Synovec objednal placené služby

Synovec objednal placené služby
« kdy: 08. 04. 2011, 16:47:07 »
Zdravim, mam takovy asi originalni dotaz :-).
Muj desetilety synovec objednal jakesi herni predplatne (nebudu konkretni, je to firma sidlici na Seychelach, koukal jsem na smlouvu, je na 24 mesicu) zpusobem, ze zaregistroval email sve matky, potvrdil registraci, uvedl falesnou adresu (ne jmeno) a potom vse zamaskoval. Vtip je v tom, ze nemohl ani nic stahnout (resp. nainstalovat), protoze to je software pro win a oni maji linux. Ted vsak chodi upominky na zaplaceni (+penale a vyhruzky na exekuci), tak dostal zakaz pc. Poradil jsem, at upominky oznaci za spam a smazou, ale opravdu je to koser? Firma zna ip-adresu (poskytovatel v male vesnici) a jmeno a prijmeni (v ramci te obce zrejme jedinecne). Nesetkal se nekdo s necim podobnym? Da se to s klidem pustit z hlavy? :-)
diky!
« Poslední změna: 08. 04. 2011, 17:04:59 od Petr Krčmář »


Re: Desetilety objednal placene sluzby, co s tim?
« Odpověď #1 kdy: 08. 04. 2011, 17:01:04 »
Nejsem právník, ale nezletilý asi nemůže uzavírat takovéhle smlouvy. Já bych se nebál, spíš bych to viděl na nějakou vyčůranou firmu, co to jen zkouší strašením.

Re: Desetilety objednal placene sluzby, co s tim?
« Odpověď #2 kdy: 08. 04. 2011, 17:02:49 »
riešilo sa to aj tu. netreba mu dávať nejaké zákazy, jednoducho sa nachytal.

jednoduché riešenie - neplatiť. ignorovať všetky upomienky. jednoduchý podvod a zarobia si takýto ľudia vtedy, keď bude niekto natoľko hlúpy, že zaplatí.

môžeš povedať adresu tých stránok? je to nejaký downloads-portal.sk a podobné veci?

Re: Desetilety objednal placene sluzby, co s tim?
« Odpověď #3 kdy: 08. 04. 2011, 17:03:23 »
Skus sa pozriet na http://vat.pravda.sk/soi-vydala-vlastne-stanovisko-v-kauze-60-eurovych-faktur-pk1-/sk_vkom.asp?c=A101007_021659_sk_vkom_p35. Je to podobny pripad (sice na Slovensku, ale podobne problemy boli aj v Cesku).

Re: Desetilety objednal placene sluzby, co s tim?
« Odpověď #4 kdy: 08. 04. 2011, 17:04:12 »
diky, mrknu!


PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Synovec objednal placené služby
« Odpověď #5 kdy: 08. 04. 2011, 18:06:46 »
Kym fungovali tie slovenske medializovane portali, backovane offshoreovymi firmami... Registroval som si tisice accountov ;) Ani captcha im nepomohla.

A aby to bola vacsia sranda, vsetky z jednej a tej istej IPcky ktorej PTR record obsahuje moje priezvisko ;) Ze je staticka je snad skoda hovorit. Aj maily sli do domenoveho kosa tej domeny.

=> Ignorovat ich a robit si z nich srandu.

Za toto zakaz pc je cisty terorizmus.
Tieto spolocnosti len vyuizvaju strach ludi.

merlyn

Re: Synovec objednal placené služby
« Odpověď #6 kdy: 08. 04. 2011, 18:39:04 »
spolecnost poslat do zadeke, synovcovi zakaz prodlouzit na dvojnasobek. jinak by to taky jednou nemusela byt spoleecnost podvodna, a uplne normalne objedna treba z eshopu neco...

Re: Synovec objednal placené služby
« Odpověď #7 kdy: 08. 04. 2011, 20:33:30 »
diky za odpovedi; nekdo se ptal, co je to za stranky - tak je to "hraj-to" se slovenskou tld.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Synovec objednal placené služby
« Odpověď #8 kdy: 08. 04. 2011, 21:15:54 »
LoL... Ani captcha. Uz mi bezi for cysklus s curlom.

Je pekne ze to spoplatenie maju tak jasne vsade napisane... Uplne koreknt business... ved dnes ani neexistuju ludia co by sa po pod 4 vseobecnych podminenok nedocitali.

//Edit: Skoda. Nieco zmenili. Moj reg poster nefunguje :|
« Poslední změna: 08. 04. 2011, 21:25:38 od PCnity »