Font Terminus a znaková sada iso-8859-2

kvas

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Font Terminus a znaková sada iso-8859-2
« kdy: 27. 02. 2019, 17:54:27 »
Ahoj, pre konzolu pouzivam font Terminus. Problem ale je v tom, ze mi nezobrazuje spravne CZ/SK znaky s "hackami/carkami" napr. ščť. Nezobrazuje spravne znamena, ze znaky su zobrazene "citatelne", ale evidentne to je zobrazene nejakym inym fontom. Napr. znaky "éíáýô" su zobrazene spravne.

Kód: [Vybrat]
fc-list | grep Termi   vrati rozne velkosti tohoto fontu, rozne velkosti ale len pre znakove sady iso-8859-1 a unicode. Podla tohoto zoznamu by mal ale vediet zobrazit aj iso-8859-2.
https://packages.ubuntu.com/xenial/all/xfonts-terminus/filelist

Viete mi niekto poradit, ako instalator fontu prinutit, aby nainstaloval aj znaky pre iso-8859-2?
Resp. ak sa v niecom mylim, kludna ma opravte, ciel je ale ten isty, t.j. zobrazovanie cz/sk znakov pozadovanym fontom.

moje locale su:
Kód: [Vybrat]
locale
LANG=en_US.UTF-8
LANGUAGE=
LC_CTYPE="en_US.UTF-8"
LC_NUMERIC=sk_SK.UTF-8
LC_TIME=sk_SK.UTF-8
LC_COLLATE="en_US.UTF-8"
LC_MONETARY=sk_SK.UTF-8
LC_MESSAGES="en_US.UTF-8"
LC_PAPER=sk_SK.UTF-8
LC_NAME=sk_SK.UTF-8
LC_ADDRESS=sk_SK.UTF-8
LC_TELEPHONE=sk_SK.UTF-8
LC_MEASUREMENT=sk_SK.UTF-8
LC_IDENTIFICATION=sk_SK.UTF-8
LC_ALL=


kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Font Terminus a znaková sada iso-8859-2
« Odpověď #1 kdy: 27. 02. 2019, 22:05:46 »
ISO8859-2 a UTF-8 (ISO10646-1) jsou rozdilne znakove sady. Pro UTF-8 locale by se mel hadam pouzit hen ten ''ter-*_unicode.pcf.gz (ktery tam je).
A podle zkousky v GNOME Terminalu to i chodi jak ma.
« Poslední změna: 27. 02. 2019, 22:07:46 od kmarty »

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Font Terminus a znaková sada iso-8859-2
« Odpověď #2 kdy: 27. 02. 2019, 22:20:53 »
A pokud se jedna o konzoli jako primo konzoli, bez grafickyho prostredi, tak tam se pokud vim Xkovy fonty nepouzivaji.
Pro konzoli je Terminus v baliku 'console-setup-linux' (teda aspon v Debianu) a pravdou je, ze od ty doby co je systemd, tak uz jsem parkrat narazil na stav kdy se patricne nenastavil spravny font (nejaky blby soubeh ze se to slo pri startu nastavit v dobe kdy to jeste neslo nebo nejaky jiny race, nevim).

Kazdopadne at tak nebo tak, ISO8859-2 je minulost a v klidu bych na tohle kodovani uz zapomnel (i kdyz chapu ze nekdo muze mit z historickych duvodu nejakou potrebu).