Gmail error 550

Re:Gmail error 550
« Odpověď #15 kdy: 19. 03. 2019, 13:12:35 »
Doručovanie mailov na gmail adresy nám fungovalo dobre aj bez reverzného záznamu DNS. Pred 2 rokmi  som riešil tento problém a vtedy pomohlo pridanie SPF záznamu k doméne.

Potom je ešte potrebné u googlu budovať/udržiavať  dobrú reputaciu. Maju na to nástroj  - postmaster  tools. Tam sa sledujú parametre ako SPAM Rate, IP reputation, Domain reputation, Delivery errors ....

Nam to už 2 roky beží smerom k Gmailu bez problemov v objeme cca 150k mailov ročne.


Re:Gmail error 550
« Odpověď #16 kdy: 19. 03. 2019, 15:00:08 »
Mě to jenom s tím SPF neprošlo, s DKIM už jo.

Ten reverzní záznam projednám s ISP, platit za VPS nechci, mám strojek na veřejce s i5-6500+16GB RAM, kde mi běží vše potřebné.

Re:Gmail error 550
« Odpověď #17 kdy: 20. 03. 2019, 11:48:48 »
ISP už automaticky PTR záznam neprovozuje, ale nabídli mi nastavení reverzního záznamu na Áčkový záznam, jenže mě už běží unbound v rekurzivním módu, akorát není vystaven do NETu. Když si u registrátora změním DNS server na svůj a v tom unboundu si nastavím PTR záznam sám, tak by to mělo fungovat?

akorát nevím:
1) Můžu u registrátora zapsat svůj DNS server jako IP adresu namísto názvu?
2) Umí unbound běžet v rekurzivním a autoritativním módu najednou?

Vím, že si to můžu zjistit, ale testovat budu až odpoledne, tak by mi pomohla informace dopředu. Dík

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Gmail error 550
« Odpověď #18 kdy: 20. 03. 2019, 11:55:06 »
Za PTR zaznamy zodpovida provider, je jeho starost, aby verejne IP adresy, ktere dava zakaznikum, meli platne reverzni DNS zaznamy

PTR recordy lze delegovat i uzivateluv DNS server, ale prijde mi to, z jeho pohledu, jako komplikovanejsi cinnost nez nastavit zakaznikovi zaznam u sebe

Pokud PTR zaznamy pro verejne IP nema, tak by zaslouzil treba povesit za ... koule do pruvanu

Re:Gmail error 550
« Odpověď #19 kdy: 20. 03. 2019, 12:11:36 »
No jo, co mi nabídli, to mi nabídli.
V době metalické (měli veřejku /30 všichni) bylo PTR v pořádku. Nyní v době optické (zůstala veřejka jen těm, co ji chtěli nadále) je to jinak, PTR nenastavují.


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Gmail error 550
« Odpověď #20 kdy: 20. 03. 2019, 12:23:52 »
Minimalne je slusnost providera tem co chteji verejnou IPjim  PTR zaznam nastavit dle jejich prani - pokud ji navic (vetsinou) zpoplatnuji

Ale je to veci kazdeho providera...

Pritom to neni az tak slozite - i tohle by stacilo https://www.tech-recipes.com/rx/312/dnsbind-resource-record-using-generate-to-make-many-records/
« Poslední změna: 20. 03. 2019, 12:25:38 od Vilith »

Re:Gmail error 550
« Odpověď #21 kdy: 20. 03. 2019, 12:25:53 »
To jsem psal, že mi nabídli nastavení PTR na A záznam.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Gmail error 550
« Odpověď #22 kdy: 20. 03. 2019, 12:26:52 »
To jsem psal, že mi nabídli nastavení PTR na A záznam.

A presne to potrebujes - aby dotaz na jmeno a na IP vracel to same

Re:Gmail error 550
« Odpověď #23 kdy: 20. 03. 2019, 13:28:13 »
Zkouším to a jsem z toho pako, protože jsem to nikdy nedělal. IP adresa místo DNS zapsat nelze a unbound umí fungovat i jako rekurzivní + autoritativní server najednou.
Založil si teda dva DNS servery ns1/ns2.mojedomena.eu a online traceroute putuje správně, mimo registrátora Forpsi, jenže když tam chci nastavit své DNS servery, tak mi to píše:
CHYBA!
Změna DNS selhala. Omlouváme se za způsobené problémy. Opakujte akci později, nebo nás kontaktujte.

Do konfigurace unboundu jsem dal také svou emailovou doménu a reverzní záznam mi to na lokálu vrací správně (na emailovou doménu i ty DNS servery). Bordel je u Forpsi, jdu zjišťovat proč?

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Gmail error 550
« Odpověď #24 kdy: 20. 03. 2019, 15:48:46 »
Nejsnazsi je nechat DNS na registratorovi domeny a tam nastavit A record na IP
Provozovat vlastni DNS server je v dnesni dobe zbytecne/pracne/narocne

Re:Gmail error 550
« Odpověď #25 kdy: 20. 03. 2019, 16:39:34 »
Tak jsem to měl doteď, ale u registrátora nenastavím PTR. Vlastní DNS server je dobrý, nikdo o mě nic neví, protože ode mě dál jdou dotazy přes TLS.
Každopádně ty mnou nastavené DNS servery procházely z venku díky CNAME záznamu *.mojedomena.eu u registrátora.
Myslím si, že asi budu muset vše u svého registrátora smazat a potom asi půjdou ty DNS severy přesměrovat, ale to nechám asi až na víkend.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Gmail error 550
« Odpověď #26 kdy: 20. 03. 2019, 16:55:55 »
PTR nastavuje "majitel" IP, ne registrator domeny

U registatora domeny udelam na jeho DNS serverech MX, CNAME, A, TXT apod.

PTR je 'problem' providera

Jen se ty PTR a A musej sladit 1:1

Re:Gmail error 550
« Odpověď #27 kdy: 20. 03. 2019, 23:05:38 »
Už se zbytečně točíme několik postů v kruhu. ISP mi nabídl navést PTR záznam na A záznam, jenže když už mám funkční vlastní DNS server (unbound), tak si to raději nastavím sám.
Na lokálu mi to funguje
Kód: [Vybrat]
host VE.RE.JK.A 127.0.0.1
Using domain server:
Name: 127.0.0.1
Address: 127.0.0.1#53
Aliases:

A.JK.RE.VE.in-addr.arpa domain name pointer mojedomena.eu.
ale nevím co dále, protože netuším, jestli se to bude propagovat někam automaticky? Také netuším, co mám přesně udělat u svého registrátora? Jestli všechno smazat a nastavit své DNS servery, protože v jejich nápovědě nic o smazání není a pokud nastavím vlastní servery, tak to skončí chybou:

CHYBA!
Změna DNS selhala. Omlouváme se za způsobené problémy. Opakujte akci později, nebo nás kontaktujte.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Gmail error 550
« Odpověď #28 kdy: 20. 03. 2019, 23:09:04 »
Smazat jejich DNS servery a nastavit/nasmerovat na vlastni, pravdepodobne bude nutne pridat glue record