Mousepad zobrazí soubor jako prázdný, přitom prázdný není

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mousepad zobrazí soubor jako prázdní, přitom prázdný není
« Odpověď #15 kdy: 06. 01. 2019, 01:04:16 »
Tak to jste asi přišel na bug,[...]
ten bug ale neni v Mousepad, ale v tom otevirat "soubory" ve virtualnim sysfs pres GUI nastroj ;-)

A jinak pro takové lowlevel zkoumání raději používat něco ověřeného. Za mne třeba mcedit, mc[...]
spravne, kdyz nestaci shell/gnu, tak mc/mcedit je idealni volba...


LarryLin

Re:Mousepad zobrazí soubor jako prázdní, přitom prázdný není
« Odpověď #16 kdy: 06. 01. 2019, 11:11:03 »
Tak to jste asi přišel na bug,[...]
ten bug ale neni v Mousepad, ale v tom otevirat "soubory" ve virtualnim sysfs pres GUI nastroj ;-)
V tu chvíli to pro mě bylo nejrychlejší řešení. V terminálu jsem do daných souborů v sysfs zapisoval, ale potřeboval jsem jiné soubory kontrolovat jaké jsou v nich hodnoty a to bylo nejrychlejší klikáním v Thunaru než abych všechny jména souborů textově vypisoval do terminálu.

Podle mě to bug je, protože většina lidí očekává, že ti editor zobrazí skutečný obsah bez ohledu jestli je to editor consolový nebo gui. Kdyby to nefungovalo ani v mceditu, tak by se zas našlo spoustu lidí co by tvrdili, že hodnoty z sysfs se musí číst výhradně přes cat.

SE

Re:Mousepad zobrazí soubor jako prázdní, přitom prázdný není
« Odpověď #17 kdy: 06. 01. 2019, 11:51:46 »
A můžete prosím zkusit, jak je na tom Leafpad ?
 

Jenda

Re:Mousepad zobrazí soubor jako prázdní, přitom prázdný není
« Odpověď #18 kdy: 06. 01. 2019, 12:15:44 »
najskor spravili stat, zistili velkost a precitali len potial

Píšu si: vyzkoušet vracet velikost souboru kilobajt a při čtení vyblít megabajt, jestli se udělá buffer overflow.

LarryLin

Re:Mousepad zobrazí soubor jako prázdní, přitom prázdný není
« Odpověď #19 kdy: 06. 01. 2019, 15:15:11 »
A můžete prosím zkusit, jak je na tom Leafpad ?
Leafpad funguje správně dle očekávání. Stejně tak Kwrite, dokonce i LibreOffice Writer to otevře správně. Takže jediná černá ovce je Mousepad.  >:(