Potřebuji síťový adaptér k NTB Acer

Potřebuji síťový adaptér k NTB Acer
« kdy: 10. 04. 2011, 09:47:47 »
Tak mi nějak odchází adaptér k NTB Acer, slaboproudý kabel je už skoro ukroucený. Nevím, jak dlouho mi ještě NTB vydrží (dostal opravdu dost zabrat) a tak se mi moc nechce kupovat nový. Ideálně, kdybyste chtěl někdo věnovat :), po Praze bych si přijel. Má 65 W, ale mohl by být i o něco slabší (když jsem měřil spotřebu, pohyboval jsem se mezi 20 - 40 W)
« Poslední změna: 10. 04. 2011, 22:16:58 od Petr Krčmář »


Re: Potřeboval bych síťový adaptér k NTB Acer
« Odpověď #1 kdy: 10. 04. 2011, 10:22:19 »
Muzes napsat presny typ toho notebooku?
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Jenda

Re: Potřeboval bych síťový adaptér k NTB Acer
« Odpověď #2 kdy: 10. 04. 2011, 11:52:55 »
slaboproudý kabel je už skoro ukroucený
man soldering_iron

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Potřeboval bych síťový adaptér k NTB Acer
« Odpověď #3 kdy: 10. 04. 2011, 12:20:27 »
Asi by to chtelo napsat, kolik z toho ma lezt voltu (eventuelne amperu, protoze to na tech adapterech byva napsane spis, nez waty). Lze pouzit vse, co se do toho vejde. Pokud je blby konektor, tak ten se da vymenit.

vaginator

Re: Potřeboval bych síťový adaptér k NTB Acer
« Odpověď #4 kdy: 10. 04. 2011, 17:51:49 »
bacha na to , nabity ntb si bere pro provoz zasadne mene nez ntb ktery je zapnuty a soucasne se snazi dotlacit baterku. (taky ke konci dobijeni je spotreba mizsi neb nabijeni li-pol baterek ma ke konci "zpomalujici" prubeh povetsinou)


Re: Potřeboval bych síťový adaptér k NTB Acer
« Odpověď #5 kdy: 10. 04. 2011, 20:20:36 »
Je to Acer Extensa 5220.
Vlastnosti originálního adaptéru: 19 V, 3,42 A (65 W).

Blbé je, že kabel je ukroucený "u krabičky". Kdyby to bylo u konektoru, tak si to i nějak "zbastlím", ale krabička je zalepená :( a moc se mi do ní vrtat nechce.

Re: Potřeboval bych síťový adaptér k NTB Acer
« Odpověď #6 kdy: 10. 04. 2011, 21:07:57 »
Takéto parametre má takmer každý adaptér, samozrejme okrem netbookov a ešte pár výnimiek.
Sám úspešne na mojej toshibe L40 používam adaptér z nejakého zničeného MSI.
Iba pár notebookov si kontroluje, či je pripojený originál adaptér (DELL atď), ale Acer podľa mňa medzi ne nepatrí, takže môžeš použiť takmer ľubovoľný adaptér.

Re: Potřeboval bych síťový adaptér k NTB Acer
« Odpověď #7 kdy: 10. 04. 2011, 21:43:36 »
Jo, to vím. Mám k němu i univerzální adaptér do auta (do 12 V autozásuvky) a funguje bez problémů (žádná digitální signalizace). Teď jen, kde vzít ten "jakýkoliv". Kupovat se mi ho právě nechce. Tak jsem doufal, jestli se nenajde někdo, kdo nemá zbytečný navíc právě po nějakém nefunkčním ntb :D

CT

Re: Potřebuji síťový adaptér k NTB Acer
« Odpověď #8 kdy: 10. 04. 2011, 22:22:34 »
Hledejte NAKAMI. ale maji trochu nedokonale vyreseny ten spojovaci clen mezi ruznymi konektory. Je to dokonce multi kulti univerzal. (ale doporucuju pripajet napevno konektor) nebo mam jeste dojem ze GME (GM electronic) nabizi ruzne adaptery, ktere neni nutno pajet jen je potreba zjistit zda maji odpovidajici parametry a koncovku. Popripade zkuste GES.

Re: Potřebuji síťový adaptér k NTB Acer
« Odpověď #9 kdy: 12. 04. 2011, 19:21:27 »
Tak zatím jsem to spravil lepicí páskou (přilepil jsem kabel ke krabičce, aby nebyl tolik namáhán), snad to ještě nějakou dobu vydrží. Vím, že si můžu koupit jak originální, tak univerzální, jen se mi prostě to toho nějak nechce  :P
Spíš jsem myslel, jestli nemá někdo doma po "zemřelých" ntb bez užitku.

pelor

Re: Potřebuji síťový adaptér k NTB Acer
« Odpověď #10 kdy: 24. 09. 2011, 08:46:33 »
Kdybys raději místo omotávání izolepou vzal pilku, rozřízl obal, kabel trochu zastříhl a připájel, máš to už dávno výřešené a nemusíš svou leností a pohodlností zatěžovat ostatní.

Pelor