika...

Jednorázové náklady (pořízení SIM) mi většinou zase tak nevadí, když pak člověk ušetří na těch měsíčních platbách. No a ten poplatek za SIM při menší útratě, než 100 Kč měsíčně - stačí u Odorika používat skoro jakýkoliv trochu použitelnější datový balíček a už se přes tu stovku dostanete velmi snadno. :-)

Ale jinak souhlasím s tím, co tu padlo - na volání má Odorik ceny super, ale pokud jde o data, tam jsou virtuální operátoři držení tou velkou trojkou dost zkrátka...


Re:Nejlepší nabídku za pevný mobilní internet
« Odpověď #14 kdy: 20. 04. 2019, 09:44:51 »
Ja se tesim az prijde den, kdy se bude uctovat jen nizka cena za 1MB a proste nic vic. Zadne debilni baliky dat. Proste si koupim simku, nabiju si ji kreditem a za mesic si prosurfuju treba 80GB dat, zaplatim treba 1000,- a cus. Jiny mesic neprosurfuju nic, zaplatim 0,-. A enbudu potrebovat nejake pitome routery a ruzne pausaly, budu mit jen v mobilu simku.

A operator bude mit jen 3 ceny:
1minuta volani
1sms
1MB dat

A to pro celou EU.

A zadne kraviny dalsi kolem toho.