reklama

Intel HD graphics problémy s barevnou hloubkou

DeSade

Intel HD graphics problémy s barevnou hloubkou
« kdy: 13. 01. 2019, 13:14:54 »
Mám T460s s Intel HD 520 Graphics. Po instalaci poslední verze ovladačů z webu Lehovna (24.20.100.6344, 14.09.2018) mám nějaké problémy se zobrazením na externích monitorech. Vypadá to jako by klesla barevná hloubka, prostě přechody v odstínech v barvách nejsou jemné, ale jsou tam vidět hranice. Při koukání na film je to dost otravné.
Pokud nechám widle (Win10) nainstalovat starší ovladač, tak stáhne a nainstaluje nějakou verzi z roku 2016, která má obraz už OK, ale výkon je nic moc.
Při pokusu instalovat ovladače stáhnuté z webu Intelu (https://downloadcenter.intel.com/product/88355/Intel-HD-Graphics-520) mi to sestřelí hláškou "Instalovaný ovladač není pro tento počítač ověřen. Vyžádejte si od výrobce počítače příslušný ovladač.", což asi nemá co dělat s digitálním podpisem. Řešení by mohlo být, kdyby Intel nabídl ovladače ve formě .zip balíčku, kde to lze vnutit přes .inf, jenomže poslední ovladače nabízí jenom formou .exe
viz
Citace
DO NOT use the INF / Have-Disk method to install or uninstall this driver as it bypasses the Intel installer designed to install these new drivers, thereby possibly resulting in minor to major system instability. For this reason, we're not providing the ZIP file for the next several driver releases while users transition to this new Microsoft driver platform.
Na jeho webu lze stáhnout .zip balíky starších ovladačů, ale ty mají obdobnou výkonnost jako ty, co nainstalují automaticky widle.

Je nějaké řešení nebo musím čekat na Lehovno, až se uráčí vydat novou verzi ovladačů?

reklama


ASDFG

Re:Intel HD graphics problémy s barevnou hloubkou
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2019, 13:52:49 »
Preco to pisete tu? Lenovo nema support forum? Tam dostanete rychlejsiu odpoved.

 

reklama