reklama

Distribuce certifikátů na Android/iOS

Distribuce certifikátů na Android/iOS
« kdy: 29. 03. 2019, 19:12:58 »
Zdravím,

neví někdo, nebo nemá praktické zkušenosti, jakým způsobem by šlo distribuovat CA certifikát a uživatelské certifikáty do Android a iOS mobilních zařízení?

Všechny návody co jsem na internetu našel jsou zdlouhavé a složité. Poslat to jako manuál lidem ve firmě, tak mě asi pošlou do pryč.

Představa je taková, že by například SMSkou došel nějaký odkaz na web nebo aplikaci, kde by se člověk přihlásil a následně by se již vše udělalo ideálně samo. Nebráním se ani komerčnímu řešením.

Certifikáty bude vydávat firemní CA postavená na Windows Certificate Services. Pokud vím, je tam i možnost vydávat certifikáty prostřednictvím webové služby, takže by to asi nemuselo být zas tak nereálné. Asi by šlo na to napsat něco vlastního, ale předpokládám, že toto zejména ve větších firmách se už muselo nějak řešit. Tak třebas někdo poradí.

Díky.

reklama


kmarty

  • ***
  • 176
    • Zobrazit profil
Re:Distribuce certifikátů na Android/iOS
« Odpověď #1 kdy: 29. 03. 2019, 21:16:08 »
Pro iOS hledej Apple Configurator 2. Da se tim vyrobit profil na kdeco, co dotycny uzivatel smi/nesmi, co ma mit za predinstalovany appky, VPNku, Wifi, Certifikaty,... kdeco.

Pro Android bohuzel nevim.

kmarty

  • ***
  • 176
    • Zobrazit profil
Re:Distribuce certifikátů na Android/iOS
« Odpověď #2 kdy: 29. 03. 2019, 21:59:38 »
Jinak tim Configuratorem to muzes do toho telefonu bud naladovat rovnou nebo ten "mobileconfig" profil vezmes a rozdistribujes jinak, treba pres ten http(s) odkaz.

Re:Distribuce certifikátů na Android/iOS
« Odpověď #3 kdy: 30. 03. 2019, 11:07:30 »
Jestli se nepletu, tak trochu problém může být že Configurátor běží jen na macku. Každopádně .mobileconfig jsou normální XMLka a referenci je možné najít na webu Applu, a fungují hezky.


reklama


Re:Distribuce certifikátů na Android/iOS
« Odpověď #5 kdy: 30. 03. 2019, 12:12:34 »
Díky moc, tak ios by s tím snad mohl být vyřešený. Mrknu na to.
Teď už jen ten android.. :)

Vím, že existuje nějaký firemní management přímo od google jako služba. Ale možná existuje ještě jiný způsob.

 

reklama