Produkty Aruba na Slovensku

Raptor650

Re:Produkty Aruba na Slovensku
« Odpověď #15 kdy: 22. 01. 2019, 11:14:57 »
A co se obratiti primo na HPE na slovensku? Je tam jak obchodnik tak technicky lidi co tomu opravdu rozumi. Dale je u jednoho distributora hw vybaveni na presne mereni Wifi u vas ve vasich prostorach a tim se snazit eliminovat nesmyslne umisteni AP.   


Martin91

Re:Produkty Aruba na Slovensku
« Odpověď #16 kdy: 22. 01. 2019, 11:22:21 »
Mozem skusit aj HPE. Vdaka

Lol Phirae

Re:Produkty Aruba na Slovensku
« Odpověď #17 kdy: 22. 01. 2019, 12:01:28 »
Treba si nájsť nejaký obrázok Aruba APčka a to si neviem predstaviť ako to vyzerá, keď sa namontuje na strop...

To jsem si našel, a nějak nevidím rozdíl např. oproti těm od UBNT, krom toho že to je hranaté. (Bavím se o aktuálních indoor modelech.)
Pokud nevidis rozdil tak vem Ubiquity protoze Arubu nepotrebujes a nevyuzijes. Ubiquity se tvari ze zasituje svet, ale je to hracka. Kvalitni, ale hracka. Aruba s jejich Network Managementem zvladne v podstate cokoliv. Ale musis to umet vyuzit.

Kristova noho, řešíme vzhled z hlediska montáž na strop. Přesedni si, sedíš si na vedení.

xhamsterr

Re:Produkty Aruba na Slovensku
« Odpověď #18 kdy: 22. 01. 2019, 12:34:15 »
Treba si nájsť nejaký obrázok Aruba APčka a to si neviem predstaviť ako to vyzerá, keď sa namontuje na strop...

To jsem si našel, a nějak nevidím rozdíl např. oproti těm od UBNT, krom toho že to je hranaté. (Bavím se o aktuálních indoor modelech.)
Pokud nevidis rozdil tak vem Ubiquity protoze Arubu nepotrebujes a nevyuzijes. Ubiquity se tvari ze zasituje svet, ale je to hracka. Kvalitni, ale hracka. Aruba s jejich Network Managementem zvladne v podstate cokoliv. Ale musis to umet vyuzit.

Kristova noho, řešíme vzhled z hlediska montáž na strop. Přesedni si, sedíš si na vedení.
Hlavně ty si poposedni ... .

Miro

Re:Produkty Aruba na Slovensku
« Odpověď #19 kdy: 23. 01. 2019, 12:05:32 »
Mozem skusit aj HPE. Vdaka

Zdravim,
HPE tak ako Cisco nepredavaju zariadenia priamo koncovemu zakaznikovy.
My vam vieme pomoct, nezavazne poradit s vyberom spravneho Aruba HW. Vieme pomoct s navrhom, s realizaciou a tiez s monitoringom wifi siete.
Ak by ste mali zaujem, nase kontaktne udaje najdete na www.netplus.sk.


Re:Produkty Aruba na Slovensku
« Odpověď #20 kdy: 07. 02. 2019, 11:13:49 »
Ahoj, vidím že sa tu riešila inštalácia a vzhľad, nakoľko mám skúsenosť s ich montážou, rád sa podelím o nejaké postrehy.

Celkovo montáž ARUBA AP je také o hubu. Pokiaľ nemáš adaptér , mi to voláme dron, nakoľko svojím vzhľadom pripomína mini drona, tak ap neosadíš skoro nikam.
Až po osadení konzoly vieš AP umiestniť na sadrokartón, betón atď....
Problém je že pokiaľ riešiš vzhľad ako celkom veľkú prioritu pri realizácií, nutno podotknúť že ARUBA s touto konzolou namontovanou na strope ( sadrokartón trebárs) vyzerá dosť....čudne....odstup od steny je cca 7-8cm. Plus musíš zo steny zviesť ešte kábel do AP, čo na krásne nijako nepridáva.

Jednu inštaláciu som riešil dokonca na závitové tyče, kde išli komponenty na strope do jednej roviny ( cca 70cm od stropu). Tam sa musela upravovať pôvodná konzolka, ten malý čierny kúsok v krabici AP, aby sa naň dala uchytiť závitová tyč.

Vymyslieť sa dá veľa vecí, všetko je o kreativite technika, a odklepnutí u zákazníka. Často krát ti zákazník povie tak ako tu, že jeho zaujíma to ako to bude vypadať. A musím povedať že Aruba s dronom na sadrokartóne a PoE prívodom nevyzerá 2x sexi.....i keď samotné AP považujem vzhľadovo za jedno z najkrajších, nepôsobí lacno, má zvláštny nepravidelný dizajn a hlavne je dosť ťažké.

Re:Produkty Aruba na Slovensku
« Odpověď #21 kdy: 07. 02. 2019, 19:55:53 »
Áno, presne takéto niečo som hľadal. Nevedel som presne, akým spôsobom sa AP Aruba montujú. A tu to bolo vysvetlené tak ako som potreboval. Čiže v určitých priestorch to budeme musieť riešiť nejako inak. V sklade to nevadí, tam je to jedno. Skôr tie kancelárske priestory a zasadačky. Ešte možno jedna otázka. Je pri Arube lepšie ísť do riešenia controller+AP (cca 10-12ks) ale stačí riešenie Instant AP, kde jedno AP je zároveň controller? U Cisca, čo som pozeral tak majú niečo, čo sa volá Mobility Express (Čiže AP je aj controller) a tam je to nejako osekane, čo sa týka funkcionality oproti riešeniu controller samostatný+AP. Nejaké velké špeciality nepotrebujeme, dôležitý je funkčný roaming ako som už skôr písal.

Re:Produkty Aruba na Slovensku
« Odpověď #22 kdy: 08. 02. 2019, 07:36:01 »
Pokiaľ do toho aspoň trošku vidím u nás používame nejakého Mobility Mastera, na ktorého pripájame viaceré lokality, keďže ich spravujeme viacej. Ja to primárne nekonfigurujem, máme na to človeka, školeného, a ktorý to vždy nastavuje. Ono presne ako písali hore, vie to perfektne fungovať, ale musíš to vedieť nastaviť a dobre nakonfigurovať. O sile a funkčnosti systému tam nie sú žiadne pochybnosti, ale treba mať na to určité skúsenosti. 

My sme ich nahadzovali aj do kancelárií, a zatiaľ sa nikdy zákazník neozval, hej to čo je, špatí to tu. Po väčšine sú spokojní lebo im ide dobre wifi. A funkčná wifi = spokojný zákazník  ;) častokrát sa zákazník oháňa sumou za toto riešenie, ale to že na wifi majú XY ľudí čo tam robia XY vecí a ten setup to parádne ustojí, to už si neuvedomujú, pokiaľ nemajú fakt skúsenosť s low cost wifi. Tí čo jú už zažili vedia, že aj keď majú kopec AP po priestore, neznamená že to bude správne a korektne fungovať.

Re:Produkty Aruba na Slovensku
« Odpověď #23 kdy: 08. 02. 2019, 13:06:09 »
Veď to je dôležité aj pre mňa. Dobre fungujúca wifi a podľa toho, čo som našiel aj čo som sa tu dozvedel tak mi to Aruba poskytne. Len niekto je zaťažený aj na to ako to vyzerá. Naozaj by sa jednalo len o kancelárie a zasadačky. Už som to teraz pochopil ako sa to montuje. V mojom prípade to ide na držiak, ktorý vyzerá ako "dron". Nevedel som si to trochu predstaviť, nakoľko Aruba AP ma na vrchnej časti konektor. Nemáte náhodou nejaké foto inštalácie takéhoto AP? Kľudne aj súkromne mimo fóra. A ešte otázka. Aruba má aj AP ktoré vyzerajú trošku inak. Napr. AP-203H, AP303H ktoré by parametrami stačili a aj vyzerajú tak normálnejšie. A nemontovali by sa na strop ale na stenu. Máte s nimi nejakú skúsenosť? Alebo je to nejaká low cost varianta?

ďakujem,

Re:Produkty Aruba na Slovensku
« Odpověď #24 kdy: 08. 02. 2019, 13:53:48 »
Ja osobne mám skúsenosť len s AP-345 , kde je v balení malý adaptér čierny ( resp menší a trochu väčší, rozdiel cca 1cm v šírke)

Foto AP mám , ale iba zo spodu,  keď sa postavím pod AP a pozrieť naň hore, t.j. nieje vidno pripevnenie. Tým pádom bezpredmetné.

S inými AP a uchytením skúsenosť nemám.

Re:Produkty Aruba na Slovensku
« Odpověď #25 kdy: 08. 02. 2019, 14:16:23 »
Nic proti, ale kdyby jste kontaktoval HPE jak jsem Vam uz radil mohl jste mit jakekoli AP uz na test v kancelari.

Kdyz mi napisete kontak SS, a chcete to resit tak jako partner aruby Vam muzu zapujcit jejich HW i s montaznima kitama kde si to vyskousite co Vam esteticky pasuje do Vasich prostoru.