Osvědčila se povinná registrace?

Osvědčila se povinná registrace?
« kdy: 26. 03. 2019, 11:25:39 »
Toto je spíš otázka na redakci... Jste spokojeni s výsledky, které přinesla povinná registrace? Myslíte, že se to osvědčilo? Dosáhli jste stanovených cílů?

Osobně se mi to moc nelíbí a od zavedení povinné registrace až do minulého (přidminulého?) týdne jsem nekomentoval.

Diskuze u většiny hlavních článků zeje prázdnotou, u zpráviček to je ještě horší. Přitom nemám pocit, že by v minulosti byla většina komentářů offtopic. Spoustu lidí nutnost registrace a přihlašování zcela jistě odradila.
Ovšem potom tu je jiný extrém. U některých článků/zpráviček je schopno pár registrovaných trollů zaplevelit celou diskuzi svými nesmysly, viz Šilhavý v https://www.root.cz/zpravicky/wikipedie-je-dnes-cely-den-vypnuta-na-protest-proti-reforme-evropskeho-autorskeho-prava/.

To jste váźně chtěli?


Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #1 kdy: 26. 03. 2019, 14:11:05 »
Jen třeba za mě - Mě neodradila ani tak povinnost se registrovat, prostě mám účet na rootu, tak diskutuji z něj (pravda, občas jsem diskutoval anonymně s drobnou úpravou nicku, protože přihlašování občas (ne)fungovalo, jak jsme zvyklí).
Odradilo mě to schvalování, které prostě funguje špatně. I když uznávám, že jsme se posunuli; už se neneschvalují příspěvky, které jsou v pořádku, jen to občas několik hodin trvá (i když se mezitím schválí X jiných později odeslaných). A to si to pak člověk rozmyslí. :)

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #2 kdy: 26. 03. 2019, 16:46:49 »
Cílem bylo zklidnit diskusi, kultivovat ji a vyhodit trolly. Což se rozhodně podařilo. Že je tu výrazně méně komentářů než dříve, je pochopitelné. To jsme čekali a byl to součást cíle. Máme v plánu po 100 dnech vydat nějaké statistiky a shrnutí po delší době. To bude začátkem května.


Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #3 kdy: 26. 03. 2019, 16:58:25 »
Nemám pocit, že by Šilhavý zaplevelil tu diskuzi. Pouze byl společně s uživatelem jménem "bez přezdívky" nejaktivnější diskutér. Navíc jestliže pan Šilhavý zastával jiný názor než většina ostatních je logické, že jeho názor tam bude vícekrát, jako reakce na tu většinu oponentů.

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #4 kdy: 31. 03. 2019, 13:49:21 »
Za sebe můžu říct, že z původních každodenních návštěv cca 10+ minut(z toho v průměru tak 7 min v diskusích) je dvakrát týdně návštěva na dvě minuty. V Linuxu se toho tolik neděje, bez diskusí není moc důvod sem chodit. Trávím víc času na redditu a pokerovém foru, ale snížila se rozmanitost. Už prakticky nemám české diskusní forum, kam bych chodil pravidelně, poté, co jsme dostal ban na bike-foru, protože jsem se zmínil, že mi Proenzi zabírá na klouby(o Alavisu se mluvit může). Fašismus na postupu v české kotlině.


Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #5 kdy: 31. 03. 2019, 16:12:14 »
Ja som sa tu registroval uz davno a nevidim co je na tom zle, ked musis byt prihlaseny aby si mohol do fora ci pod clanky pridat nejaky prispevok.
Mozes byt registrovany aj pod menom, Milos Zema, alebo Robert Fico, nikomu to nebude prekazat.
Jedine co mi vadi je, ze ked som v praci, tak si mozem root len citat (nemozem pridavat prispevky). V praci sa cez firemny PC v zasade nikdy nikde neprihlasujem.

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #6 kdy: 31. 03. 2019, 21:33:18 »
Z pohledu čtenáře, který četl a nediskutoval. Moderace - osvědčila se, root mi teď vyhovuje více.

Před zavedením registrace a schvalování bylo téměř jisté, že v diskusích pod články budou "nějaké bláboly" - příspěvky mimo téma článku, osobní útoky a plky od lidí, co se jim udělal názor. Tak jsem ti diskuse ani neotvíral - pokud by tam byla nějaká doplňující myšlenka k článku, tak ji bylo třeba dohledávat a brodit se bahnem.

Teď tyhle bláboly zmizely - vím, že pokud je u článku ikonka s diskusí, asi tam bude myšlenka a nějaké doplnění tématu. Zase diskuse otevírám.

Popravdě jsem hodně zvědavý na ty statistiky po 100 dnech.

Pro jistotu: Nejsem z redakce, jsem náhodný čtenář - poslední článek pro root.cz jsem napsal ještě za Johanky.

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #7 kdy: 31. 03. 2019, 22:17:54 »
(...) nevidim co je na tom zle, ked musis byt prihlaseny aby si mohol do fora ci pod clanky pridat nejaky prispevok.

Na tom zas tak moc zlého není, horší už je ale to, že tvůj názor musí ještě i vyhovovat. :)

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #8 kdy: 01. 04. 2019, 06:08:04 »
hmm to som nevedel, ja pod clanky neprispievam, ale verim, ze ked sa vyjadris v ramci slusnosti, tak prispevok tam urcite budes mat ..... akurat, ze zrejme musis cakat na schvalenie.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #9 kdy: 01. 04. 2019, 07:41:02 »
Já z toho mám rozporuplný pocit. Na jednu stranu je vidět třeba ve foru, že vylezly zpět nahoru technické dotazy k věci namísto nekonečných témat, kde si pár lidí mlelo to svoje tak často, že technický dotaz hned zapadl (netvrdím, že ta témata byla špatná, jen zastínila vše ostatní). Forum tedy asi má nějaký smysl.

Registrace pro komentování pod články a zprávičkami už udělala své - komentuje se na zlomku původních čísel. To bych pořád asi ještě bral, pokud totiž někdo fakt chce něco říct, registrace ho nezastaví.

Co ale považuji za nešikovné, je schvalování komentářů. Zajímaly by mě důvody, které vedly k zavedení a zároveň až do současné chvíle neodstranění schvalovacího procesu. Osobně mám pár tipů, proč tomu tak může být. Neplánuje se do budoucna nějaký whitelist?

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #10 kdy: 01. 04. 2019, 09:09:58 »
Mozno by bolo vhodne nastavit filter na skarede slova (co tu zrejme asi aj bude). Predpokladam, ze na tomto webe sa nevyuziva princip neuronovych sieti, ale vsetko budu musiet kontrolovat admini. Cize ide to na schvalenie. Lepsie by bolo mozno vsetky prispevky dat do systemu bez schvalenia a na nevhodne aplikovat spoiler (show/hide).

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #11 kdy: 01. 04. 2019, 11:56:59 »
hmm to som nevedel, ja pod clanky neprispievam, ale verim, ze ked sa vyjadris v ramci slusnosti, tak prispevok tam urcite budes mat ..... akurat, ze zrejme musis cakat na schvalenie.

V to jsem také doufal, ale není tomu tak. Smazány (neschváleny) dva příspěvky. Až po dvou týdnech jsem konečně dostal odpověď, že "šlo o chybu".

Tento týden znovu smazán příspěvek, kde jsem odpovídal autorovi zprávičky, byť dotaz byl mířen primárně na hawrana. Předpokládám, že to bylo proto, že jsem se dovolil zeptat, zdali odkaz na jeden rozhovor značí "dlouhodobou podporu", o které se zmínil článek. :)

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #12 kdy: 01. 04. 2019, 13:03:07 »
nevidim co je na tom zle, ked musis byt prihlaseny aby si mohol do fora ci pod clanky pridat nejaky prispevok

To lidi jako ty nikdy nepochopí, že když něco nevidí, tak to neznamená, že to neexistuje. Ironie osudu je, že spousta lidí prostě nechce být snadno identifikovatelná kvůli lidem, kteří si myslí, že když něco nevidí, tak to není.
"Nevidiš", ale fakt je, že počet příspěvků klesl na 1/10, takže to asi bude mít vliv. Argumenty typu:"nemůže to být černé, když chci aby to bylo bílé" na realitu nezabírají. Když je něco černé, tak na tom nic nezmění, že si myslíš, že by to mělo být bílé.

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #13 kdy: 01. 04. 2019, 15:58:48 »
Ja jsem spokojeny. Predtim tu vetsinu dotazu generoval jeden uzivatel (javaman) pod ruznymi prezdivkami. Clovek casto plytval usilim na odpovedi jen aby zistil, ze tazatel je troll.

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #14 kdy: 01. 04. 2019, 23:03:25 »
nevidim co je na tom zle, ked musis byt prihlaseny aby si mohol do fora ci pod clanky pridat nejaky prispevok

To lidi jako ty nikdy nepochopí, že když něco nevidí, tak to neznamená, že to neexistuje. Ironie osudu je, že spousta lidí prostě nechce být snadno identifikovatelná kvůli lidem, kteří si myslí, že když něco nevidí, tak to není.
"Nevidiš", ale fakt je, že počet příspěvků klesl na 1/10, takže to asi bude mít vliv. Argumenty typu:"nemůže to být černé, když chci aby to bylo bílé" na realitu nezabírají. Když je něco černé, tak na tom nic nezmění, že si myslíš, že by to mělo být bílé.
No a kvoli takymto prispevkom bola prave zavedena registracia a asi nemusim pisat, preco klesla na 1/10 (lebo 9/10 boli prispevky podobne tvojmu).