Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství

Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« kdy: 07. 01. 2019, 08:37:05 »
Ahoj, jaké sub-obory v IT jsou dle vás vhodné pro ono tzv. digitální nomádství? Podle mě jsou to jen ty, kde máte zadaný úkol a můžete si ho zpracovat kdy chcete a pak jen odevzdat výsledek. Tedy programování. Možná nějaká správa serverů, ale tam si zase neumím představit nějaký hotline, kdy někdo potřebuje něco teď hned.


Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #1 kdy: 07. 01. 2019, 08:44:34 »
Možná nějaká správa serverů, ale tam si zase neumím představit nějaký hotline, kdy někdo potřebuje něco teď hned.
To sa da riesit ako team. Vsetci clenovia su digitalni nomadi, ale v ramci teamu sa dohodnu na dobe, kedy kto bude online. Dolezite je, aby spolu dobre fungovali a jeden zaskocil za druheho, ak treba. Cize je to celkom mozne. Neviem si predstavit oblast IT, ktora by sa takto nedala riesit.

phpmistr

Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #2 kdy: 07. 01. 2019, 10:09:05 »
Možná nějaká správa serverů, ale tam si zase neumím představit nějaký hotline, kdy někdo potřebuje něco teď hned.
To sa da riesit ako team. Vsetci clenovia su digitalni nomadi, ale v ramci teamu sa dohodnu na dobe, kedy kto bude online ...
Servery ve větší firmě spravované partou "digitálních nomádů"??? To je utopický námět na vtipný seriál.

phpmistr

Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #3 kdy: 07. 01. 2019, 10:13:16 »
Ahoj, jaké sub-obory v IT jsou dle vás vhodné pro ono tzv. digitální nomádství?
"Digitální nomádství" je fenomén, ale každý si pod nim představí trochu něco jiného. Na konci dne to bude opravdu jen ten programátor.

Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #4 kdy: 07. 01. 2019, 10:25:49 »
Urcite takovy ty veci co nekdy lehce dotykaji IT a prichazeji smerem z marketingu.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #5 kdy: 07. 01. 2019, 10:32:50 »
To je jedno jak tomu budeme říkat. Zkrátka pracovat na dálku a třeba i v jiném časovém pásmu. Grafici, programátoři, překladatelé atd. Chtěl jsem vědět, zda vidíte ještě nějaký jiný sub-obor IT kromě oněch programátorů.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #6 kdy: 07. 01. 2019, 10:44:13 »
jako full-stack vývojář většinu času pracuju samostatně, teoreticky mohu odkudkoliv, ale z ČR se vyplatí pracovat dálkově.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #7 kdy: 07. 01. 2019, 10:48:15 »
To je jedno jak tomu budeme říkat. Zkrátka pracovat na dálku a třeba i v jiném časovém pásmu. Grafici, programátoři, překladatelé atd. Chtěl jsem vědět, zda vidíte ještě nějaký jiný sub-obor IT kromě oněch programátorů.

podle mě cokoliv, ale chce to nějaký čas praxe než si osvojíš řemeslo a budeš dostatečně produktivní. Začátečník na tom nejspíš prodělá.

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #8 kdy: 07. 01. 2019, 12:11:09 »
jako full-stack vývojář většinu času pracuju samostatně, teoreticky mohu odkudkoliv, ale z ČR se vyplatí pracovat dálkově.
Proč se to nevyplatí?  Pracuju dálkově přes 10 let a vyplácí se mi to k maximální spokojenosti.
Znám grafiky, copywrittery, ux/ui frontenďáky, dataře, ...  co pracují z dodávky a taky se jim to vyplácí.
Je nutné trochu více sebeovládání, ale není v tom problém. Po chvíli zkušeností nikdo nemá ani tušení, že se válím u moře, stačí práci dodat včas. S tou efektivitou pracovní doby mají mnohem větší problémy korporátní openspace osmihodináři...
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #9 kdy: 07. 01. 2019, 12:19:15 »
jako full-stack vývojář většinu času pracuju samostatně, teoreticky mohu odkudkoliv, ale z ČR se vyplatí pracovat dálkově.
Proč se to nevyplatí?  Pracuju dálkově přes 10 let a vyplácí se mi to k maximální spokojenosti.
Znám grafiky, copywrittery, ux/ui frontenďáky, dataře, ...  co pracují z dodávky a taky se jim to vyplácí.
Je nutné trochu více sebeovládání, ale není v tom problém. Po chvíli zkušeností nikdo nemá ani tušení, že se válím u moře, stačí práci dodat včas. S tou efektivitou pracovní doby mají mnohem větší problémy korporátní openspace osmihodináři...

Sorry, reaguju nesmyslně na špatný post a editace je nefunkční...
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #10 kdy: 07. 01. 2019, 12:33:00 »
jako full-stack vývojář většinu času pracuju samostatně, teoreticky mohu odkudkoliv, ale z ČR se vyplatí pracovat dálkově.
Proč se to nevyplatí?  Pracuju dálkově přes 10 let a vyplácí se mi to k maximální spokojenosti.
Znám grafiky, copywrittery, ux/ui frontenďáky, dataře, ...  co pracují z dodávky a taky se jim to vyplácí.
Je nutné trochu více sebeovládání, ale není v tom problém. Po chvíli zkušeností nikdo nemá ani tušení, že se válím u moře, stačí práci dodat včas. S tou efektivitou pracovní doby mají mnohem větší problémy korporátní openspace osmihodináři...

psal jsem, že se to vyplatí i když pracujete z ČR. Já tak také pracuji.

phpmistr

Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #11 kdy: 07. 01. 2019, 17:59:58 »
Urcite takovy ty veci co nekdy lehce dotykaji IT a prichazeji smerem z marketingu.
Člověk dělající marketing musí jednat se zákazníky, a občas se někde ukázat ... pak to neni nomád ale externista.

phpmistr

Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #12 kdy: 07. 01. 2019, 18:07:43 »
To je jedno jak tomu budeme říkat. Zkrátka pracovat na dálku a třeba i v jiném časovém pásmu. Grafici, programátoři, překladatelé atd. Chtěl jsem vědět, zda vidíte ještě nějaký jiný sub-obor IT kromě oněch programátorů.
Tak hlavně překladatel a grafik neni sub-obor IT. Grafik sice na počítači dělá, ale má ho jako nástroj kterému nemusí vůbec rozumět. A překladatel do této skupiny nespadá už vůbec. To můžeš rovnou říct třeba spisovatel, malíř, skladatel,  ... ti určitě kancelář nepotřebují ... ale stejně jako grafik a překladatel nejsou IT.

Z IT bych to viděl opravdu jen na ty programátory a to ještě jen omezená skupina. Vem si, která firma ti dá stoprocentní home office a rok tě nechtěji vidět? A na druhou stranu dělat soukromě ano, ale člověk musí být opravdu šikovný a dokázat si najít zakázky online protože nemá kontakt se zákazníky. Celkem je to taková teorie, ale dosáhne na to málo lidí.

Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #13 kdy: 07. 01. 2019, 18:46:15 »
Urcite takovy ty veci co nekdy lehce dotykaji IT a prichazeji smerem z marketingu.
Člověk dělající marketing musí jednat se zákazníky, a občas se někde ukázat ... pak to neni nomád ale externista.
taky nemusi. je marketing a marketing.

Vem si, která firma ti dá stoprocentní home office a rok tě nechtěji vidět?
problem neni najit takovou firmu, problem je, ze minimum lidi to zvladne vnitrne ukocirovat.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

krecek

Re:Sub-obory IT vhodné pro digitální nomádství
« Odpověď #14 kdy: 07. 01. 2019, 21:20:00 »
Urcite takovy ty veci co nekdy lehce dotykaji IT a prichazeji smerem z marketingu.
Člověk dělající marketing musí jednat se zákazníky, a občas se někde ukázat ... pak to neni nomád ale externista.
taky nemusi. je marketing a marketing.
...
Můžeš to trochu rozvést? Pracovat marketing a tam max jednou za rok si zaskočit na firmu vypít kafe ... docela by mě zajímala tvoje představa takového pracovního místa.