Kerio connect - status 4.4.1

jirkaStrejda

Kerio connect - status 4.4.1
« kdy: 14. 04. 2011, 21:01:57 »
Ahoj,

kdyz se pripojim ke keriu pres thunderbirda a poslu si zpravu sam sobe tak vse OK!
Kdyz se pripojim ke keriu pres thunderbirda a poslu zpravu na svoj email na seznamu tak v loqu kerio napise status 4.4.1 a ze se nemuze pripojit ke vzdalenemu hostu.
Kdyz se snazim odeslat email pres PHP a to sam na sebe, tak to také napise status 4.4.1.
Testuju na localhostu.
ouuu...


jirkaStrejda

Re: Kerio connect - status 4.4.1
« Odpověď #1 kdy: 14. 04. 2011, 21:53:00 »
Tak uz mi nefunguje "jenom" posílání ven...

Nassir

Re: Kerio connect - status 4.4.1
« Odpověď #2 kdy: 15. 04. 2011, 13:21:52 »
Skusil by som sa najprv pripojit "rucne" napriklad na ten seznam. Takze telnet na port 25 na adresu co mate urcite v logoch. Problem moze byt v nastaveni dns, alebo routovania, alebo firewall... Moze Vas blokovat provider, potom je nutne nastavit nadradeny smtp server.

Kedze kerio ma problem az pri pripajani, tak dns je asi spravne a mate blokovany port 25. Pre istotu si vsak skontrolujte cast Konfiguracia/smtpServer, kde su mozno nastavene obmedzenia/limity na pripajanych uzivatelov. Do vyriesenia tohoto problemu by som navrhoval prepnut na "open relay" (a vypnut kontrolu existencie spetnych dns zaznamov atd)- ale samozrejme hned po odhaleni chyby to vratit na povodne hodnoty. A zapnut plny debug log, aby ste zistili preco sa nemoze pripojit.

dustin

Re: Kerio connect - status 4.4.1
« Odpověď #3 kdy: 15. 04. 2011, 17:08:39 »
Před pár dny začal seznam.cz vyžadovat spf záznamy v doméně, jinak příchozí poštu odmítá. Tak možná je to tím.