Preco sa robia one page stranky zo SPA frameworkami?

harrison314

Preco sa robia one page stranky zo SPA frameworkami?
« kdy: 12. 01. 2019, 16:03:01 »
Rad by som vedel, co vedie vyvojarov robit one page stranky (na ktore by stacil jeden HTML subor + CSS), nebola na nicz iadna rektivita, proste klasicke prezentacne stranky a oni boli napisane v Angulari alebo vue.js (urcite jestvuju aj na react).

Ale nechapem, co vedie k tomu vedie ludi? Je za tym nieco o com neviem, alebo len lenivost a skostnatelost?


peter

Re:Preco sa robia one page stranky zo SPA frameworkami?
« Odpověď #1 kdy: 12. 01. 2019, 16:42:17 »
Skúste dať nejaké konkrétne príklady.

harrison314


Chuck

Re:Preco sa robia one page stranky zo SPA frameworkami?
« Odpověď #3 kdy: 12. 01. 2019, 18:24:08 »
Napíš im tam do tej zubnej ambulancie, že prečo nemajú statickú webstránku.

peter

Re:Preco sa robia one page stranky zo SPA frameworkami?
« Odpověď #4 kdy: 12. 01. 2019, 18:26:10 »
V prvom prípade si myslím že sú tam aspoň 3 stránky. Kliknite si napríklad "Rent our space". Takú dlhý content by sa v jednom HTML s css ťažko udržoval. Taktiež možno očakávajú, že na stránku pribudne nejaký rezervačný systém, takže môže to byť príprava na budúcnosť.

V druhom prípade, je content HTML stránky taktiež dlhý a pre udržovateľnosť je vhodné to rozdeliť na viaceré podčasti. Možno tiež firma, ktorá tú stránku robila očakáva že v budúcnosti predajú aj nejaký rezerevačný systém.

Každopádne mám pocit, že client-side renderigom strácajú na hodnotení vo vyhľadávačoch. Ale to je už mnoho rokov čo sa web designu nevenujem takže neviem posúdiť do akej miery vyhodnocuje google javascripty. Osobne by som volil nejakú možnosť server side vygenerovania statických stránok. Ak už nie jednoducho len cez nejaký templatovací jazyk, tak v niečom čo má angular alebo react.


Chuck

Re:Preco sa robia one page stranky zo SPA frameworkami?
« Odpověď #5 kdy: 12. 01. 2019, 18:40:59 »
@peter: Ak máš priveľa textu, aby si ho dával do kódu, tak na to sú statické generátory. Dynamickú stránku treba použiť len vtedy, keď pridávaš obsah (nielen aktualizuješ). Hoci sú blogové šablóny pre statické generátory, neoplatí sa to podľa mňa začať s tým blogovať, aby si po čase zistil, že máš priveľa článkov a už to tvoj PC nevládze generovať. Blogovať by sa malo na dynamickej webstránke.

Greatlama

Re:Preco sa robia one page stranky zo SPA frameworkami?
« Odpověď #6 kdy: 12. 01. 2019, 18:42:18 »
Můj odhad je, že tvůrce používá nějaký nástroj a ten prostě používá na všechno co dělá.

Z ekonomického hlediska nedává smysl patlat stránku (rucne) jako statickou. Jednak by to trvalo déle a druhak pak přijde klient, že tam chce něco přidat a tvůrce bude v kýblu.

harrison314

Re:Preco sa robia one page stranky zo SPA frameworkami?
« Odpověď #7 kdy: 12. 01. 2019, 19:17:50 »
Ale ved je milion inych sposob ako to spravit a nie SPA, generatori statickych stranok s nimi sa spravit to iste ako pri generovani dynamickej stranky. Pouzit server site rendering,...

Jano7

Re:Preco sa robia one page stranky zo SPA frameworkami?
« Odpověď #8 kdy: 12. 01. 2019, 19:47:02 »
Existuje veľký segment, kde sú SPA aplikácie ideálne. Trebárs firemné business aplikácie. Takáto aplikácia môže byť na nerozoznanie od klasickej desktopovej aplikácie. A to sa vníma ako výhoda. SPA sú svižnejšie.

Na druhej strane, ísť s módnym trendom môže byť chyba. Napríklad klasická firemná stránka by mala byť old-school webová aplikácia, aj kvôli SEO.

Na druhej strane, asi sa tá SEO dá nejako poriešiť. Zadávam text zo stránky rideta.sk do Googla a on mi ho nájde.

kolemjdouci

Re:Preco sa robia one page stranky zo SPA frameworkami?
« Odpověď #9 kdy: 12. 01. 2019, 20:00:11 »
Když jako čtenář na takovou stránku narazím, tak mne může šlak trefit. Nechápu, kam webová móda spěje.