Problém s připojením k síti u zařízení s dvěma ethernety

SkilledT

Dobrý den, využívám miniPC (http://www.gole.tech/product/rma-232g-win10-2017-mini-pc-box-dual-ethernet-box-computer/) s Win10 pro hostování jedné z mých aplikací. Toto zařízení má dva ethernety a potřebuji ho nastavit tak, aby mělo statickou IP adresu.

Nastavil jsem tedy u Ethernetu 1 odpovídající adresu, Ethernet 2 jsem nechal bez konfigurace. Všechno fungovalo ok(), ale po restartu zařízení se někdy stane, že se připojení přečíslují - v seznamu síťových spojení je najednou pouze Ethernet2 a Ethernet3(z Ethernetu 1 se stane Ethernet 2, přestože síťový kabel je zapojený stále na stejném místě), a ztratí se moje nastavení statické ip adresy. Zkoušel jsem vysledovat příčinu, která by to mohla způsobovat, ale tento chybový stav se mi nedaří vyvolat cíleně - stavá se to zdá se naprosto náhodně.

Má někde zkušenost s tímto nebo podobným problémem, případně nějaký nápad jak by se to dalo vyřešit?


MP

Re:Problém s připojením k síti u zařízení s dvěma ethernety
« Odpověď #1 kdy: 22. 01. 2019, 15:46:18 »
Ohledne zpusobu reseni problemu s precislovanim interface nevim, ale pripadne reseni by pak bylo dhcp.

Re:Problém s připojením k síti u zařízení s dvěma ethernety
« Odpověď #2 kdy: 22. 01. 2019, 16:08:06 »
Tohle občas udělají aktualizace ovladačů síťovky nebo firmwaru téhož (klidně z Windows Update). Microsoftí libůstka. Buď přejmenovat ručně zpět, nebo použít DHCP s rezervací...

franta PH

Re:Problém s připojením k síti u zařízení s dvěma ethernety
« Odpověď #3 kdy: 22. 01. 2019, 17:36:39 »
Z dotazu netuším, zda je využíván i druhý port? Pokud ne, tak ho deaktivovat.

Zelenohlav

Re:Problém s připojením k síti u zařízení s dvěma ethernety
« Odpověď #4 kdy: 23. 01. 2019, 05:15:40 »
Sice je to prasarna, ale nepomohlo by kazde sitovce dat jednu statickou adresu ze stejneho rozsahu?


Johny

Re:Problém s připojením k síti u zařízení s dvěma ethernety
« Odpověď #5 kdy: 23. 01. 2019, 07:39:23 »
Takhle to dopadá, když chtějí lidi ušetřit a kupují pí*oviny z pochybnejch čínskejch eshopů.