MircoServer Gen8 - výběr OS + virtualizace

Re:MircoServer Gen8 - výběr OS + virtualizace
« Odpověď #15 kdy: 06. 03. 2019, 14:47:15 »
Ahoj

Odporucam Proxmox. Velmi dobre skusenosti a uzivatelsky privetive GUI.
Mam doma 3x HP Microserver G8 na testy.
Za par eur som povodne Celerony vymenil za vykonnejsie Pentium G2130, pridal RAM, SSD + WD Velociraptory a vykonu to ma dost.


Re:MircoServer Gen8 - výběr OS + virtualizace
« Odpověď #16 kdy: 06. 03. 2019, 15:06:45 »
Ahoj

Odporucam Proxmox. Velmi dobre skusenosti a uzivatelsky privetive GUI.
Mam doma 3x HP Microserver G8 na testy.
Za par eur som povodne Celerony vymenil za vykonnejsie Pentium G2130, pridal RAM, SSD + WD Velociraptory a vykonu to ma dost.

Jediné co mě na Proxu štve (jinak jej rád využívám) že aby jsi mohl využít 4x HDD bay na Gen8 čistě na data, musíš si místo mechaniky dát SSD a očůrat řadič, protože Prox neumí řádně běžet z SD nebo Flashky ...
Když chceš, dokážeš vše!

Re:MircoServer Gen8 - výběr OS + virtualizace
« Odpověď #17 kdy: 07. 03. 2019, 07:51:59 »

Jediné co mě na Proxu štve (jinak jej rád využívám) že aby jsi mohl využít 4x HDD bay na Gen8 čistě na data, musíš si místo mechaniky dát SSD a očůrat řadič, protože Prox neumí řádně běžet z SD nebo Flashky ...

Co znamena u teba "protože Prox neumí řádně běžet z SD nebo Flashky"? Bootovat z SD aj Flashky karty som urcite skusal a funguje to. Neviem ci v oboch pripadoch alebo len v pripade flashky je potrebne pridat jeden prikaz navyse aby to fungovalo.

Re:MircoServer Gen8 - výběr OS + virtualizace
« Odpověď #18 kdy: 07. 03. 2019, 08:57:57 »

Jediné co mě na Proxu štve (jinak jej rád využívám) že aby jsi mohl využít 4x HDD bay na Gen8 čistě na data, musíš si místo mechaniky dát SSD a očůrat řadič, protože Prox neumí řádně běžet z SD nebo Flashky ...

Co znamena u teba "protože Prox neumí řádně běžet z SD nebo Flashky"? Bootovat z SD aj Flashky karty som urcite skusal a funguje to. Neviem ci v oboch pripadoch alebo len v pripade flashky je potrebne pridat jeden prikaz navyse aby to fungovalo.

Ahoj,

nepodařilo se mi a ani jsem nikde na forech atd nedohledal, ze by jsi mohl mit nainstalovany proxmox by default na sd karte. VmWare to umi a take to tak vyuzivam, ale proxmox na to neni delany.
Když chceš, dokážeš vše!

Re:MircoServer Gen8 - výběr OS + virtualizace
« Odpověď #19 kdy: 07. 03. 2019, 09:18:52 »
nepodařilo se mi a ani jsem nikde na forech atd nedohledal, ze by jsi mohl mit nainstalovany proxmox by default na sd karte. VmWare to umi a take to tak vyuzivam, ale proxmox na to neni delany.
Pod příspěvky máš moto "Když chceš, dokážeš vše!", tak jakýpak "nepodařilo se mi"! ;)

Ale vážně: nevím, co jsi zkoušel, ale pokud máš tu flashku do počítače strčenou při instalaci, měla by se zobrazit jako disk, kam můžeš Proxmox nainstalovat. V čem je problém?

Kromě toho, je to normální Debian s pár custom balíčky. Na disku je zavaděč v MBR/EFI, na první partišně je další stage a pak už je systém na ZFS (popř. LVM). První i druhý zavaděč můžeš nakopírovat kam chceš, stejně tak i ZFS. Není nic, co by ti bránilo dám kteroukoliv z těch částí na flashku. Osobně v tom ale moc nevidím logiku, protože ZFS budeš mít typicky na redundantním disku, zatímco když ti odejde flashka, seš v pytli. Mít systém na "datovém" disku ničemu nevadí, nijak se s datama nemíchá, je to oddělenej FS.