Vzdálená plocha pro více uživatelů

Hafajs

Vzdálená plocha pro více uživatelů
« kdy: 10. 04. 2011, 19:57:54 »
Zdravim vsechny. Poradte prosim jak nastavit Mandrivu, abych se k ni mohl pripojovat vzdalenou plochou (TS) viceuzivatelsky. Tzn. Prihlasi se uzivatel svym jmenem a heslem a zacne pracovat a druhy muze udelat soubezne totez. Jako ve windows serveru. Dik
« Poslední změna: 10. 04. 2011, 22:20:33 od Petr Krčmář »


PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Vzdálená plocha pro více uživatelů
« Odpověď #1 kdy: 10. 04. 2011, 23:39:35 »
Naposledy co som pouzil xvnc malo presne toto spravanie ako default na debian etch?/lenny?.
Odporucam vyskusat xvnc.

yajohny

Re: Vzdálená plocha pro více uživatelů
« Odpověď #2 kdy: 11. 04. 2011, 06:14:20 »
Odporucam http://www.nomachine.com/download.php.

Uzivatel sa prihlasi na vzdialenu plochu, ktoru mu vytvoris. Ked skonci pracu, ma 2 moznosti na odhlasenie. Terminate a Disconnect.

Disconnect - uzivatel sa odhlasi, ale jeho vzdialena plocha ostane az do dalsieho prihlasenia rovnaka ako pri odhlaseni. Samozrejme ak nerestartnes server.

Terminate - Pri odhlaseni uzivatel vypne aj vzdialenu plochu, pri dalsom prihlaseni ma uzivatel novu plochu.

Pouzivam to uz skoro rok doma na serveri a je to sakra stabilne. Uzivatelia k tomu potrebuju nxclienta na prihlasenie, nastavia si IP + port + meno a heslo.


alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Vzdálená plocha pro více uživatelů
« Odpověď #3 kdy: 11. 04. 2011, 10:20:42 »
není právě na tohle XDMCP? já se s tím potkal na různých unixech už někdy před 15 lety, kdy v microsoftu o vzdálené ploše ještě ani nesnili..
http://www.zolved.com/synapse/view_content/28158/Remote_Login_via_XDMCP_on_Ubuntu
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=xdmcp+remote+login&aq=f&aqi=&aql=&oq=

karlos

Re: Vzdálená plocha pro více uživatelů
« Odpověď #4 kdy: 11. 04. 2011, 19:03:41 »
xrdp?


Hafajs

Re: Vzdálená plocha pro více uživatelů
« Odpověď #5 kdy: 12. 04. 2011, 14:50:21 »
XRDP jsem zkusil, ale okno ktere se mi otevre (jak z XP, tak ze 7), obsahuje na cernem pozadi jen podklad zrejme prihlasovaciho okna bez textu a tlacitek.

Matas

Re: Vzdálená plocha pro více uživatelů
« Odpověď #6 kdy: 12. 04. 2011, 15:11:48 »
ono XRDP samo o sobe realizuje jen RDP protokol smerem ku klientum  tzn. vicemene plni funkci prostrednika mezi RDP a ostatnimi protokoly jako jsou XDMCP, VNC a RDP tzn. ze pro jeho vyuziti je treba nainstalovat na prilusny server jeste moduly do Xorg, zkusil bych x11rdp (vetsinou je potreba kompilovat) nebo x11vnc ten byva u vetsiny distribuci ve forme hotoveho balicku. Pokud pujdes touto cestou tak nejefektivnejsi je samozrejme pouziti XRDP+x11rdp. Pokud se Ti to nepovede rozjet doporucuji zkusit reseni NX od Nomachine nebo jeho free alternativu Freenx...

Hafajs

Re: Vzdálená plocha pro více uživatelů
« Odpověď #7 kdy: 13. 04. 2011, 09:29:15 »
Diky za snahu, ale funguje to jen polovicate. Kdyz x11vnc spustim rucne, prihlasim se, ale jen jako ten uzivatel ktery ho ma spustene a jen na chvili. Po cca 2 minutach to spadne.

James_Scott

Re: Vzdálená plocha pro více uživatelů
« Odpověď #8 kdy: 13. 04. 2011, 15:15:41 »
Nevím jestli to jde i na mandrivě, ale mě se nejvíce osvědčila (na Debianu) varianta FreeNX na serveru - a klienti na NX klientu od nomachine (www.nomachine.com).

Je to rychlý,bezpečný,jednoduchý.

#

Re: Vzdálená plocha pro více uživatelů
« Odpověď #9 kdy: 13. 04. 2011, 19:56:05 »
na vnc bych se osobne vykaslal, ponevadz pokud nemas hodne tlustou linku, tak to neni kdovijaka hitparada. Uz tu byl zminenej NX, u nej ti bude fungovat presne to co chces, tedy nova session pro kazdyho uzivatele a pritom vyborne vali i na pomalych linkach (mam vlastni zkusenost s pripojenim k pocitaci s up-linkem 64kbps a slo s tim pracovat v KDE), nemluve o necem trosku rychlejsim, kde slo v poho spoustem video/opengl.

#

Re: Vzdálená plocha pro více uživatelů
« Odpověď #10 kdy: 13. 04. 2011, 20:01:35 »
Diky za snahu, ale funguje to jen polovicate. Kdyz x11vnc spustim rucne, prihlasim se, ale jen jako ten uzivatel ktery ho ma spustene a jen na chvili. Po cca 2 minutach to spadne.
jo a tohle zkus s prepinacem -forever

MilanK

Re: Vzdálená plocha pro více uživatelů
« Odpověď #11 kdy: 13. 04. 2011, 20:36:57 »
Dříve jsem používal NX, ale cca před půl rokem jsem přešel na x2go (jádro je založené na NX technologii, takže náročnost na linky je podobná). Instalace se mi zdá jednodušší než u NX.

Klienti jsou pro linux + windows, případně lze použít plugin pro Firefox (nefunguje v novějších verzích). Binárku pro windows lze pustit bez instalace či práv admina.

Mělo by to i zvládat zvuk (přes pulse audio), mapování lokálního disku (user fs), tisk, ověřování přes LDAP - nic z toho nepotřebuji, tak jsem nezkoušel.

Poslední dobou vývojáři přecházejí na "community development", takže se vývoj začíná trochu hýbat. Primární použití (a tedy vývoj) se zaměřuje hlavně pro školy, já to používám pro přístup na svůj domácí počítač...

S přenosem videa je na pomalých linkách problém, ale to mají všechny podobné technologie. (Možná řešení do budoucna se probírala v mailing listu projektu.) Na LANce to celkem jde.

daemonna

Re: Vzdálená plocha pro více uživatelů
« Odpověď #12 kdy: 14. 04. 2011, 09:44:43 »
a co tak nahodit si vlastny server a spustit tam red5 (open source varianta flash media servera)?