Zpomalené forum.root.cz a ostatní stránky

Lamp Asak

Zpomalené forum.root.cz a ostatní stránky
« kdy: 13. 01. 2019, 11:45:17 »
dneska je to nějak zasraně pomalé, píše to connection refused (proč?) nebo timeout(proč nebo tohle?). To ten server neustojí ddos od miroslava prýmka, který si dokonce platí forum.root.cz z vydělaných a také zde zdaněných penez? Chápu, že když je mecenáš, může si klidně na celou stránku vyblejt smršť příspěvků o brněnštine, ale pak to uplně zasere server , že je zpomalený
« Poslední změna: 16. 01. 2019, 18:59:47 od Petr Krčmář »


JardaA

Re:totálně zpomalé forum.root.cz a ostatní stránky
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2019, 12:56:57 »
To bude asi jen u někde Vás.

Re:totálně zpomalé forum.root.cz a ostatní stránky
« Odpověď #2 kdy: 13. 01. 2019, 13:05:39 »
Nebude, skutečně v posledních dnech opět vypadává.


Lol Phirae

Re:totálně zpomalé forum.root.cz a ostatní stránky
« Odpověď #4 kdy: 13. 01. 2019, 13:51:04 »
Před chvílí to asi půl hodiny nešlo vůbec (cca po minutě empty response).


martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:totálně zpomalé forum.root.cz a ostatní stránky
« Odpověď #5 kdy: 13. 01. 2019, 14:06:57 »
jojo, jednou sjem se ani nedopingnul :)
Tyhle hluché chvilky nám mají připonenout, jak těžké by to bylo bez čtení postů lidí, kteří pod 200K/měs nevstávají z postele :)
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

Andrejko

Re:totálně zpomalé forum.root.cz a ostatní stránky
« Odpověď #6 kdy: 13. 01. 2019, 14:08:21 »
je to kampan!

Kit

Re:totálně zpomalé forum.root.cz a ostatní stránky
« Odpověď #7 kdy: 13. 01. 2019, 14:38:01 »
Za to mohou polofunkční cache!

phpmistr

Re:totálně zpomalé forum.root.cz a ostatní stránky
« Odpověď #8 kdy: 13. 01. 2019, 15:08:43 »
Mě taky root blbne. Ráno jsem si myslel, že je něco s prohlížečem v telefonu ... otevřu root.cz a nic. Zajímavé taky je, že když odpovím v diskuzi pod článkem tak trvá načtení věky ale ve foru to nedělá.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:totálně zpomalé forum.root.cz a ostatní stránky
« Odpověď #9 kdy: 13. 01. 2019, 15:38:26 »
Tak jestli nahodou nemate vsichni bud stejneho ISP nebo ISP, od kterych to jede nekde po stejne lince.

phpmistr

Re:totálně zpomalé forum.root.cz a ostatní stránky
« Odpověď #10 kdy: 13. 01. 2019, 23:49:59 »
Tak jestli nahodou nemate vsichni bud stejneho ISP nebo ISP, od kterych to jede nekde po stejne lince.
Ne nemáme, ptal jsem se jich.

Re:totálně zpomalé forum.root.cz a ostatní stránky
« Odpověď #11 kdy: 13. 01. 2019, 23:51:49 »
Tak jestli nahodou nemate vsichni bud stejneho ISP nebo ISP, od kterych to jede nekde po stejne lince.

Vodafone přes data, O2 přes data a ADSL.

Chuck

Re:totálně zpomalé forum.root.cz a ostatní stránky
« Odpověď #12 kdy: 14. 01. 2019, 00:33:39 »
V nadpise máš "a ostatní stránky". Tým si myslel stránky na root.cz ostatné ako forum.root.cz? Alebo ostatné pod iinfo.cz? Alebo aj mimo toho? Potom by nebol problém na strane root.cz. Mne ide všetko dobre. Nie sú MS v hokeji. SIX.sk nie je preťažený.

Re:totálně zpomalé forum.root.cz a ostatní stránky
« Odpověď #13 kdy: 14. 01. 2019, 21:31:37 »
Taky se mi kolem poledního chvíli posmívali kolegové, že "mi nějak polehává ten ynternet". Tak jsem jim odvětil že jsou trubky, a pokud ne, tak že asi zase někomu torrentuje Windows Update v desítkách... a pustil jsem si asi tři pingy: na default GW u ISP, na ATčko které konkrétně bylo chvilkami unreachable, a na 8.8.8.8 (se rýmuje takové dětské říkadlo). No a výsledek byl, že jsem od té chvíle neztratil ani ping. A to mám pocit, že stejného ISP se mnou (autonomní systém) má málokdo tady odsud.

Můj sumární dojem: nějaké větry v BGP.

Re:totálně zpomalé forum.root.cz a ostatní stránky
« Odpověď #14 kdy: 16. 01. 2019, 16:31:00 »
...tak že asi zase někomu torrentuje Windows Update v desítkách...

No a dneska zas. Takže traceroute na zlobící web, ping na default GW u ISP, na poslední IPčko v AS našeho ISP, a nekonečný ping na cílový server. Velkými pakety (1472 B).  Aha, výpadky začínaly u našeho ISP. Máme pásmo ořízlé rate-limitem. Takže jsem ty pingy nechal běžet a vedle nich jsem si pustil iptraf-ng na svém firewallu a šmejdil jsem, kolik teče zvenku (po strop) a kolik teče kam dovnitř. A dohledal jsem počítač, na kterém se uživatel snaží nainstalovat Windows 10 update 1803 a dokola mu to selhává. Po každém selhání se Windows pokusí to znova downloadnout. A žerou pásmo jak BT klient = otevřou mnoho TCP relací najednou, aby zváhly "fair queueing" ve svůj prospěch. Ostatním pak browzdání skomírá.

Nebyl nedávno nějaký větší update desítek? To by vysvětlovalo tytéž příznaky pozorované lidmi porůznu v internetech proti různým webíkům.