ZyXEL xDSL router od O2 - další využití?

LP

ZyXEL xDSL router od O2 - další využití?
« kdy: 23. 01. 2019, 13:42:05 »
Dobrý den,

Odcházím od O2 a nechávají mi router ZyXEL VMG1312-B30B.

Jak ho mohu dále využít, pokud již nemám xDSL připojení?

Předem díky za odpověď.


iiiiiii

Re:ZyXEL xDSL router od O2 - další využití?
« Odpověď #1 kdy: 23. 01. 2019, 13:45:06 »
prodat :-)

LP

Re:ZyXEL xDSL router od O2 - další využití?
« Odpověď #2 kdy: 23. 01. 2019, 13:51:00 »
prodat :-)

Díky, to mě samozřejmě napadlo. Měl jsem napsat, že mě zajímají možnosti dalšího využití v domácí síti.

iiiiiii

Re:ZyXEL xDSL router od O2 - další využití?
« Odpověď #3 kdy: 23. 01. 2019, 14:18:00 »
prodat :-)

Díky, to mě samozřejmě napadlo. Měl jsem napsat, že mě zajímají možnosti dalšího využití v domácí síti.

vnejsi cast s xDSL nevyuzijete, kolik portu to ma pro vnitrni LANku, pokud vice nez 2, tak to muzete pouzit jako vnitrni router/switch. pripadne pokud to ma nejake USB porty, tak s OpenWRT jako printserver, nebo sitove uloziste.

xxxxx

Re:ZyXEL xDSL router od O2 - další využití?
« Odpověď #4 kdy: 23. 01. 2019, 14:24:08 »
switch, wi-fi

nezkoušel jsem zda reálně funguje, ale mělo by na USB umět i:
- DLNA, tisk, usb (==pomalý) SAMBA server
- 3G/4G via USB dongle by možná mohlo fungovat v režimu router (takže vč. NAT, DHCP, firewall, ...) /prostě jako by DSL bylo vypadlé, jen stále, ne jen dočasně/... co jsem kontroloval, tak je tam možnost nastavit APN, vytáčené číslo, PIN, ..., takže vypadá plnohodnotně, ale netuším, které dongle podporuje


LP

Re:ZyXEL xDSL router od O2 - další využití?
« Odpověď #5 kdy: 23. 01. 2019, 14:28:58 »
Citace
vnejsi cast s xDSL nevyuzijete, kolik portu to ma pro vnitrni LANku, pokud vice nez 2, tak to muzete pouzit jako vnitrni router/switch. pripadne pokud to ma nejake USB porty, tak s OpenWRT jako printserver, nebo sitove uloziste.

Vzadu je jeden port pro xDSL a 4 LAN porty.

Ten xDSL nevyužiju, přesně jak píšete.

OpenWRT bych tam rád nahrál, bohužel můj model není uveden mezi podporovanými modely. Jaké mám možnosti teď?


switch, wi-fi

nezkoušel jsem zda reálně funguje, ale mělo by na USB umět i:
- DLNA, tisk, usb (==pomalý) SAMBA server
- 3G/4G via USB dongle by možná mohlo fungovat v režimu router (takže vč. NAT, DHCP, firewall, ...) /prostě jako by DSL bylo vypadlé, jen stále, ne jen dočasně/... co jsem kontroloval, tak je tam možnost nastavit APN, vytáčené číslo, PIN, ..., takže vypadá plnohodnotně, ale netuším, které dongle podporuje

Díky za náměty. Můžete rozvést tu "wi-fi"? Pokud tomu rozumím správně, tak ten router do internetu (vyjma 3G/4G) nepřipojím. Nebo ano?

matus

Re:ZyXEL xDSL router od O2 - další využití?
« Odpověď #6 kdy: 23. 01. 2019, 14:44:31 »
Citace
Díky za náměty. Můžete rozvést tu "wi-fi"? Pokud tomu rozumím správně, tak ten router do internetu (vyjma 3G/4G) nepřipojím. Nebo ano?

Pokud na nem vypnete dhcp server, nastavite sit wifi a pripojite kabelem z LAN portu k novemu routru, tak se muzete pripojit k te wifine a dostanete adresu a branu z dhcp na routru - ten zyxel se bude chovat jenom jako "switch s wifi".

iiiiiii

Re:ZyXEL xDSL router od O2 - další využití?
« Odpověď #7 kdy: 23. 01. 2019, 14:45:19 »
Citace
vnejsi cast s xDSL nevyuzijete, kolik portu to ma pro vnitrni LANku, pokud vice nez 2, tak to muzete pouzit jako vnitrni router/switch. pripadne pokud to ma nejake USB porty, tak s OpenWRT jako printserver, nebo sitove uloziste.

Vzadu je jeden port pro xDSL a 4 LAN porty.

Ten xDSL nevyužiju, přesně jak píšete.

OpenWRT bych tam rád nahrál, bohužel můj model není uveden mezi podporovanými modely. Jaké mám možnosti teď?


switch, wi-fi

nezkoušel jsem zda reálně funguje, ale mělo by na USB umět i:
- DLNA, tisk, usb (==pomalý) SAMBA server
- 3G/4G via USB dongle by možná mohlo fungovat v režimu router (takže vč. NAT, DHCP, firewall, ...) /prostě jako by DSL bylo vypadlé, jen stále, ne jen dočasně/... co jsem kontroloval, tak je tam možnost nastavit APN, vytáčené číslo, PIN, ..., takže vypadá plnohodnotně, ale netuším, které dongle podporuje

Díky za náměty. Můžete rozvést tu "wi-fi"? Pokud tomu rozumím správně, tak ten router do internetu (vyjma 3G/4G) nepřipojím. Nebo ano?

#1 je tam podpora pro vmg1312-b30a, tak bych zkusil jestli by tam ten firmware nefungoval, nevim jak se ty dva typy lisi.

#2 pokud by slo do usb portu strcit USB-Ethernet adapter, nebo USB wifi sitovku a ma to ovladace (openwrt), tak by to mohlo zacit slouzit jako ethernet nebo wifi router.

iiiiiii

Re:ZyXEL xDSL router od O2 - další využití?
« Odpověď #8 kdy: 23. 01. 2019, 14:47:33 »
a pro bastlire je moznost, ze jsou uvnitr na desce piny/pajeci mista pro dalsi usb porty apod. a bastlir by si mohl pripajet dalsi veci na desku. nekdy maji levnejsi zarizeni stejne zakladni desticky jako drazsi zarizeni, ale nejsou osazena.

xxxxx

Re:ZyXEL xDSL router od O2 - další využití?
« Odpověď #9 kdy: 23. 01. 2019, 14:47:45 »
Můžete rozvést tu "wi-fi"? Pokud tomu rozumím správně, tak ten router do internetu (vyjma 3G/4G) nepřipojím. Nebo ano?
To wi-fi jsem nemyslel jako hotspot, ani jako pojítko do netu přes wifi providera s routováním, ale jako prostý access point interně připojený na ten unmanaged switch s těmi čtyřmi lokálními LAN porty.

LP

Re:ZyXEL xDSL router od O2 - další využití?
« Odpověď #10 kdy: 23. 01. 2019, 15:01:10 »
Díky všem za odpovědi, zdá se, že mám o zábavu postaráno.

Citace
#1 je tam podpora pro vmg1312-b30a, tak bych zkusil jestli by tam ten firmware nefungoval, nevim jak se ty dva typy lisi.

Omlouvám se, ale nevidím to tam. Myslel jste toto: https://oldwiki.archive.openwrt.org/toh/zyxel/vmg1312-b30a?

Re:ZyXEL xDSL router od O2 - další využití?
« Odpověď #11 kdy: 26. 01. 2019, 12:06:33 »
switch, wi-fi

nezkoušel jsem zda reálně funguje, ale mělo by na USB umět i:
- DLNA, tisk, usb (==pomalý) SAMBA server
- 3G/4G via USB dongle by možná mohlo fungovat v režimu router (takže vč. NAT, DHCP, firewall, ...) /prostě jako by DSL bylo vypadlé, jen stále, ne jen dočasně/... co jsem kontroloval, tak je tam možnost nastavit APN, vytáčené číslo, PIN, ..., takže vypadá plnohodnotně, ale netuším, které dongle podporuje
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=924&t=1293550