Jaký provozovatel pro VPS

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jaký provozovatel pro VPS
« kdy: 29. 01. 2019, 21:28:24 »
Pro linuxovy virtual private server, u koho?
S kym mate dobre zkusenosti.
levny, pro male zatizeni.
« Poslední změna: 29. 01. 2019, 21:52:25 od Petr Krčmář »


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Jaky provozovatel pro VPS
« Odpověď #1 kdy: 29. 01. 2019, 21:30:31 »
hukot.cz

MikyM

  • ***
  • 124
    • Zobrazit profil
Re:Jaký provozovatel pro VPS
« Odpověď #2 kdy: 29. 01. 2019, 23:37:47 »
Pro linuxovy virtual private server, u koho?
S kym mate dobre zkusenosti.
levny, pro male zatizeni.
Na tohle tema tady je uz vice vlaken...
Z me strany mam dlouhodobe velmi dobre zkusenosti s https://aminserve.com/
Admini jsou velmi vstricni a rychli.

To zda jejich nabidka odpovida Tvym technickym a cenovym pozadavkum posud sam.
« Poslední změna: 29. 01. 2019, 23:40:48 od MikyM »

MikyM

  • ***
  • 124
    • Zobrazit profil
Re:Jaký provozovatel pro VPS
« Odpověď #3 kdy: 30. 01. 2019, 03:08:34 »
Citace
To zda jejich nabidka odpovida Tvym technickym a cenovym pozadavkum posud sam.
Jeste dodatek a tip. Kdyz uz neco doporucuji napisu duvody.
Sluzby od Aminserve vyuzivam uz skoro 2 roky.
Velmi casto maji slevove akce a vydavaji kupony. Vesmes pri prilezitostech jako blackfriday,cybermonday,christmas,new year,halloween atd. Tyto kupony plati jen par dni ci tydnu. Jsou ale i takove, ktere funguji uz radu let.

Trvale slevy:
WJ - 15% Recurring Discount
WJ2016 - 25% Recurring Discount

Jednorazove:
Christmas2019 - 30% One Time Discount

Pokud o tomto poskytovateli budete nekdo uvazovat vyplati se prohledat web zda zrovna nebezi nejaka akce.

Me se podarilo objednat sluzbu s dnes jiz nefungujicim kodem WHT2016 - 50% recurring discount.
Nedavno jsem pozadal o rozsireni diskove kapacity a mimojine se zeptal zda mi na rozsireni daji take 50% slevu.
Odpoved "Sure" me mile prekvapila.

Konektivita mezi CR a VPS hostovane v Evrope je dobra. Neni problem protlacit pres 400Mbit/s obema smery.
Pri spusteni speedtest.net z VPS na ceske poskytovatele jako O2,Vodafone,UPC,ISP alliance byl prumer 510Mbit/s down a 710Mbit/s up, ping 20-24ms. Krome speedtestu to potvrzuji i zkusenosti kolegu, kterym jsem dal pristup na FTP server. Pri stahovani dosahuji maxima sve pripojky.

Velmi castym trikem, ktery vidam je slogan Unmetered/Unlimited traffic. Trik je v tom, ze po dosazeni urciteho datoveho prenosu vam poskytovatel oseka rychlost. Jinymi slovy je pripojka opravdu neomezena ale rychlostne oklestena. U tohoto poskytovatele jsem to vsak nezazil i kdyz si v podminkach toto pravo na docasne omezeni vymezuje.

Pri testovani jsem se opravdu snazil. Po porizeni sluzby jsem nahodil par torrentu s linux distribucema a nechal to par dni bezet. Po 5dnech jsem mel traffic okolo 13TB, nikdo mne nekontaktoval, zadne omezeni jsem nezpozoroval.  Stejne tak inzerovane HW prostredky jsou opravdu alokovany pro vas. Co si zaplatite to mate. Neni problem se domluvit na docasnem ci trvalem navyseni HW zdroju a VPS si tak upravit dle svych predstav. Stejne tak zmigrovat VPS do jineho datacentra pripadne pozadat o reinstalaci VPS coz udelaji zdarma. Zdarma jsem mel i prechod z windows server 2012 na 2016.

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký provozovatel pro VPS
« Odpověď #4 kdy: 30. 01. 2019, 07:23:10 »
Mám několik VPS u wedosu, axfone a master.
Nikdy s nikým žádný vážný problém nebyl, podpora všude funguje dobře.
Osobně mám nejraději wedos, ale to je spíš o zvyku práce s tou administrací, než že by mezi těmi zavedenými hráči byl nějaký znatelný rozdíl... axfone tedy měří přenesená data, což je sprosťárna, ale jinak to vyjde na stejno.
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P


Re:Jaký provozovatel pro VPS
« Odpověď #5 kdy: 30. 01. 2019, 10:01:40 »
Hmm, koukám na AminServe a musím konstatovat, že je to divná firma. Na hlavní stránce je napsáno VPS from $13, ale všechny lokality začínají na $19,95. Tomu nepomůže ani 50% sleva, aby to v českých poměrech bylo konkurenceschopné.

A koukám, že nabízejí i Remote Desktop s platbou v Bitcoinech. Kdybyste viděli, co třeba na Homeatcloud chodí za individua ptát se na platbu Bitcoinem - e-mailová adresa na mail.ru, IP adresa z Nigérie, jméno George S. Smith. Děláme všechno pro to, abychom je nepustili dovnitř a udrželi v našem cloudu bezpečné prostředí pro produkční aplikace skutečných lidí.

Měřit traffic při dnešních cenách za 10 Gb/s linky není vůbec nutné.

Re:Jaký provozovatel pro VPS
« Odpověď #6 kdy: 30. 01. 2019, 13:55:59 »
Používám (jen na hraní) VPS Cloud od Forpsi - tu nejlevnejsi variantu - a nikdy zadny problem nebyl.

m-a

Re:Jaký provozovatel pro VPS
« Odpověď #7 kdy: 30. 01. 2019, 18:04:17 »

Re:Jaký provozovatel pro VPS
« Odpověď #8 kdy: 30. 01. 2019, 20:34:21 »
Nejlevnější VPS od prometeus.net (iwStack). Webové administrační rozhraní sice není dokonalé a má nějaké chybky, ale běží mi tam už několik let javovská aplikace a nepamatuju si, že by to někdy bez předchozího ohlášení výpadku spadlo.


MikyM

  • ***
  • 124
    • Zobrazit profil
Re:Jaký provozovatel pro VPS
« Odpověď #10 kdy: 30. 01. 2019, 23:05:39 »
Hmm, koukám na AminServe a musím konstatovat, že je to divná firma. Na hlavní stránce je napsáno VPS from $13, ale všechny lokality začínají na $19,95. Tomu nepomůže ani 50% sleva, aby to v českých poměrech bylo konkurenceschopné.
Bohuzel je to tak. V Evrope jsou ceny od 19$.
VPS za 13$ nabizi jen pro datacentra v USA https://aminserve.com/usa-vps/

A koukám, že nabízejí i Remote Desktop s platbou v Bitcoinech. Kdybyste viděli, co třeba na Homeatcloud chodí za individua ptát se na platbu Bitcoinem - e-mailová adresa na mail.ru, IP adresa z Nigérie, jméno George S. Smith. Děláme všechno pro to, abychom je nepustili dovnitř a udrželi v našem cloudu bezpečné prostředí pro produkční aplikace skutečných lidí.

S timto problemem musi bojovat kazdy poskytovatel. Pokud na to dlabe a necha si sluzby zaneradit smejdy moc dlouho na trhu dle meho nazoru nezustane. Moznost platit BTC ci jinymi kryptomenami nemusi byt nutne znamka nesolidnosti poskytovatele. I pres veskerou snahu bohuzel tyto elementy, ktere popisujete uplne eliminovat nelze, zridit sluzbu se da i pomoci ukradene identity vcetne platebni karty. Coz me privadi na myslenku, ze teoreticky muze byt platba kryptomenami pro poskytovatele i jistou vyhodou a to v pripadech kdy je nucen zablokovat sluzbu. Snizuje tak riziko chargebacku. Mohu se ale mylit, neznam podminky platebnich bran, ktere zprostredkovavaji platby pomoci kryptomen.

Re:Jaký provozovatel pro VPS
« Odpověď #11 kdy: 31. 01. 2019, 08:54:25 »
Co tak VPSFree.cz občanské sdružení?

kvas

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký provozovatel pro VPS
« Odpověď #12 kdy: 31. 01. 2019, 10:38:32 »
contabo.com

Re:Jaký provozovatel pro VPS
« Odpověď #13 kdy: 31. 01. 2019, 15:41:55 »
Co tak VPSFree.cz občanské sdružení?
myslim, ze je to v urcitych intencich nevyhovujici.
levny, pro male zatizeni.
pokud se bavime o malem zatizeni tak neni uplne levny. ma spoustu vyhod, kupu vykonu a pak se da povazovat za levny.
Děkuji za možnost editace příspěvku.