Ponuka produktu - co ma obsahovat?

Peter

Ponuka produktu - co ma obsahovat?
« kdy: 16. 02. 2019, 10:29:04 »
Ahojte, mam jeden (podla mna) super napad. Jedna sa o software ktory na slovensku chyba, a urcite by pomohol viacerym organizaciam. Chcel by som teda oslovit jednotlive organizacie, a ponuknut im ho. Naprogramovat to cele mi zaberie asi tak rok - rok a pol pri full time praci. Problem je, ze nemam skusenosti s formalnym prezentovanim produktu, akou formou spravit ponuku na takyto software, co vsetko by mala / nemala obsahovat takato ponuka atd. Vedeli by ste mi prosim poradit, pripadne ma naviest odkial by som mohol cerpat informacie na vypracovanie takeho dokumentu?
Vopred dakujem za komentare.


alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ponuka produktu - co ma obsahovat?
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2019, 10:45:19 »
Spis to nejprve naprogramuj, treba jen lehci verzi na ukazku. Pak udelej web produktu a dej to na facebook apod.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ponuka produktu - co ma obsahovat?
« Odpověď #2 kdy: 16. 02. 2019, 12:41:19 »
Tak to prvne naprogramuj a pak si najmi prodejce, ktery zajisti posledni krok a pravnika ktery ti pomuze se smlouvama. Tj. delej co umis a zbytek outsourcuj.

Peter

Re:Ponuka produktu - co ma obsahovat?
« Odpověď #3 kdy: 16. 02. 2019, 13:21:59 »
Naprogramovat aspon jednoduchy frontend na prezentacne ucely by som mohol. Lenze ak bude treba vacsie programatorske prace, a venovat sa tomu na full time, tak budem musiet nechat sucasnu pracu, a byt bez prijmu. Preto som uvazoval nad formou, ze by som vypracoval nejaky navrh / ponuku, a tu predaval. Akonahle sa mi upise aspon 1 zakaznik, nechal by som vsetko tak, a pustil sa do vyvoja na 100%.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ponuka produktu - co ma obsahovat?
« Odpověď #4 kdy: 16. 02. 2019, 14:25:50 »
A to sis tak jistej s timto tvym prezentacnim skillem, ze Ti za to nekdo jako naprostemu zacatecnikovi bez referenci zaplati predem? Delej to normalne po praci, nebo sniz svou zivotni uroven - v placene praci se degraduj na half time a venuj vice casu svemu produktu. Za pul roku / rok pak neco budes mit. Zcela pak opomijis testovaci fazi - sw produkt neni nikdy hotovej, protoze teprve az to nekdo zacne pouzivat, tak ti prijdou pozadavky jak to upravit k praktickemu uzivani.


alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ponuka produktu - co ma obsahovat?
« Odpověď #5 kdy: 16. 02. 2019, 14:39:06 »
Jeste co zkusit komunitni financovani

Peter

Re:Ponuka produktu - co ma obsahovat?
« Odpověď #6 kdy: 16. 02. 2019, 20:05:21 »
A to sis tak jistej s timto tvym prezentacnim skillem, ze Ti za to nekdo jako naprostemu zacatecnikovi bez referenci zaplati predem? Delej to normalne po praci, nebo sniz svou zivotni uroven - v placene praci se degraduj na half time a venuj vice casu svemu produktu. Za pul roku / rok pak neco budes mit. Zcela pak opomijis testovaci fazi - sw produkt neni nikdy hotovej, protoze teprve az to nekdo zacne pouzivat, tak ti prijdou pozadavky jak to upravit k praktickemu uzivani.

Vdaka, zrejme to tak urobim. K tomu komentaru ma napadol este jeden dotaz, ale to asi zalozim novy topic aby som nemiesal temy.