Vykašlat se na Gnome?

Marek

Vykašlat se na Gnome?
« kdy: 04. 01. 2019, 15:08:21 »
Zdravím, poslední dobou mě Gnome začíná štvát, zejména tím, že ubývají featury. Věci, které jsem v GNOME často používal, zmizely, protože to prý "mate uživatele". Navíc není Gnome skoro vůbec přispůsobitelný (někdy musím lézt do dconfu, někdy něco nejde změnit bez překompilování vůbec!). Docela jsem si ale zvykl na práci v GNOME, zejména přehled aktivit + 4 plochy (plugin Workspace Grid). Jaký linuxový desktop byste mi doporučili? Nebo se mám na linuxový desktop úplně vykašlat a přejít na Widle/Mac? Díky
 


maxor

Re:Vykašlat se na Gnome?
« Odpověď #1 kdy: 04. 01. 2019, 15:28:23 »
Asi před rokem jsem používal KDE - nesnášel jsem gnome a nakonec jsem u gnome skončil. Určitě bych nepřecházel na wyndejsi.

Využij výhodu linuxu a vyzkoušej jíný DE - hodně lidí nedá dopostit na mate, xfce - mě přijdou dost kostnaté. Nedávno jsem si hrál s cinnamonem, který mě hodně překvapil. Změnil jsem jen trochu skin a ikony. Hodně věcí co jsem v gnome dávál pomocí pluginů, tak cinnamon měl defaultně.
Určitě bych ještě dal šanci KDE - prý žere hodně zdrojů... Já ho používal na cca 5 let starém notebooku s 8 GB ram a přišlo mi úplně v pohodě

v

Re:Vykašlat se na Gnome?
« Odpověď #2 kdy: 04. 01. 2019, 15:44:58 »
přešel jsem na xfce (co canonical přišel s unity) a zatím nelituju

Danny

Re:Vykašlat se na Gnome?
« Odpověď #3 kdy: 04. 01. 2019, 15:59:47 »
Já používám XFCE a spokojenost. Nestojí v cestě, ani vlastně jakoby nevím, že ho tam mám.

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vykašlat se na Gnome?
« Odpověď #4 kdy: 04. 01. 2019, 16:03:21 »
Ja používam Gnome, skúšal som i iné prostredia, ale Gnome mi vyhovuje najviac, a som s ním najviac spokojený. S neprispôsobitelnosťou nemám problém, naopak by som povedal že je celkom dobre prispôsobitelný, porovnatelne s inými väľkími desktopmi ako KDE, XFCE, Unity, Cinnamon, MATE atd.
« Poslední změna: 04. 01. 2019, 16:07:00 od Gabriel Mlocik »


rýč

Re:Vykašlat se na Gnome?
« Odpověď #5 kdy: 04. 01. 2019, 19:05:42 »
Pred lety v mych linuxovych zacatcich jsem prosel DE turistikou a nakonec se velmi spokojene usadil u XFCE.
Behem poslednich svatku jsem zacal koketovat s Budgie (postaveno na Gnome), a i kdyz je stale v ranem vyvoji a spousta veci mi tam chybi, davam mu sanci. Primarni desktop je vsak stale XFCE.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vykašlat se na Gnome?
« Odpověď #6 kdy: 04. 01. 2019, 19:22:32 »
zkus Xfce, idealne Xubuntu kde dobre odladene a lze kdyztak pridat Xubuntu Dev PPA kde je devel Xfce 4.13/4.14, pouzivam to tak na primarnim NB...

Re:Vykašlat se na Gnome?
« Odpověď #7 kdy: 04. 01. 2019, 19:35:17 »
Co zkusit úkrok stranou a nějaký tiling window manager?

Ravise

  • ***
  • 113
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vykašlat se na Gnome?
« Odpověď #8 kdy: 04. 01. 2019, 19:49:48 »
Xfce můžu vřele doporučit. I když pro mě je xfce pořád dost těžké a používám fluxbox s xfcími programy.

tralala

Re:Vykašlat se na Gnome?
« Odpověď #9 kdy: 04. 01. 2019, 21:34:08 »
openbox + tint2 + gm-runner, 5 rokov som neriesil nic s desktopom, cista produktivita. virtualne plochy mas aj tam