Jak spustit Android na CentOS?

Re:Jak spustit Android na CentOS?
« Odpověď #15 kdy: 31. 03. 2019, 22:29:08 »
Věc se má tak, že jsem to zkoušel, do bootmenu pro výběr live nebo instalace mi fungovalo, ale když jsem chtěl spustit "live without install", tak už se spustit nepovedlo.

Problém je možná v tom, že plně nechápu a mate mě to, že mi píšete, že já si mám spustit image pomocí virt manageru. Nemá tohle náhodou dělat admin virtualizace? Nebo opravdu já jako uživatel pronajatého VPS, protože to bych vlastně dělal další virtuální servery na už virtuálním serveru. Ale vypadá to, že poskytovatel VPS tohle vůbec neumožňuje.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak spustit Android na CentOS?
« Odpověď #16 kdy: 01. 04. 2019, 00:05:48 »
Problém je možná v tom, že plně nechápu a mate mě to, že mi píšete, že já si mám spustit image pomocí virt manageru.
O image a kvm/virt-manageru tu pises jenom ty a ja ti psal ze to je blbost, mas pouzit samozrejme iso, pokud ti to nestaruje na vps/kvm, vyzkousej iso na kvm/virt-manager na SVEM pocitaci doma... ;-)

Re:Jak spustit Android na CentOS?
« Odpověď #17 kdy: 01. 04. 2019, 02:06:30 »
Problém je možná v tom, že plně nechápu a mate mě to, že mi píšete, že já si mám spustit image pomocí virt manageru.
O image a kvm/virt-manageru tu pises jenom ty a ja ti psal ze to je blbost, mas pouzit samozrejme iso, pokud ti to nestaruje na vps/kvm, vyzkousej iso na kvm/virt-manager na SVEM pocitaci doma... ;-)

Někteří poskytovatelé VPS umožňují běh vlastní instance KVM v rámci OS svého VPS (např. vpsFree.cz), někteří umožňují běh vlastního diskového image (načtu OS z vlastního image). Takže teoreticky to možné je.

Ale stejně jako k3dAR bych tazateli doporučil si to nejdříve vyzkoušet doma ve virtmanageru a pak s tím případně obtěžovat nějakého poskytovatele.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak spustit Android na CentOS?
« Odpověď #18 kdy: 01. 04. 2019, 12:08:56 »
Někteří poskytovatelé VPS umožňují běh vlastní instance KVM v rámci OS svého VPS (např. vpsFree.cz), někteří umožňují běh vlastního diskového image (načtu OS z vlastního image). Takže teoreticky to možné je.
[...]
ja nerozporoval ze to mozne neni, ale ze tazatel zbytecne resi image, kdyz instalacka je v iso :-)
samozrejme se muze stat, ze v VPS mu nepujde nainstalovat, ale kdyz si nainstaluje lokalne a prenese nainstalovanej image ze to pomuze/pujde...

Re:Jak spustit Android na CentOS?
« Odpověď #19 kdy: 01. 04. 2019, 23:01:15 »
Někteří poskytovatelé VPS umožňují běh vlastní instance KVM v rámci OS svého VPS (např. vpsFree.cz), někteří umožňují běh vlastního diskového image (načtu OS z vlastního image). Takže teoreticky to možné je.
[...]
ja nerozporoval ze to mozne neni, ale ze tazatel zbytecne resi image, kdyz instalacka je v iso :-)
samozrejme se muze stat, ze v VPS mu nepujde nainstalovat, ale kdyz si nainstaluje lokalne a prenese nainstalovanej image ze to pomuze/pujde...

Jj. Hlavně je tazatel volaký zmatený, což mu nemám za zlé, nicméně platí, že pokud chce tohle dělat, bude si to muset dostudovat, aby věděl, co vlastně chce (nebo si na to někoho najmout).


Re:Jak spustit Android na CentOS?
« Odpověď #20 kdy: 02. 04. 2019, 07:59:33 »
Není potřeba, k3dAR mi už řekl, že mě ostatní s virt managerem jen mátly. Zkusil jsem si to a vím, jak to funguje. Jen mi to na mém KVM nefunguje, což je asi v pořádku.

Na tom svém VPS KVM si alespoň vytvořím to qcow2 volume a předám adminovi, když i to bude problém, tak využiji nabídku od HaC, kde jim stačí poslat image a hodí mi to zdarma na VPS od 66 Kč za měsíc, což mi nejspíš bude stačit.

Každopádně děkuji všem, zase jsem se tu něco nového dozvěděl a ujasnil si další věci.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak spustit Android na CentOS?
« Odpověď #21 kdy: 02. 04. 2019, 14:28:58 »
Není potřeba, k3dAR mi už řekl, že mě ostatní s virt managerem jen mátly. Zkusil jsem si to a vím, jak to funguje. Jen mi to na mém KVM nefunguje, což je asi v pořádku.
nic ve zlem, ale matl jsi ty s image ;-) znovu sem si prosel vlakno a zminky o virt manageru byli v poradku, nikdo nepsal ze mas s nim pouzit image ;-) virt-manager je desktop gui pro KVM (nad libvirt)...
mozna prozrad, jestli mas na svem "domacim" stroji GNU/Linux, pokud ano, nainstaluj virt-manager tam a vyzkousej boot iso androidu, kdyz pujde vyzkousej instalaci, kdyz pujde muzes skusit svemu adminu VPS predat qcow2 image kterej vznikne kdyz si to doma pred virt-manager z iso nainstalujes :-) pokud mas doma jen Windows, tak chapu ze virt-manager doma nevyzkousis, pokud si GNU/Linux doma nenainsalujes...

Re:Jak spustit Android na CentOS?
« Odpověď #22 kdy: 02. 04. 2019, 22:32:36 »
Není potřeba, k3dAR mi už řekl, že mě ostatní s virt managerem jen mátly. Zkusil jsem si to a vím, jak to funguje. Jen mi to na mém KVM nefunguje, což je asi v pořádku.
nic ve zlem, ale matl jsi ty s image ;-) znovu sem si prosel vlakno a zminky o virt manageru byli v poradku, nikdo nepsal ze mas s nim pouzit image ;-) virt-manager je desktop gui pro KVM (nad libvirt)...
mozna prozrad, jestli mas na svem "domacim" stroji GNU/Linux, pokud ano, nainstaluj virt-manager tam a vyzkousej boot iso androidu, kdyz pujde vyzkousej instalaci, kdyz pujde muzes skusit svemu adminu VPS predat qcow2 image kterej vznikne kdyz si to doma pred virt-manager z iso nainstalujes :-) pokud mas doma jen Windows, tak chapu ze virt-manager doma nevyzkousis, pokud si GNU/Linux doma nenainsalujes...

Přesně vystiženo, lépe bych to nenapsal  :)

Re:Jak spustit Android na CentOS?
« Odpověď #23 kdy: 03. 04. 2019, 07:31:02 »
Moje chyba, omlouvám se. To jste si ještě nevšimli, že na mě musíte polopatě, jelikož jsem tatar? :-D

Díky, už vím co a jak.