Konzoli nebo počítač na hry?

Konzoli nebo počítač na hry?
« kdy: 25. 02. 2019, 16:50:26 »
Hraju hry jako je League of Legends, WoT, Battlefield 4, Dota, a vždycky multiplayer. Nikdy jsem neměl konzoli, ale na tyto hry si myslím, že je potřeba mít myš.

Ideálně bych chtěl konzoli, protože je to skladné a je to jen pro tento hrací purpose, dá se říct že je to i levné, navíc si na tom zahrajou i 2 lidi naráz, což se může hodit. Jenže kvůli té myší si nejsem jistý, jestli je to na Multiplayer dobrý nápad.

Kdyby mi ale vyšlo, že potřebuju PC abych si zahrál, tak bych rovněž nechtěl mít doma velkou krabici ověnčenou kabely. Raději bych něco mobilního. Ale notebook už je mimo můj rozpočet, je to moc drahé a na hry stejně moc kompromisní.

Jak na to?


kate

Re:Konzoli nebo počítač na hry?
« Odpověď #1 kdy: 25. 02. 2019, 17:25:40 »
Xbox už oficiálně podporuje klávesnici a myš.
https://www.youtube.com/watch?v=MCGAx_3_KSE&t=637s

Osobně bych v dnešní době šla spíš do PS4 kvůli pro mě zajímavějším exkluzivkám, ale to zároveň i proto, že herní PC mám. Při popsaných podmínkách mi přijde Xbox jako dobrá volba (navíc podle všeho MS dost zapracovali na zpětné kompatibilitě, takže tam jde hrát spousta her ze starších verzí konzole, v tomhle jsou taky lepší než Sony)

Re:Konzoli nebo počítač na hry?
« Odpověď #2 kdy: 25. 02. 2019, 17:47:10 »
No a kdyz hrajes treba Battlefield pro konzoli jako multiplayer, tak protihraci maji vylucne taky jen konzole nebo hrajes i proti PC hracum kteri maji mys a klevesnici?

kate

Re:Konzoli nebo počítač na hry?
« Odpověď #3 kdy: 25. 02. 2019, 18:05:45 »
Battlefield V zatím podle všeho klávesnici a myš nepodporuje, i když o tom podle článků přemýšlejí (a pak by nejspíš přidali cross-platform play, protože hráči s klávesnicí a myší by byli oproti ostatním Xbox One hráčům silně ve výhodě)

Microsoft má na webu seznam her: https://www.windowscentral.com/list-xbox-one-mouse-and-keyboard-games

Případně se dá gaučové hraní vyřešit Xbox / PS3 / Steam Controllerem a Steam linkem, ale připravíš se nejspíš o spoustu her stavěných na gaučový multiplayer.

Re:Konzoli nebo počítač na hry?
« Odpověď #4 kdy: 26. 02. 2019, 09:24:34 »
Na hry mám jak PC tak i PS4 a přijde mi to jako ideální kombinace. PS kvůli exkluzivkám a zbytek na PC. Z mého osobního pohledu a zkušeností je PS moc fajn, ale na hry je pořád PC lepší.


Re:Konzoli nebo počítač na hry?
« Odpověď #5 kdy: 26. 02. 2019, 11:37:24 »
Tak jelikož mlaďase úplně nejvíc baví Zelda:BotW, tak má na hraní samozřejmě Switch, a občas si odskočej na noťase na Unturned, Apex, Minecraft nebo Subnautiku. Jo a ještě je na telefonu hodně chytlo F-18 Carrier Landings od Rortos s obrazem posílaným přes Chromecast do televize.