Gnome a ukladanie suborov do cloudu

marcus

Gnome a ukladanie suborov do cloudu
« kdy: 26. 01. 2019, 21:15:46 »
Potreboval by som aby sa mi obsah niektorych foldrov v mojom home adresari... (dokumenty, obrazky, atd) automaticky ukladali aj do cloudu. Podobne ako je to vo windows 10.

Gnome ma funkciu "GNOME Online Accounts" kde ked zadam prihlasovacie udaje do google accountu tak sa mi v prieskumniku vytvori adresar s nazvom uctu a tam si mozem presuvat subory ktore chcem mat v cloude. To ale neni presne to co chcem. Lebo ho tam musim manualne presunut. Vo windows sa ten subor do one drive zalohuje automaticky bez presuvania. Takze co si ulozim do dokumentov na desktope to tam budem mat aj na notebooku ci tablete. Viete mi poradit nejake podobne riesenie aj pre linux?


Chuck

Re:Gnome a ukladanie suborov do cloudu
« Odpověď #1 kdy: 26. 01. 2019, 21:29:33 »
Koofr by ti mohol pomôcť, ale ja to nepoužívam. A neviem ako funguje to, čo máš teraz na Windowse. Totiž, pri automatickej (real-time) synchronizácii existuje jeden problém. Ak chceš mať presnú kópiu v cloude, musíš to mať nastavené tak, aby sa v cloude vymazalo to, čo vymažeš na PC. A čítal som, že niekomu sa stalo, že sa mu pokazil HDD a potom sa mu všetko vymazalo aj v cloude. To bolo na Linuxe s Rsync. Neviem, či Windows je proti tomu zabezpečený.

Kozel

Re:Gnome a ukladanie suborov do cloudu
« Odpověď #2 kdy: 27. 01. 2019, 08:22:56 »
Dropbox

Radovan.

Re:Gnome a ukladanie suborov do cloudu
« Odpověď #3 kdy: 27. 01. 2019, 17:51:47 »
To ale neni presne to co chcem. Lebo ho tam musim manualne presunut.
Symlink by nefungoval?

Re:Gnome a ukladanie suborov do cloudu
« Odpověď #4 kdy: 27. 01. 2019, 18:07:42 »
Dropbox

I pokud vynechám otázku jejich důvěryhodnosti... Nedávno vykuchali klienta pro Linux tak, že není kompatibilní s ničím jiným než nešifrovaným EXT4. Trochu... nešťastné.


zafann

Re:Gnome a ukladanie suborov do cloudu
« Odpověď #5 kdy: 27. 01. 2019, 23:29:48 »
Používám takhle nextcloud desktop sync client, který funguje dobře, synchronizuje se mi 1:1.
Nevím jak moc je to použitelné řešení pro ostatní (hostuji si vlastní instanci).

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Gnome a ukladanie suborov do cloudu
« Odpověď #6 kdy: 28. 01. 2019, 01:31:22 »
Dropbox
[...] Nedávno vykuchali klienta pro Linux tak, že není kompatibilní s ničím jiným než nešifrovaným EXT4. Trochu... nešťastné.

Nepouzivam (a neobhajuju) Dropbox, ale pouzivat ENCFS nad EXT4 je nestastne(a nebezpecne) samoosobe ale  LUKS pod EXT4 problem pro Dropbox klienta neni.