Výběr stabilní VPS

David

  • ***
  • 143
    • Zobrazit profil
Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #30 kdy: 10. 09. 2021, 09:39:23 »
vpsfree používám a nemám s nimi problém. Nelíbí se mi, že vystupují jako neziskový spolek, když z toho všichni mají peníze, ale to je takový detail a zákazníka (haha, člena) to nezajímá. Mají tím spolkem ulehčený marketing. Jestli mám vyšší odměnu nebo roční podíl na zisku je úplně jedno.


PanVP

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #31 kdy: 10. 09. 2021, 10:03:56 »
Poslední dva roky mám hodně problémů s Forpsi.
Neoprávněně (dvakrát) stržené částky za stejné VPS (!!!), neochota to řešit, nepříjemné jednání a to tam mám servery řadu let. Jednání fuj. A rychlost samotných VPS rozhodně není tak dobrá, aby to sloužilo jako argument.
Plánuju od nich odejít, jak se dočerpá kredit, tak je pošlu do (_._)

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #32 kdy: 10. 09. 2021, 12:35:27 »
Citace
Nelíbí se mi, že vystupují jako neziskový spolek

Tak snad nečekáš, že v tomhle odvětví to bude někdo dělat zadarmo. Neziskový spolek neznamená, že pro tebe budou lidi pracovat za chleba a vodu, ale že cílem organizace jako takové není zisk. Znamená to, že můžou vydělané peníze použít i na něco jiného než je přímý zisk. Co jsem si minimálně všiml, tak nabízeli pomoc s IT v době Covidu a vytvořili otevřený meet server.

mhepp

  • ***
  • 121
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #33 kdy: 10. 09. 2021, 13:03:51 »
Používám dva:

 - Vultr.com - jsou levní, ale neposkytují tolik výkonu. Za to komunikují plánované výpadky a ty neplánované jsem nezažil. Za mě velmi spolehlivé řešení pro menší stroje.

 - Contabo.com - bylo to tu už zmíněno, poměr cena/výkon - vždyť na tom musí prodělat i gatě! Měli několik výpadků, konkrétně asi dva, co jsem zaznamenal za skoro dva roky, takže toto je celkem OK. Co hůř, tak jeden byl takový, že VM dostal do divného stavu - nešlo resetovat ani zapnout přes admin rozhraní. Telefonát na technickou podporu vše vyřešil celkem rychle. Komunikace byla výborná a rychlá, takže když už existuje problém, tak ho i umí vyřešit.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #34 kdy: 10. 09. 2021, 18:11:59 »
Poslední dva roky mám hodně problémů s Forpsi.
Mně to jede stabilně, asi hodně záleží na tom jaký konkrétní stroj v clusteru si zrovna člověk vylosuje. Loni bylo pár výpadků po sobě, a právě napsali, že fyzický stroj měl problémy a pak už to zase nevypadlo ani jednou. Mám s nimi ale fascinující zkušenosti ukazující úroveň supportu/adminů:
  • Psali mi lidi že se snaží vyklonovat moje git repo přes Tor a je to nepoužitelně nestabilní.
  • Zjistil jsem, že blokují odchozí pakety na ~90% exitů. (už tohle je bizár, normální člověk by blokoval příchozí, když by třeba měl pocit, že mu z exitů chodí útoky) (a non-exit nody neblokují)
  • Napsal jsem na support, support řekl že to je proto že odtamtud chodí bordel, a že s tím nejde nic dělat.
  • Za chvíli mi přišla zpráva že můj VPS (malý - smart) byl upgradován na velký, a za pár minut omluva, že to supporťák udělal omylem, ale že to nejde vrátit, a jako omluvu mi věnovali 3kKč cloud kreditů.
  • Vytvořil jsem si novou malou VPS, přemigroval na ni, tu upgradovanou zrušil, a teď mám do roku 2025 nabitý kredit. Akorát se tam furt asi nemůžou dostat lidi s Torem (coralmyn.hrach.eu, feel free to try).
Case 2:
  • Pustil jsem torrent legálního souboru.
  • Za pár minut mě odstřihli pro UDP flood.
  • Týpek na supportu to nedokázal pochopit, furt si myslel že mám malware, až jsem mu odsouhlasil že jsem malware odstranil a pak mě znova připojili.
Ale mám i dobrou zkušenost, když jsem jim napsal, že soused ve stejném subnetu dělá broadcast flood nějakých windows samba paketů. Kontaktovali ho a vyřešili.

Ale jako co by člověk chtěl dříve za 30, teď za 80 kaček měsíčně.
« Poslední změna: 10. 09. 2021, 18:13:55 od _Jenda »


PanVP

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #35 kdy: 10. 09. 2021, 18:40:51 »

Do forpsi jsem natlačil kámoše:
VPS za cca 400, po vytvoření nenaběhlo, aha, to tak ho zrušil a založil nové - to mu sami napsali.
Jenže mu to VPS naúčtovali 2x a odmítli mu to vrátit. Že zapnutí VPS = započatý měsíc = zatáhneš celý.
Ale to jeho se nespustilo korektně. Možná to z nich nakonec dostal, ale rozhodně žádný "tady máš dobropis na 2000".

Moje VPS za 25 fungovalo fajn, převedli ho na 80, pak jsem chtěl pomoct s reverzním záznamem a tam jen ofenziva.

Řešeno několik administrativních věcí (vystavení zálohovky...) a ochota 0. Dokud člověk nic nepotřebuje, ok, ale jinak zoufalost nad zoufalost :-( A ten kamarád je na mě nasranej, že to teď u nich má.
« Poslední změna: 10. 09. 2021, 18:45:05 od PanVP »

bmn

  • ***
  • 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #36 kdy: 11. 09. 2021, 09:50:35 »
Zajímalo by mě jestli někde vůbec slušná podpora je. Já spravuju pár serverů u Forpsi, OVH a DigitalOcean. Výkonu moc nepotřebuji, hlavně dostupnost a stabilní latenci. DO mi přijde nejlepší, ale možná jen proto že jsem po nich nikdy nic vlastně nechtěl. Forpsi mi od nějaké doby počítá skoro dvakrát víc dat než dřív. Netuším proč. OVH má sice dat neomezeně, ale zase se jim často aktivuje nějaká anti-DDoS ochrana, která na pár minut zablokuje skoro všechny klienty. Vysvětloval jsem jim, že to žádné útoky nejsou, jen klienti co mají hodně požadavků. Vždycky odpoví, že mi zvýšili nějaký limit, ale děje se to stejně a vypnout to nejde. Ještě jsem kdysi zkoušel Scaleway, ale tam byl nějaký problém se sítí.

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #37 kdy: 11. 09. 2021, 10:27:59 »
Co se týká podpory, začínám si myslet, že jsou na podpoře často jen ti, co jsou schopni nalistovat si nějaký interni firemní manuál, a to je tak vše. :( Když jsem chlapci na podpoře vysvětloval, že je u nich něco špatně, dostali jsme se po chvilce až k tomu, že jsem mu musel přiložit popsaný obrázek, protože doposud tvrdil, že u nich je vše OK a že chybu zřejmě dělám já nebo že spíše je chyba u mého ISP. Nebyla. Bylo to až tak vyčerpávající, že jsem pak napsal obchodníkům, zda mohu nově pořízené VPS zrušit a nevyužitý zaplacený kredit použít na úhradu jiných služeb, prostě už jsem neměl sílu překecávat podporu, že tam mají něco shnilého a ani jsem nebyl prostě schopen podat lepší důkaz než obrázek s popisem ... Problém se nakonec vyřešil (na straně hostingu), ale objevil se druhý problém podobného ražení a ten zatím není vyřešen... (ergo otázka zrušení VPS a čerpání kreditu "na něco jiného" je stále aktuální)

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #38 kdy: 11. 09. 2021, 14:29:56 »
Co se týká podpory, začínám si myslet, že jsou na podpoře často jen ti, co jsou schopni nalistovat si nějaký interni firemní manuál, a to je tak vše. :(
Ono to nejde dělat jinak. Kvalitní sysadmin stojí přes litr na hodinu (150k/měsíc superhrubá, personální náklady, režie…), když prodáváš VPSky za 70 Kč, z čehož polovina budou samotné náklady (hardware, infrastruktura, konektivita, elektřina…), tak máš na jednoho uživatele asi tak 10 minut sysadmina za rok. A teď si ty VPSky koupí hromada BFU co budou opruzovat s problémy které provider nemá za úkol řešit a ty na tohle nemůžeš plýtvat tento drahý čas sysadminů.

Jediné co by podle mě měli dělat jinak je, že mají ten BFU support natrénovat tak, že když jim někdo přiloží pcap / traceroute /..., tak identifikují, že je to asi znalec a přepojí ho na ten drahý support.

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #39 kdy: 11. 09. 2021, 14:56:06 »
Drahá je asi i ta levná podpora, spousta firem se mermomocí snaží, aby se člověk s její podporou ani nespojil  :D

PanVP

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #40 kdy: 11. 09. 2021, 16:41:41 »
spousta firem se mermomocí snaží, aby se člověk s její podporou ani nespojil

Potvrzuji. V poslední době se mi už prákrát stalo, že jsem se prostě nedokázal proklikat na člověka.
Část firem jako by vnitřně odumřela a možná dodávají služby/zboží, ale některé jejich části snad kvůli covidu uhnily.


Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #41 kdy: 13. 09. 2021, 15:25:15 »
Pokud jde na prvním místě o cenu, tak mám dobrou zkušenost jak s provozem, tak s technickou podporou u:

- contabo.com
- hukot.net

V obou případech bezproblémový provoz. Podpora rychlá a na úrovni. Contabo navíc nabízí neskutečně velký diskový prostor, což byl můj hlavní požadavek.

Používám i Wedos a taky všestranná pohoda - ale cena už je trochu jinde.

Zmiňovaly se tu v diskuzi podezřele nízké ceny u Contabo. Měl jsem s tím taky "problém", tak jsem si u nich udělal pokusnou VPS s nějakým zálohováním a Minecraftem pro dítě a jeho kámoše (Java powered!). Výkon OK. Tak jsem přidal VPS s hostingem mailů a webů pro pár spřátelených firem a vše běží skvěle.

U Digital Ocean jsem měl problém s doručováním mailů na Hotmail. Podpora DO mi jen poslala odkaz na článek "proč nechcete mít vlastní mail server" a do řešení problému s Hotmailem se jim evidentně nechtělo :-D Ale zase mají skvělý blog!

U Contabo se mi nechtěly doručovat některé maily směřované na Forpsi. Z diskuze s podporou na Forpsi jsem pochopil, že vedou jakousi soukromou válku za čistotu internetu a v komunikaci nepokračoval, protože to nemělo cenu. Dávám to sem pro úplnost. Nechci se Forpsi jinak nijak dotknout. Mají na svojí politiku právo.

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #42 kdy: 13. 09. 2021, 21:03:24 »
Contabo mi taky prijde v poho.

- jejich puvodni "VPS with Big HDD Storage" nebrat, iops vykon je zoufalej
- novejsi VPS S s 200GB SSD za 5e je bez problemu (jedu si jen maly vlastni veci jako matrix server, caldav/cardav, ttrss a dalsich 10 kusovek)
- nejnovejsi VPS S s 50GB za stejnych 5e s NVMe nemam zkusenost

Za 2 roky byl jeden neplanovanej vypadek.

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #43 kdy: 18. 11. 2021, 17:44:37 »
Doufám, že se tady mohou oživovat starší témata ...

Jak je na tom z hlediska stability netcup.de nebo php-friends, má někdo zkušenosti?