Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu

pb.

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #105 kdy: 20. 01. 2019, 20:53:23 »
Připadám si jak ten chroust, kterému vědci spočítali, že z fyzikálního hlediska nemůže nikdy lítat, ale on to naštěstí neví, tak si vesel lítá ....

Já už jsem se tady na rootu dozvěděl spoustu věcí:
- bez MS Office se se zákazníky nedomluvím
- linuxový desktop nemůžu používat, protože tam nejde MS Office
- linuxový desktop nemůžu používat, protože všichni ostatní mají Windows
- na programování už jsem starý a nestačím nárokům doby
- moje firma nemůže fungovat, protože je nás několik vlastníků a nemůžeme se domluvit
- bez vysoké školy jsem jenom lopata
- titul inženýra je mi k ničemu, protože v programování nic ze školy nepoužiju

Instalace sw i hw máme rozeseté od Sachalinu (! :-) po Island a teď jsem se dozvěděl, že jsem "topenářská" firma, protože nemám žádné rozumné využití pro MS Office.

Původní dotaz byl uveden slovy: "Keby ste mali malu firmu..." Já takovou firmu mám a napsal jsem, co u nás na desktopech máme. Pokud se někomu absence MS Office nezdá, neměl by si místo lehce despektivní reakce raději položit otázku: "Jak může bez MS Office taková malá firma vůbec přežít?!"


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #106 kdy: 20. 01. 2019, 22:28:48 »
To je absolutní utopie. Ty bys obvolával zákazníky že nemůžeš otevřít jejich objednávku tak ať jí laskavě pošlou v nějakém svobodném formátu, ... to to určitě.
Jedna vec je otevrit objednavku co ti dojde v doc(x), v tom problem nebude, druha by byla kdyby se pres nejaky MSOffice dokument melo vymenovat informace, pak neni utopie domluvit si format, pokud ses seriozni a zakaznik ma o tve sluzby zajem

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #107 kdy: 20. 01. 2019, 22:31:07 »
Asi neni firma jako firma. Věřím, že nějaký topenář se s libre obejde.
s LibreOffice si vystaci 99% uzivatelu kancelarskeho baliku, par specialit ktere tam nejsou vyuzije jen to 1%, podle "inteligentnosti" tvejch reakci ve foru je ocividne ze ty sotva vyuzijes 1% toho co nabizi LibreOffice, znas to, umis dat tucne pisme, kurzivu, podtrzene a odsadit odstavec ;-)

Kozel

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #108 kdy: 21. 01. 2019, 06:28:56 »
Asi neni firma jako firma. Věřím, že nějaký topenář se s libre obejde.
s LibreOffice si vystaci 99% uzivatelu kancelarskeho baliku, par specialit ktere tam nejsou vyuzije jen to 1%

To je lež. Když tohle tvrdíš tak žiješ v sebeklamu a MS Office vůbec neznáš.

technomaniak

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #109 kdy: 21. 01. 2019, 07:37:33 »
pokud je pozadovan otevreny OS, tak jsou Windows mimo, pokud je pozadovan otevreny(a udrzovany) office, tak jsou OpenOffice mimo, takze logicky z toho vychazi GNU/Linux + LibreOffice

No já spíš upozorňoval na logiku té myšlenky, že není správná. A je jedno, jestli je tam OpenOffice vs LibreOffice, či Linux vs Windows či úplně něco jiného např. komerční Oracle JDK vs OpenJDK, AutoCAD vs ProgeCAD. To že je něco mainstream neznamená to všichni mají používat. Faktory (např. cena, funkce, support) může být u ne mainstreamové verze pro konzumenta lepší příp. výhodnější.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #110 kdy: 21. 01. 2019, 23:59:50 »
s LibreOffice si vystaci 99% uzivatelu kancelarskeho baliku, par specialit ktere tam nejsou vyuzije jen to 1%
To je lež. Když tohle tvrdíš tak žiješ v sebeklamu a MS Office vůbec neznáš.
Znam od Word2 a Word6 kdy to jeste nebylo ani soucasti MS Office ;-) A take znam chovani urciteho mnozstvi lidi ktere ho pouzivaji, proto sem psal co sem psal... jestli ty pouzivas v MS Office to co v LibreOffice neni, tak asi spadas do toho 1% nebo lzes ;-)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #111 kdy: 22. 01. 2019, 00:02:24 »
No já spíš upozorňoval na logiku té myšlenky, že není správná.[...]
dobre slovo mainstream z urciteho pohledu mohlo byt spatne zvolene, tedy k puvodnimu: "LibreOffice je dlouhodobe ve vyvoji, narozdil od OpenOffice kterej dlouhodobe upada"

Citroenak

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #112 kdy: 22. 01. 2019, 08:25:55 »
Asi neni firma jako firma. Věřím, že nějaký topenář se s libre obejde.
s LibreOffice si vystaci 99% uzivatelu kancelarskeho baliku, par specialit ktere tam nejsou vyuzije jen to 1%

To je lež. Když tohle tvrdíš tak žiješ v sebeklamu a MS Office vůbec neznáš.
Ak nie si uctovnik zo starej skoly, office nepotrebujes. A urcite ho nepotrebujes ako programator. Ak si ale zo zakladnej skoly zvyknuty si vsetko znacit vo worde alebo pekne do tabulky, je to tvoja chyba. Ja mam na office od microsoftu alergiu. Uz ho ani nedavam do zivotopisu. Ked potrebujem nieco napisat, pouzivam libreoffice alebo wps office. V microsofte je podla mna nemozne normalne naformatovat text tak, ako by som chcel. Ma totiz automaticke formatovanie so schopnostou rozbit takmer vsetko, na co siahne. Aj jednoduchy dokument konci tym, ze ho potom 20 minut upravujem, aby nejako vyzeral. Clovek sa hned nauci, ze netreba tak casto pouzivat enter. Okrem toho, remote desktop pripojenie mi dokaze zhodit len 3 aplikacie. Word, excel a outlook. Vsetky 3 microsoft. A este sa za to aj plati. To si radsej zaplatim bicovanie..