Nahrávání VNC do video souboru

Nahrávání VNC do video souboru
« kdy: 27. 03. 2019, 17:27:26 »
Ahoj, potrebuju nahrat VNC do video souboru.

VNC bude pouze pro zobrazeni, bez ovladani. Nasel jsem par starych programu, napr. vncrec z roku 2006, ale je to vse moc stare a nefunguje mi to.

Naposledny jsem zkousel vnc2flv, ale ten se zase nepripoji k VNC.
VNC server je nejaky divny stroj, ktery tak zobrazuje ovladaci panel. V linuxu jsem zkousel asi 5 vnc klientu (mezi nima i novy realvnc) a pripoji se jen xtightvncviewer.
Ale to zkusim nejak vyresit.

Dulezite pro me je sehnat neco, co bude umet nahravat vnc nejlepe do mp4 videa. Idealne by to cele melo bezet bez X.

Mate na neco funkcniho tip?
« Poslední změna: 27. 03. 2019, 20:49:55 od Petr Krčmář »
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."


Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahravani VNC do video souboru
« Odpověď #1 kdy: 27. 03. 2019, 18:53:21 »
Inac povedane, chces zachytit vzdialenu plochu do suboru ? VLC napr ...
(neviem ako linux, win urcite).
Co to znamena bez X netusim, nejake GUI ? Mozno to VLC rozbehnes aj z cmd ...

Re:Nahravani VNC do video souboru
« Odpověď #2 kdy: 27. 03. 2019, 20:48:24 »
Inac povedane, chces zachytit vzdialenu plochu do suboru ? VLC napr ...
(neviem ako linux, win urcite).
Co to znamena bez X netusim, nejake GUI ? Mozno to VLC rozbehnes aj z cmd ...

To jsem prave hledal, jak z VLC nahravat VNC a nic jsem nenasel.

Bez X myslim, ze bych rad headless reseni. Proste nemit nainstalovane zadne GUI. Jenom bych ve skriptu nadefinoval, co chci a ono to fungovalo.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Nahrávání VNC do video souboru
« Odpověď #3 kdy: 27. 03. 2019, 22:18:12 »
Obávám se, že si to budeš muset napsat, když to chceš „bez GUI“. Proč? Omezený hardware to asi nebude, když to umí v reálném čase ukládat mp4.

Kdyby to po mě někdo chtěl a nechtěl zaplatit vývoj „hezkého“ řešení, tak bych spustil Xka (bez grafiky, tak jako to dělá třeba program "vncserver"), v nich ten xtightvncviewer a jeho okno zachytával ffmpegem pomocí x11grab. To je skript na pár řádků.

Re:Nahrávání VNC do video souboru
« Odpověď #4 kdy: 28. 03. 2019, 10:39:37 »
Obávám se, že si to budeš muset napsat, když to chceš „bez GUI“. Proč? Omezený hardware to asi nebude, když to umí v reálném čase ukládat mp4.

Rad bych to spustil na Raspberry Pi, ktere ma hardwarovou akcelerace enkodovani a i dekodovani h264. Aktualne jsem testoval 4x FullHD stream a podle htopu se cpu flaka.
Za to kdyz jem zkousel stare Intel Core i5 Sandy Bridge, tak se to tragicky sekalo.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."


Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahravani VNC do video souboru
« Odpověď #5 kdy: 28. 03. 2019, 14:15:19 »
To jsem prave hledal, jak z VLC nahravat VNC a nic jsem nenasel.
Bez X myslim, ze bych rad headless reseni. Proste nemit nainstalovane zadne GUI. Jenom bych ve skriptu nadefinoval, co chci a ono to fungovalo.
win verzia
https://ibb.co/wQJdDgJ
Pozeram, ze nie sam, koho napadlo pouzit VLC cez cmd, tak by to malo ist .. Google ponukol mraky odpovedi ..

Re:Nahravani VNC do video souboru
« Odpověď #6 kdy: 28. 03. 2019, 19:48:40 »
win verzia
https://ibb.co/wQJdDgJ
Pozeram, ze nie sam, koho napadlo pouzit VLC cez cmd, tak by to malo ist .. Google ponukol mraky odpovedi ..
[/quote]

Jenze on nahrava "screen://" a to neni "vnc://"...
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání VNC do video souboru
« Odpověď #7 kdy: 29. 03. 2019, 07:18:21 »
No ja ti neviem Karle ... Pouzivali sme to na RDP .. A fungovalo to ..
Pochybujem, ze to nechyti VNC ... (aj ked sa mozem mylit, ale skor nie)
Vyskusal som prave RDP aj TW, a islo to ...

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Nahrávání VNC do video souboru
« Odpověď #8 kdy: 29. 03. 2019, 13:24:41 »
Aha, takže jde o to, že ta otočka přes Xkový framebuffer sežere podstatnou část výkonu, a proto potřebuješ sypat přímo bitmapy z VNC do toho enkodéru?

Meh. Hledal bych nějakou knihovnu na VNC a prostě to napsal… Vlastně by to nemuselo být tak složité.

No ja ti neviem Karle ... Pouzivali sme to na RDP .. A fungovalo to ..
Pochybujem, ze to nechyti VNC ... (aj ked sa mozem mylit, ale skor nie)
Vyskusal som prave RDP aj TW, a islo to ...

Ach jo, přečti si dotaz znova. On to nechce zobrazovat standardním VNC klientem a zachytávat jeho výstup.