Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu

phpmistr

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #45 kdy: 17. 01. 2019, 14:55:28 »
... kazdy by mal po jednom desktope (dajme tomu 6 jadrovy core i5) takze s vami 5 pracovnych stanic ...
Nevim k čemu je nám údaj kolik je ve vaší firmě jader. I když 30 (6x5) je zajímavé číslo.

Zakládáš hloupé téma kde budou vyjmenovány všechny existující distribuce a po jeho dočtení budeš na začátku ... . Jestli sám nemáš zkušenosti na takové rozhodnutí tak nemáš zkušenosti to firemní IT na linuxu udržet v chodu.


phpmistr

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #46 kdy: 17. 01. 2019, 14:58:07 »
Máš nějaký závažný důvod, proč nepoužít Windows 10? Ve firemním prostředí i mezi laiky je to přece ověřený a hojně používaný desktopový OS.

Tys těch firem asi moc neviděl.  ;D ;D ;D ::) ::) ::)
No linuxu na desktopu je kolem procenta ... kolik z toho asi bude firem ;D ;D ;D ::) ::) ::)

pako

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #47 kdy: 17. 01. 2019, 15:01:23 »
Jasně, každé dva roky nakoupím 4 zaměstnancům (non-IT) za statisíce macky, aby se necítili omezováni, a eště 1-2 do šuplíku, kdyby se to náhodou rozbilo.  ::)

Proč bys to dělal? Mac když ho koupíš s dostatkem paměti ti vydrží minimálně 5 let, spíš víc. Já na tom programuju a minulý MacBook jsem měl 8 let než jsem koupil novej (protože už na něj nešla instalovat poslední verze macOS kterou - na rozdíl od kancelářských pracovníků - potřebuju k práci). Poslal jsem ho dál v rodině a slouží už desátým, možná jedenáctým rokem, teď jako normální domácí počítač.

Lol Phirae

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #48 kdy: 17. 01. 2019, 15:04:11 »
Jasně, každé dva roky nakoupím 4 zaměstnancům (non-IT) za statisíce macky, aby se necítili omezováni, a eště 1-2 do šuplíku, kdyby se to náhodou rozbilo.  ::)

Proč bys to dělal? Mac když ho koupíš s dostatkem paměti ti vydrží minimálně 5 let, spíš víc. Já na tom programuju a minulý MacBook jsem měl 8 let než jsem koupil novej

Ale to si vyřiď s "poradcem" RDa. Podle něj to je normální. A ještě se rozčiluje že jeho "rady" tady mažou.

N

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #49 kdy: 17. 01. 2019, 15:31:53 »
Na zaklade toho cos napsal urcite windows. Ani jeden z vas nema cas na spravu komplu. Vsichni chcete desktopy. Krome casu mejate nikdo ani ajtafi ani linuxaci. Zadna linuxova distribuce nema moc dobry desktop.


Pullitr

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #50 kdy: 17. 01. 2019, 15:37:27 »
Celé vlákno je jen vějička na trolení s macOS a Windows. Nikdo normální co chce nasadit Linux by se takhle zbytečně neptal protože dobře ví co je stabilita, LTS podpora a nasadí rovnou CentOS nebo rovnou koupí RedHat Enterprise Desktop.

Jenda

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #51 kdy: 17. 01. 2019, 15:38:40 »
Na zaklade toho cos napsal urcite windows. Ani jeden z vas nema cas na spravu komplu.

Tak hlavně že Windows se nemusí spravovat.

koroptev

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #52 kdy: 17. 01. 2019, 15:40:33 »
Proboha deset let nazpet pochopili i prumerne inteligentni freetardi ze linux na desktop NEPATRI a od te doby se veci zmenily jen k horsimu! Proc se tato davno vyresena otazka vzdy znovu otevira?

Hidden

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #53 kdy: 17. 01. 2019, 15:49:43 »
zaujima ma skutocne co by ste vybrali do svojej firmy skuste sa nad tym seriozne zamysliet.

Cece, chces poradit nebo hledas nekoho, kdo ti potvrdi tvuj pohled na vec? Seriozne jsem se zamyslel a Linux v roli desktopu bych si do firmy v zivote nenasadil. Cena OS je naprosto zanedbatelna s porovnani s tim, kolik stoji zamestnanec. Pokud bych skudlil, dostali by Windows. Pokud bych chtel kvalitni reseni, tak Mac OS. Ten musis samozrejme koupit i s drahym HW.

Kazdopadne, nenapsal jsi co ti lidi delaji za praci a jaky k tomu pouzivaji software. Bez toho je jakakoliv rada vesteni z kristalove koule.

Hidden

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #54 kdy: 17. 01. 2019, 15:58:00 »
Jasně, každé dva roky nakoupím 4 zaměstnancům (non-IT) za statisíce macky, aby se necítili omezováni, a eště 1-2 do šuplíku, kdyby se to náhodou rozbilo.  ::)

- Kancelářské specifikace Maců nestojí 100 000.
- 8 let staré Macy jsou pořád velmi příjemné stroje na práci.
- Buď Mac v šuplíku, nebo alternativně můžeš zvednout zadek a za hodinu být zpátky s novým Macem z Alzy.

xhamsterrr

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #55 kdy: 17. 01. 2019, 19:47:42 »
Vím přesně jak vznikla otázka "Jakou distribuci pro firmu". Tazatel někde zaslechl o tom operačním systému zdarma který je prý lepší než Windows a hlavně je zdarma ke stažení. Někde si to slovo linux poznamenal protože ho slyšel prvně a uháněl k internet to teda stáhnout. jen že zjistil, že těch verzí je fakt hafo a co teď. A pomoc je opět zdarma - stačí napsat na linuxí fórum a oni mu zdarma poradí.

Jen že ten tazatel linuxem nepolíbený neví, že se ptá na otázku na kterou neexistuje odpověď. Tedy existuje, ale je pokaždé jiná a v celé diskuzi jsou zmíněné všechny názvy co našel. ???

Ale vážně. Kdo má zkušenosti ten si dokáže vybrat sám. A kdo je nemá tak by rozhodně neměl, neměl rozhodnout o nasazení linuxu v jakékoliv firmě nebo instituci. tento kro kmu přinese úplně jiný druh utrpení než byl Windows10. A bez znalostí to bude absolutní neúspěch. Nabízet Apple do firmy bez jakékoliv znalosti prostředí a situace je taky impotent-í blbost.

Já bych doporučil zůstat u Windows 10. Když vezmu kolik stojí zaměstnanec za rok tak jsou ta windows v podstatě taky zdarma.

kle

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #56 kdy: 17. 01. 2019, 20:00:13 »
Cece, chces poradit nebo hledas nekoho, kdo ti potvrdi tvuj pohled na vec? Seriozne jsem se zamyslel a Linux v roli desktopu bych si do firmy v zivote nenasadil

Konkretne preco? Vymenujte nejake relevantne dovody. Lebo mam taky pocit ze ste linux na desktope nikdy nepouzivali. A ak hej tak naposledy v roku 1995.

Lebo ja nie som ziaden unixovy guru, ani programator traviaci 24/7 za pocitacom, nikdy som nekompiloval ziaden software a uz vobec nie kernel, dalo by sa povedat ze som obycajny clovek co sa nezaujima specialne o pocitace a arch + gnome mi prisli na beznu kancelarsku pracu uplne simple. Pouzival som ich pol roka. Dokonca instalacia softwaru bola jednoduchsia ako vo Windows. A po par upravach sa da GUI prisposobit tak ze bude na nerozoznanie od Windows a zvladne ho pouzivat aj blondina s IQ 90. Dalsia vyhoda je ze ak sa to na uvod dobre nastavi tak to moze byt aj blbuvzdornejsie ako Windows. Arch by som ale do firmy nevybral koli rolling updates.

Pokud bych chtel kvalitni reseni, tak Mac OS.

Povedal kto? Zamestnanec marketingoveho oddelenia Apple? Nevidim tu ziadne argumenty. Len nicim nepodlozeny vykrik do tmy o tom ze apple je kvalita atd. Mac OS jednoducho nechcem v byvalej praci som bol chvilu nuteny robit macbooku a nesedelo mi jeho ovladanie nedokazal som si nan zvyknut, okrem toho som tu uz uvadzal niekolko omnoho dolezitejsich dovodov preco ho nechcem, najdolezitejsi je nemoznost prisposobit si hardware svojim potrebam (preto som zuzil vyber). Okrem toho ja mam HW uz vybraty. Jediny argument co tu zatial padol v prospech Macu je ze sa niekomu prave vcera rozbil Mint (aka to nahoda) a preto prejde na Mac OS (ako keby sa mu nemohol rozbit aj ten).

Ono to je jedno co vybereš. Pokud to nemá být jednoúčelové zařízení ale kancelářský počítač, tak stejně za měsíc budeš instalovat windows.

Za týden za tebou přijdou že něco nefunguje, týden na to, že bezpodmínečně potřebujou MS Office, protože v LO je všechno rozsypané a další týden že jim tam musíš rozchodit T602 Form Filler.

Pod linuxom nefunguje Office 365?

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #57 kdy: 17. 01. 2019, 20:03:25 »
Jeste to tu nepadlo, Fedora. Je stabilni! Upgraduju uz 2x za sebou a v pohode.
nic proti Fedore pro homeusera, ale myslia ze jw do firmy kde neni itak vhodne diatro co ma podporu 13mesicu?
Naproti tomu Ubuntu 18.04 LTS ma podporu 10let, tedy nenuti uzivatele(~sprabce) kazdej rok k upgrade...

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #58 kdy: 17. 01. 2019, 20:06:16 »
No linuxu na desktopu je kolem procenta ... kolik z toho asi bude firem ;D ;D ;D ::) ::) ::)
vetsina tech kde rozhoduje inteligentni clovek, co preferuje otevrenost/svobodu/stabilitu/soukromi a nechce souhlasit s EULA ktera dava moznost ziskat 3rd jeho(=firemni) dolumenty/data/informace za "ucelem" "zkvalitneni" sluzeb...

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #59 kdy: 17. 01. 2019, 20:09:56 »
- Kancelářské specifikace Maců nestojí 100 000.
kolik podle tebe stoji 6-7x mac?
a o kolik je to vice penez nez 0kc kdyz tazatel uz PC HW ma KOUPENEJ?