Anketa

Co vyzadujete od IDE okrem podpory vaseho jazyka?

Syntax highlighting
188 (15.3%)
Code completion
171 (14%)
Calltips
73 (6%)
Code folding
91 (7.4%)
Syntax checker
146 (11.9%)
Refactoring
106 (8.7%)
Project management
86 (7%)
Debugging
140 (11.4%)
Profiling
61 (5%)
Unit testing
62 (5.1%)
Aktivny vyvoj IDE
90 (7.3%)
Ine, do komentarov napiste co
11 (0.9%)

Celkem hlasů: 193

Anketa: co vyžadujete od IDE

Anketa: co vyžadujete od IDE
« kdy: 14. 04. 2011, 12:50:15 »
Tento ramik kde teraz pisem by v ankete nemal byt povinny :(
« Poslední změna: 14. 04. 2011, 17:51:33 od Petr Krčmář »


Sten

Re: Anketa - co vyzadujete od IDE
« Odpověď #1 kdy: 14. 04. 2011, 13:29:24 »
Jiné: podpora Doxygen komentářů

coubeatczech

Re: Anketa - co vyzadujete od IDE
« Odpověď #2 kdy: 14. 04. 2011, 15:01:51 »
vim plugin

vvv

Re: Anketa: co vyžadujete od IDE
« Odpověď #3 kdy: 14. 04. 2011, 19:18:12 »
Kvalitni automaticke formatovani, cehoz se clovek jinde nez u Eclipse poradne nedocka.

Re: Anketa: co vyžadujete od IDE
« Odpověď #4 kdy: 14. 04. 2011, 21:56:40 »
Rychlost a té se člověk u komplexního IDE nedočká (Eclipse/Netbeans), ale i tak je používám.


karlos

Re: Anketa: co vyžadujete od IDE
« Odpověď #5 kdy: 15. 04. 2011, 01:15:34 »
Vojtech Sazel: jeste pred par mesici bych souhlasil. Ale ted si uzivam svizne Netbeany. Je to krasa. Neni potreba moc - aspon 8GB RAM a slusny SSD. Fakt. Co mam SSD tak to je bleskovka.

chuchuchuchu

Re: Anketa: co vyžadujete od IDE
« Odpověď #6 kdy: 15. 04. 2011, 11:55:20 »
příkazovou řádku :-)

jinak nic :-)

jehovista

Re: Anketa: co vyžadujete od IDE
« Odpověď #7 kdy: 16. 04. 2011, 03:48:36 »
-dobrou integraci verzovacich systemu(tim nemyslim treba parodii co je v Netbeans)
-multiplatformnost!
-inspekce
-findbug
-code coverage(nebo to je zahrnuto v unit testech?)
-rychlost!
-pametovou nenarocnost(tim myslim, ze budu moci mit najednou otevreny treba ctyri projekty a zbyde mi pamet jeste na neco jineho)
-!inteligentni! analyza kodu(to zni dost obskurne, ale pro vysvetlenou se mi vybavuje kdysi davno prace v netbeans, kde se veskere zmeny ve tridach a signaturach projevily az po kompilaci, takze kdyz jsem treba v jedne tride zmenil parametry metody, tak mi je v zavislem modulu IDE porad nabizelo se starymi apod(nezkompilovana trida pro IDE neexistuje...))

trp

Re: Anketa: co vyžadujete od IDE
« Odpověď #8 kdy: 16. 04. 2011, 08:43:16 »
-dobrou integraci verzovacich systemu(tim nemyslim treba parodii co je v Netbeans)
Můžeš to nějak rozvést jak si to představuješ. Při mém stylu práce prostě z IDE ovládám základní funkce a nějaké méně používané věci pomocí externího programu. Docela by mě zajímalo, co bys chtěl přidat a jak to chceš používat.
-!inteligentni! analyza kodu(to zni dost obskurne, ale pro vysvetlenou se mi vybavuje kdysi davno prace v netbeans, kde se veskere zmeny ve tridach a signaturach projevily az po kompilaci, takze kdyz jsem treba v jedne tride zmenil parametry metody, tak mi je v zavislem modulu IDE porad nabizelo se starymi apod(nezkompilovana trida pro IDE neexistuje...))
Tohle by se možná šlo nastavit pokud vypneš automatickou kompilaci. Jinak naopak já si právě tohle chválím. Není nic horšího když hledám chybu v programu tam kde není jenom kvůli tomu, že jeden soubor není překompilovaný.

jehovista

Re: Anketa: co vyžadujete od IDE
« Odpověď #9 kdy: 16. 04. 2011, 14:28:00 »
Můžeš to nějak rozvést jak si to představuješ. Při mém stylu práce prostě z IDE ovládám základní funkce a nějaké méně používané věci pomocí externího programu. Docela by mě zajímalo, co bys chtěl přidat a jak to chceš používat.
...))
Tak napriklad, abych na dva kliky mohl oanotovat radky tridy podle autora a revize(a pak treba kliknout na revizi a videt vsechny zmeny, nebo udelat jednou kl. zkratkou diff urcite revize souboru), aby byly dobre pristupne seznamy revizi, lokalni zmeny, inspekce zmen pred komitem, ...
Tohle by se možná šlo nastavit pokud vypneš automatickou kompilaci. Jinak naopak já si právě tohle chválím. Není nic horšího když hledám chybu v programu tam kde není jenom kvůli tomu, že jeden soubor není překompilovaný.
Jenze u tech NB to prave vzdy nefunguje a obcas je treba prekompilovat soubor/projekt rucne, nez se projevi nektere zmeny.

belzebub

Re: Anketa: co vyžadujete od IDE
« Odpověď #10 kdy: 16. 04. 2011, 17:33:26 »
Od IDE vyzaduju jedinou vec - aby nevyzadovalo pouzivani konkretniho IDE pro danej projekt.
Zni to nesmyslne?
Konkretne bych chtel aby kdyz kolega A zacne pracovat na projektu X ve svym oblibenym SuperCoolIDE a posle ho do svn, aby kolega B (ja) nebyl nucenej pracovat v SuperCoolIDE, ale mohl na projektu delat ve vimu, kolega C v emacsu a kolega D v MegaHyperIDE. A naopak samozrejme.
Vsechny ostatni veci sou jenom kravinky ktery muzou, ale nemusej ulehcit praci jednotlivci, praci na vetsim projektu na kterem dela vic lidi vesmes nijak neovlivni.

blizz

Re: Anketa: co vyžadujete od IDE
« Odpověď #11 kdy: 16. 04. 2011, 21:58:12 »
všetko čo si vymenoval mali IDE už pred 10timi rokmi. Ešte by som doplnil: code snippets, profiler, class diagramy, podpora databáz, pre GUI aplikácie vizuálny návrhár, generátory kódu etc.

blizz

Re: Anketa: co vyžadujete od IDE
« Odpověď #12 kdy: 16. 04. 2011, 22:01:46 »
A ešte tá vec, že keď do projektu vložím service reference tak mi automaticky vygeneruje proxy triedu.

blizz

Re: Anketa: co vyžadujete od IDE
« Odpověď #13 kdy: 16. 04. 2011, 22:04:30 »
A ešte som zabudol podpora pre ORM.

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Anketa: co vyžadujete od IDE
« Odpověď #14 kdy: 17. 04. 2011, 17:29:41 »
Jiné :
Možnost rozšiřování (např. pomocí plug-inů) + správa externích nástrojů
Inteligentní generátor tříd + podpora UML schémat
Možnost výběru kompilátoru
Tvorba šablon projektů
To jen co mě momentálně napadá. Určitě by se našly i další vlastnosti, které bych ocenil.... :)
« Poslední změna: 17. 04. 2011, 17:31:57 od D.A. Tiger »