DWService.net - dá sa im veriť?

DWService.net - dá sa im veriť?
« kdy: 14. 01. 2019, 15:30:45 »
Zdravím.

Máte niekto viac informácií o pozadí dwservice.net? Netrápi ma, či je všetko riadne zašifrované (to asi je), ale do akej miery môžem veriť tejto službe, keď nie je jasné, kto (čo za ľudia) za ňou stojí (stoja)?


Vilith

  • *****
  • 662
    • Zobrazit profil
Re:DWService.net - dá sa im veriť?
« Odpověď #1 kdy: 14. 01. 2019, 16:11:44 »
Radeji pouzij neco overene a spolehlive - treba TeamViewer

David1234

Re:DWService.net - dá sa im veriť?
« Odpověď #2 kdy: 14. 01. 2019, 16:46:15 »
Nevím jestli to tak opravdu je, ale na webu ve FAQ (https://www.dwservice.net/en/faq.html) píšou:

Can I install the agent for free?
Yes, this software is free and open source.


Takže pokud je to opravdu open source tak by měl být dostupný zdrojový kód... můžeš si sám zkontrolovat to co tě zajímá.

Medo

Re:DWService.net - dá sa im veriť?
« Odpověď #3 kdy: 14. 01. 2019, 17:04:53 »
Pouzivam oboje.
Ale tvrdit, ze TW je ok, lebo je komercny napriek tomu, ze je uzavrety ... no neviem ..
Ako pise kolega nado mnou - je to opensource, takze si to moze presluskat, kto chce.

Re:DWService.net - dá sa im veriť?
« Odpověď #4 kdy: 15. 01. 2019, 13:27:49 »
@David1234

To sa ľahšie povie než urobí.

Zatiaľ som rozbalil tar, ktorý je vlepený do vnútra inštalačného bash skriptu a dekompiloval niektoré pyc na py. V inštalačnom python skripte som našiel, že sa počas inštalácie stiahne z dwservice súbor files.xml, ktorý obsahuje zoznam ďalších súborov, ale tieto sa mi zatiaľ stiahnuť nepodarilo. Ešte som to nevzdal, možno som v skripte niečo prehliadol - ja python zrovna nemusím.

Ak však tento softvér obsahuje kód na automatickú aktualizáciu, nie je až také dôležité, čo robí dnes*, ale čo bude robiť zajtra! Čím sa dostávame späť ku pôvodnej otázke: či sa ľuďom za dwservice.net dá veriť.

*) ibaže by už dnes robil niečo zlé, takže by sa diskvalifikoval hneď teraz  :)


MD

Re:DWService.net - dá sa im veriť?
« Odpověď #5 kdy: 15. 01. 2019, 15:04:03 »
Co se podívat napřed sem?
https://www.dwservice.net/en/licenses-sources.html

Pravděpodobně budete schopen si jednotlivé části zkompilovat, a tedy použít vámi vytvořené binárky místo jejich.