Nejspolehlivější a nejméně zabugovaný Ubuntu desktop

Peter

Ahojte, uz niekolko rokov pouzivam ubuntu s gnome desktop, no cim dalej tym castejsie nachadzam bugy ako napriklad skryte nastavenia wifi (nenacita ani wifi kartu kym ho nevypnem a znova zapnem), pri zapnutom redshifte sa zacne vypinat a zapinat filter modreho svetla, co je obzvlast neprijemne ked pracujem po tme .. taktiez to prestane az po restarte, a dalsie takeho prkotinky. Kedysi som taketo problemy nemaval, a tak rozmyslam nad zmenou deskropu. Ubuntu by som menit nechcel, pretoze som si nan celkom zvykol, a ak, tak jedine za nejake ine postavene na debiane.

Myslite si, ze by takato zmena mohla pomoct? Ak ano, ktory desktop odporucate? Dik.
« Poslední změna: 24. 02. 2019, 20:49:16 od Petr Krčmář »


Peter

Re:Najspolahlivejsi a najmenej zabugovany ubuntu desktop?
« Odpověď #1 kdy: 23. 02. 2019, 19:28:24 »
Este doplnim, ze notebook patri k tym silnejsim, takze s vykonom urcite nie je problem. Celkom sa mi paci Kubuntu a Budgie.

Re:Najspolahlivejsi a najmenej zabugovany ubuntu desktop?
« Odpověď #2 kdy: 23. 02. 2019, 19:31:16 »
Nejmene zabugovany Ubuntu desktop pocitam ze bude Debian Stable. Nenech se zviklat, ze se muzes prepnout do Testing a nic se nestane, protoze jinak mas zpatky svuj stary zabugovany Ubuntu desktop :D

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Najspolahlivejsi a najmenej zabugovany ubuntu desktop?
« Odpověď #3 kdy: 23. 02. 2019, 21:00:59 »
@Peter => Xubuntu, tedy Xfce prostredi, nemam problem ani s Wifi ani s Redshift (pouzivam oboje), Wifi se pripojuju na ruzne, LAN minimalne, pouzivam na primarnim NB kazdej den, pravidelne hibernuju, pouzivam livepatch takze nerestartuju ani kvuli aktualizaci jadra - v podstate vubec (jen jednou za cas podle nalady, rozhodne ne ze bych musel)...

Peter

Re:Najspolahlivejsi a najmenej zabugovany ubuntu desktop?
« Odpověď #4 kdy: 24. 02. 2019, 00:08:16 »
@Peter => Xubuntu, tedy Xfce prostredi, nemam problem ani s Wifi ani s Redshift (pouzivam oboje), Wifi se pripojuju na ruzne, LAN minimalne, pouzivam na primarnim NB kazdej den, pravidelne hibernuju, pouzivam livepatch takze nerestartuju ani kvuli aktualizaci jadra - v podstate vubec (jen jednou za cas podle nalady, rozhodne ne ze bych musel)...

Dakujem vyskusam, ten gnome by mal mat funkciu night light by default, no ako som spominal casto sa stava ze sa strati a objavi az po restarte. To s tou wifinou hadam pomoze, no trocha sa aj obavam ze ci to nebude problem kompatibility wifi karty a ubuntu ako takeho :/


e3k

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Najspolahlivejsi a najmenej zabugovany ubuntu desktop?
« Odpověď #5 kdy: 24. 02. 2019, 09:55:37 »
skusal som KDE a Gnome pred rokmi ale momentalne uz dlhodobo XFCE. Je to stabilne a nemeni sa to tak rychlo ako tie 2 predosle. Pripadne este LXDE ale to uz bolo velmy spartanske.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Najspolahlivejsi a najmenej zabugovany ubuntu desktop?
« Odpověď #6 kdy: 24. 02. 2019, 10:47:15 »
Debian Stable + backports